Ditto 2x
Sayfa 1 / 1008 1 2 3 11 51 101 501 1001 ... En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 10075
Like Tree5615Likes

Başlık: Gitarını göster

Ali
    Ali çevrimdışı
    Pennbe... Ali kişisinin Avatarı

Gitarını göster

Her forumun olmazsa olmazi, gitar fetisistlerinin yegane besin kaynagi, geyik yuvasi....

Gitarlarimizi gosterelim. Utanmayin yabanci yok

Teras katina actim ama, uygunsa elektrik gitar forumunada tasinabilir....

Ali

Kibar Metalci Stormcrow kişisinin Avatarı
    2 gitarım var birincisi yıllardır kullandığım les paul. (Gibson Les Paul Standart başlığında bahsettiğim) Diğeri alttaki.
    http://img.photobucket.com/albums/v7...w/DSC00152.jpg

Şimdi kızanlar olacaktır ama Vai'in o Liberace kılıklı diğer gitarını pek sevmemişimdir açıkçası.

Ama alttaki canavarı ilk gördüğümde vuruldum. Siyah gitarların hastası değilim ama bunun kabarık kabarık boyası , vida başı şeklinde dot inlayleri , aynalı pickguard falan çekti beni açıkçası. Frankenstrat bu değilse nedir diye düşünmedim değil

Gerçi aynalı pickguard pek kullanıişlı birşey değil zaten bende sonradan resimde görülen çelik pickguard ile değiştirdim. Teknik olarak iyi bir şey mi kötü mü yaptım bilmiyorum. Gitar hafif ağırlaştı ve ton olarakta herhangi kötü bir gelişme olmadı.

Teknik özellikleri diğer japon ibanezlerle aynı zaten. Üzerinde breed model dimarzio manyetikler var. Bunlar paf pro ile evolution arası olarak tanımlanıyor. Özelliği hoşuma gitti ve Vai için iyise benim içinde iyidir mantığı ile hareket ettim. Gerçekten iyi manyetikler. Çıkış olarak Les Pauldeki manyetiklere yakınlar tonlar farklı tabii.
    I will do this. Nothing in my life matters except this. No moment in my life exists except this moment.
    I am born in this moment, and if I fail, I will die in this moment..

It doesn't matter what size your pencil is , it's how you write your name

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Taşınmıştır.

B ;)

Ibanez Gurusu Tekfur Barış Şahin kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    11
    Cemler
    7
    Alıntı Mesajın aslı Stormcrow tarafından gönderildi
    Şimdi kızanlar olacaktır ama Vai'in o Liberace kılıklı diğer gitarını pek sevmemişimdir açıkçası.
    Bak seeen Liberace hm?

Alıntı Mesajın aslı Stormcrow tarafından gönderildi
    Teknik özellikleri diğer japon ibanezlerle aynı zaten. Üzerinde breed model dimarzio manyetikler var. Bunlar paf pro ile evolution arası olarak tanımlanıyor. Özelliği hoşuma gitti ve Vai için iyise benim içinde iyidir mantığı ile hareket ettim. Gerçekten iyi manyetikler. Çıkış olarak Les Pauldeki manyetiklere yakınlar tonlar farklı tabii.
    Jem7Dbk, diğer jemlerden biraz farklıdır aslında. Yakın tür özellik gösteren bir diğer jem ise, ondan yıllar ve yıllar önce üretilmiş olan jem777vdy'dir. Zira bu ikisinin sapları, diğer jemlerden farklıdır. Daha incedir. DBK'da "super wizard" adı verilen bir sap vardır ki Ultra Zone albümü kayıtlarında kullanmak için biazzt talep etmiştir. Yalnız Breed, dimarziyenin sitesinde de görülebileceği gibi paf pro ve evolution arasında sayılmaz pek. Ha çıkış gücü olarak, evet, o ayrı. Ama tonal olarak hem evolution hem de paf pro parlak sayılabilecek manyetiklerdir. Breed ise daha mid ve bas karakterli bir şey. Onu anlatmanın en iyi yolu sanırım Ultra Zone albümünden, "Blood and Tears" şarkısı olabilir. Melodik, ağdalı şeyler için uygun, yeterince hassas bir şey. Maun bir gitarda nasıl durur hala merak eder dururum bu Breed'leri...

Kibar Metalci Stormcrow kişisinin Avatarı
    Eyvallah Nienturi yalnız orda diğer JAPON Ibanezler derken tüm modelleri düşünerek söylemiştim köprü vs (basswood gövde falan) olarak düşünerek ama tabii böyle havada bırakmışım konuyu o ayrı

Sap konusundaki bilgiler için sağol bu arada Ibanez'in istesinde bile Jem Neck deyip geçmişler.

Breed ve Maun gitar için ben gitarı almadan önce bu manyetikleri araştırmıştım. Adamın birinin Les Paul' e takıp yaptığı kayıt vardı. Gayette güzel gitmiş. Ama bulamadım şimdi linki.
    I will do this. Nothing in my life matters except this. No moment in my life exists except this moment.
    I am born in this moment, and if I fail, I will die in this moment..

It doesn't matter what size your pencil is , it's how you write your name

Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99

B ;)

Tradecholic taka kişisinin Avatarı
    Peki, gösterelim;

Bunu zaten biliyoruz;

Bunu satmıştım;

Bu ise 98 Amerika yapımı Gretsch Silver Jet 1957 Reissue

PRS'ler var, Mesa'lar var, pedallar var...

Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Taka,

Gretch'de entonasyon biraz falso duruyor. Farkındasın değil mi?

B

Tradecholic taka kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı StratoMaster tarafından gönderildi
    Taka,

Gretch'de entonasyon biraz falso duruyor. Farkındasın değil mi?

B

Hocam şu anda her ayarı falso. Sağolsun Teoman (evet bildiğimiz Teoman) pek bir güzel bakmış gitara. Biraz para ayırayım; Feridun Usta'nın ellerinden öper bu gitar.
    PRS'ler var, Mesa'lar var, pedallar var...

Üye
    Bu da benim gitarım. standart fender telecaster (mexico)

Sayfa 1 / 1008 1 2 3 11 51 101 501 1001 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal