Ditto 2x
Sayfa 130 / 135 İlkİlk ... 30 80 120 128 129 130 131 132 ... En SonEn Son
1,291 / 1,300 arası sonuçlar. Total: 1349
Like Tree754Likes

Başlık: Fotoğraf ve Fotoğrafçılık Hakkında

The One and Only Tanju Eren kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Öncelikle şunu hatırlayalım:

''Art is a free form of expression''

Ana mesele amacınızın ne olduğu. Her sanat dalında olduğu gibi kullanılan alet edevat sonuçta sizin ulaşmak istediğiniz ile ilgili olarak önemlidir.

Eğer bir kar kaplanını çekecekseniz kaliteli bir tele'niz olmak zorunda. Ama telelerin f değerleri çok da süper olamayacağı için makinenizin fotoğrafı işleme kalitesi önem kazanır. Hatta karda yatıp bekleyeceğiniz için üzerinize giydiğiniz elbiseler de bu fotoğrafta belirleyici olur. Fotoğraf ekipmanı olmasa bile

Eğer action foto çekecekseniz deklanşör hızı ve bu hızda performans önem kazanır. V.s. v.s…

Demek ki neyin daha iyi veya kaliteli olduğundan yola çıkmayacağız. Kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ve bunu yaparken buna uygun alet edevatı kullanmanız önemli.

Günün sonunda fotoğraf ''kaliteli'' veya ''net'' gibi değerlerle ölçülmemekte.

Vivian Mayer aynalı Rolleiflex ile çoğunluğu siyah beyaz ve anlık kararlarla fotoğraflar çekmiş mesela. Ama bakış açısı, fotoğrafı çektiği an, çektiği nesne veya kişi, tarihteki yeri önemli.

Iphone ile de öyle bir fotoğraf çekersiniz ki, bakanı ağlatır. Ya da binlerce dolarlık ekipman ile sığ, yavan işler çıkar.
    kursatcoruhlu likes this.
    Go with the flow...

GP Bağımlısı
    Maier 6x6 orta formatta dünyanın en keskin, en aranan kameralarından birini siyah beyaz filmle kullanmış işte abi.
    Ekipman da süper, fotoğrafçı da süper, fotoğraflar da.

Ben şaka yaptım zaten, otofokus film kameraları sevmem hiç.

Ama inatla piksel sayan arkadaşlar hiç saymayıp bir contax 645 alsınlar mesela. 50mp sensörlü 10bin lira üzeri fiyatlı yeni kameralar falan onun vereceğinin yarısını veremez.

Iphone ile herhangi bir crop sensör dslr arasında da fark göremiyorum ben kendi açımdan zaten, aynı şey.

Gitar için nasıl ekipman konuşuyoruz, tüp amfinin dinamikliğinin, organikliğinin digitech rp55 ile taklit edilemeyeceğinden bahsediyoruz, bu da öyle bence.

Dslr kamera rp55 oluyor burada, büyük ve düzgün vizörlü 70lerden, 80lerden bir film kamera ve önünde adam gibi bir cam da jtm45.

Whitecholic
    Cemler
    10
    Birkaç hafta önce arkadaşımın eşine ikinci el bir lens alımında bilirkişilik yapmak için Kadıköy'e geçtim. Çok da güzel bir saate denk geldi ve lensi kontrol edip satın aldıktan sonra ilk çekimi tam güneş batarken yaptık. Ben de o sırada bir fotoğraf çekiverdim. Yavruluğunun son demlerini yaşayan, güneş batarken uzaklara dalmış bir sahil kedisi. Sahilin photoshopsuz güzeli : )

Dünyaya geleli çok olmamış. İstanbul gibi bir metropolde çocukluğu geçiyor. Nispeten güzel bir yerde yaşıyor. Tabi manzara güzel ancak yemek sıkıntısı çekiyor mu, geceleri üşüyor mu, tekme yiyor mu... bu konular hakkında bilgim yok. Sadece kedinin bu fotoğraftaki hali bana hüzünlü ve endişeli geldi. İstanbul'da yaşayan ve güneşin batışını izleyen, hayat zorluğu çeken bir insan gibi gördüm kediyi. Kısa süre de olsa bu güzel manzaraya bakıp, şehrin ve hayatın getirdiği olumsuzlardan uzaklaşmış.

