Ditto 2x
Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 8 9 10
91 / 98 arası sonuçlar. Total: 98

Başlık: Pluton Music - Lindy Fralin Manyetikler

Taze Kan
    Baseplate ile ilgili gayet açıklayıcı bir video. http://www.youtube.com/watch?v=2_lVIWPc38E

Taze Kan
    Herkese selamlar.Lindy fralin manyetikler hep aklımın bi köşesinde vardı şimdi karar verme ve sizlere danışma zamanı.Fender mex. standart kullanıyorum, köprüde seymour duncan ssl-5 var(gilmour signature da takılı olan manyetik) ve oldukça memnunum..Diğer 2 manyetik tok ses verse de bana biraz boğuk geliyor ve değiştirmeyi düşünüyorum.Biraz dark ve "kırçıllı" fender tonlarını seviyorum nitekim ne kadar clean çalsamda drive çok az açık oluyor.Manyetik değişimine daha önce kalkışacaktım ama istediğim tonu öncelikle evimde yakalamak için forumdan Barlo hocamın tavsiyelerine kulak verip öncelikle amfimi değiştirdim..Laney cub 12r aldım ve çok memnunum, önceden fender kullanıyordum ve tizler beni rahatsız ediyordu, manyetiklerden önce amfimi değiştirmek iyi bir tercih oldu, bu vesileyle Barlo hocama tekrar teşekkür.. Şİmdi neck, middle manyetikleri değiştirmek niyetindeyim.Duncan ssl-5 sitesinde yazan resistance değerleri; tapped:6.6k, full:12.9k.. Fralin vintage hot manyetikler videolardan duyabildiğim kadarıyla bana istediğim kırçıllı, bas ağırlıklı ve dolgun soundu verecek gibi.Sizce duncan ile fralin uyumu nasıl olacaktır, ssl-5 yanında çok cılız kalır mı? Bunun yerine fender customshop 69' düşünmek daha iyi bir tercih mi olur? Çok teşekkürler, sevgiler..

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Dizini sponsorlar forumumuza taşıyorum.

Bilginize.

B

Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Bence, senin tariflerinden anladığım kadarı ile (karanlık, kırçıllı, net falan gibi laflar) Fralin Blues Special orta ve sap modelini çok seveceksindir. Vintage Hot'lar daha net, daha açık (karanlık değil) ve daha böyle çıngır çıngır strat işini çok iyi yaparlar. Şahsen ben onları daha çok severim, hatta %5 underwound versiyonunu. Ki bunlarla ortaya daha da net sonuçlar çıkıyor. Ama senin durumunda ve senin tarifinde (ki gitarının şu andaki manyetiklerini de nisbeten bildiğimden) bence Fralin Blues Sp.'lar...

Bu konuda çok iyi manyetiklerdir bunlar. Onlar kadar iyi bildiklerim, az var. Duncan Antiquity II surfer'lar var, onlar da bombadır ama bulman kolay değil. Hani Fralin mi Duncan surfer mı desen, Allah var yukarda Duncan derim. Ama hani çok az bir farkla. Bugün alacak olsam kendi gitarıma, açıkçası Fralinleri alırım misler gibi, Pluton sayesinde. Bunların yanına yanaşabilen de "overwound" bence adam gibi başka strat manyetiği de yok. O kadar yani...

B

Taze Kan
    Dr. Barlo tekrar çok teşekkür ederim..Bu arada söylemeyi unuttum gitarım rosewood..Peki bu neck ve middle ile köprüdeki duncan ssl-5 uyum sağlayabilecek midir sizce?

Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Gayet tabi.

B

Daimi Üye
    Bu arada hatırladığım kadarıyla Duncan Antiquity II'ler komple ters sarımdır, yani hem pole hem tel sarımları terstir, bu sebeple ssl serisiyle veya Fender manyetikleriyle out-phase durumu oluşturabilir. Onu bir araştırıp da almanızda yarar var. Ben de elimdeki dökümanlara tekrardan bakayım.

GP Bağımlısı tugay kişisinin Avatarı
    Yanlış yere yazmışız
    "Happiness is a warm Marshall... Lennon got it wrong"

Sayfa 10 / 10 İlkİlk ... 8 9 10

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal