Ditto 2x
Sayfa 13 / 14 İlkİlk ... 3 11 12 13 14 En SonEn Son
121 / 130 arası sonuçlar. Total: 131
Like Tree5Likes

Başlık: Xotic EP booster

The One and Only Tanju Eren kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Alıntı Mesajın aslı Efe Kavçık tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Peki başlıca preamp olarak kullanabilir miyiz? Şöyle ki;
    Atıyorum plexi tarzı distortion. Hadi Box of Rock olsun. Box of Rock -> Ep Booster -> Poweramp/IR/PDI vs.
    Amaç düşük sinyali yükseltsin,brown tipi karakter versin,hep açık kalsın.
    Ya da ben çok geniş düşünüyorum bilmiyorum. Mantıklı geldi bana
    Öyle olmaz
    Go with the flow...

Daimi Üye lgoncay kişisinin Avatarı

Pedalın içindeki switchlerin tona nasıl etki ettiğini ve efekt sırasında ep boosterı nereye koyduğunuza göre nasıl sonuçlar alacağınızı gözlemlemek için harika bir video.

Üye Kaan ERDAL kişisinin Avatarı
    gitar-> sd double back compressor-> sd twin tube blue-> blues jr iii şeklinde bir basit setupum var. Ep booster'ı alsam kompresör veya lambalı blue pedal ile saçmalar mı? Alasım var da.

Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Alıntı Mesajın aslı Kaan ERDAL tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    gitar-> sd double back compressor-> sd twin tube blue-> blues jr iii şeklinde bir basit setupum var. Ep booster'ı alsam kompresör veya lambalı blue pedal ile saçmalar mı? Alasım var da.
    EP frekansları kendine göre düzenliyor hem de çok hoş bir şekilde.
    Ama compressor de aynı şeyi yapıyor. Bu anlamda comp ile nasıl anlaşacağına veya aynı anda kullanılıp kullanılmayacağına bakmak lazım.
    Belki bu setup'ta twin tube'den sonra kullanmak iş görebilir.
    Her gitarcıya lazım bir booster derim
    Kaan ERDAL and nacho_grande like this.
    Go with the flow...

Taze Kan Car0079 kişisinin Avatarı
    Bu pedal gerçekten çok övülmüş çok merak ediyorum, kullanmak bir türlü kısmet olmadı denk gelemedim bir gün bir yerlerde ama bir yandan da benim setupta xotic bb plus var acaba benim pedaldaki A kanalı aynı işleri görür mü? Gain tamamen kapalı, tone flat vaziyette sadece volume ile aynı etki yaratılabilir mi acaba?

Daimi Üye lgoncay kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı Car0079 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bu pedal gerçekten çok övülmüş çok merak ediyorum, kullanmak bir türlü kısmet olmadı denk gelemedim bir gün bir yerlerde ama bir yandan da benim setupta xotic bb plus var acaba benim pedaldaki A kanalı aynı işleri görür mü? Gain tamamen kapalı, tone flat vaziyette sadece volume ile aynı etki yaratılabilir mi acaba?
    Maalesef çok farklı aletler. Ben bb plus'ı çok sevmekle beraber a kanalından pek hazzetmem. Dediğin yöntemi bir clean boost vazifesi için kullanabilirsin elbet ama aynı sonucu vereceğinden şüpheliyim. EP ise daha çok bir ton sihirbazı gibi. Ben cleande daha fazla kullanıyorum ama amfinin drive'ı yetmeyince amfi driveının üzerine de kullanıyorum bazen.

Taze Kan Car0079 kişisinin Avatarı
    Alıp deneyeceğiz o zaman desene, tavsiyeler için teşekkür ederim.

Üye Kaan ERDAL kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı Tanju Eren tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    EP frekansları kendine göre düzenliyor hem de çok hoş bir şekilde.
    Ama compressor de aynı şeyi yapıyor. Bu anlamda comp ile nasıl anlaşacağına veya aynı anda kullanılıp kullanılmayacağına bakmak lazım.
    Belki bu setup'ta twin tube'den sonra kullanmak iş görebilir.
    Pedalı 1-2gün önce edindim abi. Şahane bir şeymiş. Kompresörle denemedim henüz, çıkarıp kenara koydum valla. Bu çok daha doğal bir şekilde canlandırıyor sinyali. Sanki 20 metrekare odam 60-70 metrekare boş bir odaya evriliyor pedalı açınca.

Gitar-ep booster (pil ile, içindeki sviçler açık, pot 9 yönünde)- SD 805 OD- SD Twin Tube Blue şeklinde, Blues Junior III Amfi (Red Coat Wizard hoparlör) ile bu şekilde o sevdiğimiz tubescreamer'ın midleri boost edilmiş şekli oluyor. Yağ gibi, gövdeli bir cırtlaklık. SRV çalışmam lazım epey Fatih'in yaptığı strat elime geçince.

Gitar-805 OD- SD Twin Tube Blue- Ep Booster (sviçler kapalı, pot da kapalı) ile de halihazırdaki tonum daha bir kulak okşayan hale geldi. Harika bir eq dengesi oluştu. Teller 11-52 den 13 e çıktı gibi hakkaten.

Ben önde de sonda da ayrı ayrı çok beğendim, o sırada çalmak istediğim şeylere göre yerini değiştirip kullanırım. Bıkana kadar "always on".
    Tanju Eren likes this.

Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    ''Always on''
    Go with the flow...

Strat Shred Üstadı Özgür Öztürk kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı Tanju Eren tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    .

Kesinlikle katılıyorum. Özellikle prova için gittiğim stüdyolarda amfiler iyiyse sadece bu cihaz tek başına yetiyor.

Sayfa 13 / 14 İlkİlk ... 3 11 12 13 14 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal