Ditto 2x
Sayfa 1 / 5 1 2 3 ... En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 43
Like Tree14Likes

Başlık: Morgaine Mintage 61 inceleme

Mr. Boutique

Morgaine Mintage 61 inceleme

Merhaba arkadaşlar yoğunluktan dolayı uzun süredir adam akıllıı birşeyler yazamamıştım foruma.Bugun edindiğim Morgaine ile görüşlerimi sizlerle paylaşmak isterim.

Bu sabah erkenden kalkıp Topkapı posta işleme ve gümrüklemeye gittim.Malesef ilk sortide gitarı alamadık .2 saat sonra intikam almak üzere tekrar yola çıktım birkaç el,kol hareketi birkaç tatlı söz ve envayi alicengiz oyunları sonucunda gitarımı ne muayene kontrolüne tabi tutulmadan nede vergi ödemeden çıkarttım intikam böyle olsa gerek.

Gitardan kısaca bahsetmek gerekirse.Gitar Alman Jörg Tandler tarafından yapılmaktadır.Kendisi pre cbs döneminde kullanılan 100%100 safkan nitro varillerinden edinmiş bir şahsiyet.Ve bu özel nitroyu bütün gitarlarına uygulamakta.
    Gitarın özellikleri şu şekilde:
    1 piece Alder gövde
    1 piece Flamed maple neck&brazilian rosewood
    Shoreline gold renk
    Fralin manyetikler
    vs.....

Işçilik&Kalite
    Gerçekten şu ana kadar tanık olduğum en iyi işçiliklerden biri diyebilirim.
    Herşey pürüzsüz ve akıcı.Gitarda kullanılan her element bir birbirini tamamlamakta hissi yaratıyor.Gerçekten son derece güzel parıldayan içine gibsonlar gibi plastik güçlendiri atılmamış enfes bir nitro cilası var.

Ergonomi
    Bu aşama gövde olarak fenderler ile birebir örtüşmekteler.Bu konuda sanırım lentzim biraz daha başarılı.Morgaineden ergonomi açısından biraz daha fazla atraksiyon beklerdim açıkcası.Ama gitarda rahatsızlık veren herhangi bir durum yok Ne kadar C sap fanatiği olsamda karşımdaki gitar bir morgaine olduğu için D sapa sesimi çıkaramadım Sap kalınlığı 1' den fazla o yüzden sapa alışmam biraz zaman alacak gibi duruyor.

Karakteristik özellikleri

Gitar sanki Nazi eğitimi almış gibi davranıyor.Gerçekten hırçın ve asabi bir karakteri var.Ses almanız için tellere gerçekten sert davranmanız gerekiyor.Ama sert davranırsanız ödülünüzü alıyorsunuz Gerçekten hata kabul etmeyen bir gitar.Lentzim hatalara daha çok göz yuman bir gitar.Morgaine ile hata yaptığınız anda hart diye boğazınızdan yakalıyor ve affetmiyor Bunun nedenide sapın yapısı ve ses renginden kaynaklanıyor.
    Kısacası Ya sev ya terket ideolojisi besleyen bir gitar Ya çal ya çalma
    Ses
    Bruno anfimden clean olarak geçirdiğimde Lentzime oranla mid frekanslara verdiği cevaplar beni gerçekten hayretler içinde bıraktı.Hayatımda o kadar alder ve ash gövdeli ağaçları karkışaltırmama rağmen bu kadar farklı mid yorumları hiç duymamıştım.Bu benim için bir ilk oldu diyebilirim.Ve bunun nedenini morgainedeki brezilya gül ağacından kaynaklandığını düşünüyorum.
    Şu anlık buraya kadar.Kendisi daha yeni geldiği için daha tam ne yazacağımı bilemiyorum.Gitar hakkındaki düşüncelerim tam oturduğu zaman bu incelemeyi tamamlayacağım.

Amplifikatörcü Müdür deliturko kişisinin Avatarı
    Amfi butik, gitar butik,pedal butik nereye kadar....

Muhtar Eren kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı deliturko tarafından gönderildi
    Bir gün para biterse diyeceğimde gerçi dengeli alıyor heralde birini satıyor diğerini alıyor bende öyle yapıyorum Barlo hocamda aynısını yapıyor galiba herkes öyle yapıyor neyse uzadı...

Ama renge bittim birde kolun geldiği yer var ya gövdede onun standartların dışına doğru taşması nasıl bir rahatlık veriyor?
    Muhtar: -2000 karmaya ulaşmıştım kaldırmayınca forumu v-bulletin kurdular.

Tradecholic taka kişisinin Avatarı
    Bir gün de bilinen, tanınan bir şeyler al yahu...

Haydi hayırlı olsun.
    PRS'ler var, Mesa'lar var, pedallar var...

Muhtar Eren kişisinin Avatarı
    İnsanın böyle güzel gitarları görünce içi gidiyor...
    Muhtar: -2000 karmaya ulaşmıştım kaldırmayınca forumu v-bulletin kurdular.

Mr. Boutique
    Alıntı Mesajın aslı Erren tarafından gönderildi
    Alıntı Mesajın aslı deliturko tarafından gönderildi
    Ama renge bittim birde kolun geldiği yer var ya gövdede onun standartların dışına doğru taşması nasıl bir rahatlık veriyor?
    Fazlası ile rahatlık veriyor eren.Özellikle otururak veya sahnede uzun bir süre çalarsan rahatlık çok daha belirgin olmaya başlıyor.Lentzde o alandaki açı ve kesim fazlası ile marjinal kalıyor.

Bu arada sevgili Canın youtabe a kazandırdığı videoyu koyayım.Gitarı çalan kişi gitarı yapan üstad Joerg

Mr. Boutique

GP Bağımlısı HayaT kişisinin Avatarı
    Cemler
    3
    Gerçekten çok güzel bir gitara benziyor. Gövde standart fenderlerden daha kalın galiba? Sapı gösterdiğin fotoğrafta bana öyle geldi sanki?

GP Bağımlısı PuNcHiE kişisinin Avatarı
    Birşeyi merak ettim, morgaine=more gain manasına mı geliyor acaba? Yoksa saçmaladım mı?

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Hayırlı olsun Demir, güle güle kullan.

B

Sayfa 1 / 5 1 2 3 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal