Ditto 2x
Sayfa 1 / 14 1 2 3 11 ... En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 131
Like Tree5Likes

Başlık: Xotic EP booster

The One and Only Tanju Eren kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13

Xotic EP booster

Xotic effects yeni bir pedal çıkardı ve kısa zamanda ortalık bu pedalla ilgili spekülasyonlarla çalkalanıyor.
    İşin başlangıç noktası 70'lerin delay aleti Echoplex. Tanıdığımız ve tonunu takdir ettiğimiz bir çok gitarcı kayıtları sırasında Echoplex'i delay amacıyla değil preampının tonundan yararlanmak üzere kullanmışlar. Bu prenin birebir kopyasını imal ettiğini söyleyen Clinch effects'e göre bu JFET ampın özelliği 180 derece phase shift yapması ve even harmonikleri arttırması. Even harmoniklerin insan kulağına daha hoş geldiği düşünülüyor. Even harmonikler tüplü amfi karakteristiği kabul ediliyor. Dolayısıyla Clinch effects'in EP-PRE adlı pedalı bu özelliği vurgulayan ancak çok fazla boost etmeyen bir pedal.
    Gelelim Xotic EP-booster'a. Echoplex pre'den yola çıkarak 20 dB boost eden ve pedalın içindeki mini switch'ler aracılığıyla bass ve treble boost-cut seçeneği sunan bir pedal. Forumlarda kullanan hemen hemen herkes bir kez pedalı on konumuna getirdikten sonra hiç kapatmadıklarını ve esasen pedalın tam olarak tona ne kattığını da anlayamadıklarını ancak kapattıkları zaman artık gitar tonunun daha bayat geldiğini söylüyorlar.
    Benim izlediğim ve dinlediğim demolardan edindiğim izlenim tona derinlik ve genişlik kattığı ve nedenini açıklayamadığım bir güzellik kattığı doğrultusunda.
    Sonuç olarak hemen kendime bir tane ısmarladım. 9 voltluk pilden biraz daha büyük ama söylendiğine göre çok ağır bir pedalmış. Bu boydaki pedallarda pek görmediğimiz şekilde içine pil de sığıyor.
    Elime geçince kendi yorumumu paylaşacağım.
    Sevgiler.
    Go with the flow...

Countryci Doktor Oraceous kişisinin Avatarı
    Cemler
    7
    Sağolun, enteresan alet, edinmekte fayda var +

Olay burada! Pluton Music kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Cemler
    1
    Pluton stoklarında mevcut olduğunu da belirtelim arada

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Belirtme kardeşim, daha ben deneyeceğim!

B

Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Stoklarda olduğundan haberim var ama haklı nedenlerden de olsa dışardaki fiyatından daha pahalı, dolayısıyla shipping dahil dışardan almak bana daha cazip geldi.
    Bu konuda Pluton müziği hedef almadığımı net belirterek değinmek istediğim bir nokta var; artık internetten bir sürü malzeme ısmarlanabiliyor. Tabii genelde bu müşteri tipi kredi kartı olan, amatör sayılmayacak müzisyenlerden oluşuyor, ancak dışarda satış fiyatı 39$ olan bir ürünü ülkemizde 145$ a görünce bu işte bir yerlerde bir yanlışlık olduğunu düşünmeden edemiyorum ben.
    Konu açılmışken, diyelim ortalamanın üstünde bir ürün satın almak istiyorum (marka belirtmiyorum, çünkü üstüne alınan olabilir, derdim bu değil) o ürünün Türkiye temsilcisi dükkana gidiyorum ve diyorum ki şu üründen almak istiyorum (bu arada mesela fiyat da 1500-2000$ civarında) Aldığım cevap, bu ürünün stokta olmadığı, eğer ödemesini yaparsam sipariş edecekleri ve en geç 3 ay içinde elime geçeceği. Dünyanın hiçbir yerinde, tabii ultra butik bir ürün almıyorsanız, "sen paranı öde, 3 ay bekle, dışarda $ olan fiyatı biz burda sana Euro olarak yansıtalım" mantığıyla satış yapılamaz.
    Neyse uzun mevzu, nedenleriyle ilgili fikrim de var ama yine de "bu işler zor ülkede, yerse" kabul edilir şey değil.
    Go with the flow...

Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Yanlış anlaşılma olmasın, yukarda bahsettiğim ürün fiyatları EP booster ile ilgili değil, hatta Pluton'un yurtiçi fiyatı bence oldukça makul.
    Ayrıca ilginç ürünleri getirdikleri için tebrik ederim.
    Go with the flow...

Cemler
    7
    Bir yanlışlık olmasın Tanju Abi, sitesinde önerilen fiyatı da zaten 145$. Yanlışlıkla 139$ + kargo vermiş olmayın?

Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Mesajımdan böyle anlaşılıyor değil mi? Ben başka bir üründen bahsediyordum, örnek olarak. 145$ çok mantıklı, hatta diğerleriyle kıyaslandığında ortalamanın altında.
    Tekrar belirteyim yazımı Pluton ürünlerine dair yazmadım. Ben EP booster'ı düşeş bir yerden dışardaki fiyatından da ucuza buldum, mesele budur.
    Go with the flow...

Cemler
    7
    39$'a bulduysanız bize de söyleyin

Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    O kadar da değil
    Go with the flow...