Daimi Üye lgoncay kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı Fatih tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Birkaç hafta önce arkadaşımın eşine ikinci el bir lens alımında bilirkişilik yapmak için Kadıköy'e geçtim. Çok da güzel bir saate denk geldi ve lensi kontrol edip satın aldıktan sonra ilk çekimi tam güneş batarken yaptık. Ben de o sırada bir fotoğraf çekiverdim. Yavruluğunun son demlerini yaşayan, güneş batarken uzaklara dalmış bir sahil kedisi. Sahilin photoshopsuz güzeli : )

Dünyaya geleli çok olmamış. İstanbul gibi bir metropolde çocukluğu geçiyor. Nispeten güzel bir yerde yaşıyor. Tabi manzara güzel ancak yemek sıkıntısı çekiyor mu, geceleri üşüyor mu, tekme yiyor mu... bu konular hakkında bilgim yok. Sadece kedinin bu fotoğraftaki hali bana hüzünlü ve endişeli geldi. İstanbul'da yaşayan ve güneşin batışını izleyen, hayat zorluğu çeken bir insan gibi gördüm kediyi. Kısa süre de olsa bu güzel manzaraya bakıp, şehrin ve hayatın getirdiği olumsuzlardan uzaklaşmış.

Eline sağlık. Çok beğendim.

Amplifikatörcü Müdür deliturko kişisinin Avatarı
    Reyting reyting

Çıkarın Pentax 645 leri Mamiya Rb leri digitalcileri dövmeye yan mahalleye gidiyoruz, makinelerle dövecez

Not: Digital Analog kavgası çıksın !

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Alıntı Mesajın aslı deliturko tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Reyting reyting

Çıkarın Pentax 645 leri Mamiya Rb leri digitalcileri dövmeye yan mahalleye gidiyoruz, makinelerle dövecez

Not: Digital Analog kavgası çıksın !
    Bence FM2.

B

GP Bağımlısı
    FM2 küçük kaçar, kafa yarmaz hocam.

Yedek F2 var bende, onu ödünç verebilirim.

Baba nacho_grande kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Cemler
    6
    kursatcoruhlu, alienx and figmentt like this.

"From now on I see a red sash, I kill the man wearing it. So run you cur. And tell the other curs the law is coming. You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"

GP Bağımlısı
    Alıntı Mesajın aslı nacho_grande tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Süpermiş bu olay.
    nacho_grande likes this.

Daimi Üye BLACKHELL kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı Fatih tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Şu işsizlik döneminde fotoğraf/video çekme hobilerimi müzik hobim ile birleştirip tanıtım videoları hazırlamaya başladım (tamamen amatör bir bakış açısıyla). Yanlış anlaşılmasın lütfen Makina Müzik ile hiçbir ticari bağım bulunmamaktadır. Reklam olarak algılanmaması adına bunu baştan yazmak istedim.

https://www.youtube.com/channel/UC4G...uSzFyDNwqocL_g adresinde, bir dükkan tanıtımı ve beş tane de gitar tanıtımı videosu çektim. Bana çekim hakkındaki (özellikle olumsuz) düşüncelerinizi yazarsanız mutlu olurum Buraya sadece dükkan tanıtımını koyayım. Maalesef kayışlar çok akışkan olmadı elle yapınca.

Genel olarak sorunsuz ve güzel hazırlanmış bir video elinize sağlık , sadece 1-2 geçişte biraz acelecilik var(37.saniyedeki netleme ile yapılan geçiş biraz hızlı yapılmış),1:04-ten 1:05'e geçişte minimal bir hız farkı var.Hangi programda birleştirdiniz-kurguladınız?Çekimde kullanılan ekipmanları merak ettim,gimbal tarzında bir sabitleme sistemi kullandınız mı?

Sayfa 130 / 135 İlkİlk ... 30 80 120 128 129 130 131 132 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal