Ditto 2x
Sayfa 4 / 12 İlkİlk ... 2 3 4 5 6 ... En SonEn Son
31 / 40 arası sonuçlar. Total: 112

Başlık: ANK. Tonal El Yapımı Lambalı Amfiler (Güncel ürünler son mesajdadır)

Taze Kan
    Alıntı Mesajın aslı eminesref tarafından gönderildi
    Özel nüve derken ? Karkasmı - Sacmı kastettiğiniz.? Kaç mm sac kullanıyorsunuz çıkış trafosunda. ?
    Karkas ve saç. Saç mm olarak elimizde bu iş için kullandığımız 0.01-0.5mm arasında saçlar var. Şöyle örnek vereyim deluxe reverb klonuda 0.3mm saçı kullanıyoruz buna benzer değişik mm değerlerinde kullandığımız trafolar oluyor. Bu işi zamanında ciddi olarak yapmış ve şimdide benim isteğimle yeniden bu işe yönelmiş biriyle çalışıyorum trafo işinde. Kullanılan malzeme boyutu sarım sayısı v.s. sadece teorik olarak bende arşivlenmiş halde geriye kalan bütün iş ve trafonun sarımı el işçiliğinin benle alakası yok yani işi bilen oldukça tecrübesi olan kişi ilgileniyor bu işle.

Taze Kan
    Başlığa yeni bir amfi eklenmiştir.

TONAL KARMA 2

Genel Özellikleri ;

Tonal Karma 20 ile aynı özelliklere sahiptir o modelin 2w versiyonudur.

- 2 watt

- 1 x 12au7 power lambası

- 1 x 12at7 3x 12ax7 preamp lambası

- 3 kanal (footswitch kontrollu)

- Celestion g12h-100

Fiyat kombo olarak 1300 tl

Taze Kan
    İlana yeni bir amfi eklenmiştir.

TONAL SANATORIUM

Genel özellikleri;

- 50w

- Opsiyonel olarak 2x el34 veya 2 x 6l6 power lambası

- 5 x 12ax7 preamp lambası

- Footswitch kontrollu 3 kanal

- Clean, Crunch ve Lead

- Clean kanalda preamp kırılması mevcut değildir saf cleandir. Genel tabanı blackface dir kırılma olmayıp olabilecek en berrak kristal cleane sahiptir. Üzerinde clean, fat ve tweed olmak üzere 3 mod vardır herbirinin tadı ayrıdır görüntü olsun die konulmuş bir switch değildir bu 3 mod birbirinden ciddi derecede farklı clean karakterleri vermektedir özellikle tweed muhteşem.

- Crunch kanalı genel yapısı crunch olmasından ziyade full gain de ciddi gain seviyelerine ulaşmaktadır. Şema olarak bogner ecxtasy nin overdrive kanalıı kullanılmış çok dinamik ve çok geniş gain karakterine sahiptir ve bugune kadar denediğim en başarılı crunch kanalı diyebilirim. Her gitara tepkisi farklıdır bu yaptığım her amfide mevcut ama bu şemada olay biraz daha farklı dinamikler olarak çok üstün diyebilirim full gain açıkken bile çok yüksek high gain seviyelerinde gitarın volume potu kısılarak cleane kadar inilebiliyor bu kadar yüksek gaine sahip bir kanal için oldukça başarılı bir sonuçtur bu. Bogner exctasy şemasına herhangi bir ek yapmadım birebir kopyalanmıştır. Boost ve structure sürekli açık konumdadır opsiyonel olarak bu kanal için boost ve structure switchleride eklenebilir.

- Lead kanalı genel olarak mesa dual rectifier tabanlıdır, bognerin drive kanalı şemasının içinden geçtiği için ufak değişiklikler vardır. Modern high gain adına aradığınız herşeyi verebilecek kalitedir. Gümbür gümbür ve oturtucu karakteri vardır. Tiz ağırlıklı high gainlerden bıkanlar için doğru tercih olur. Gain seviyesi ev ortamındaki volume seviyesinde dahil çok çok yeterlidir gaini köklemeden dahil evde rahatlıkla metal ve türevlerini yapabilen bir amfi.

- Fx loop

- 4-8-16 Kabin çıkışları

-Mor ledler

- Kullanılan malzemeler herzaman ki gibi üst düzeydir.

Amfiyi denemek isteyenler için pazartesi akşamına kadar amfi müsaittir sonra yeni sahibine gidecektir.

Fiyat 2000 lira

Resimler; (Amfinin yanında zigon sehpa hediyedir ) daha sona daha detaylı resimler ekleyeceğim.

NOT: UZUN ZAMANDIR PLANLADIĞIM UYGUN FİYATA TOPLU AMFİ ÜRETİMİNE BAŞLADIM.

2 Model mevcut

1. model bu amfinin 1. ve 2. kanalına sahip aynı zamanda çeşitli modları bulunan 2 kanal 50w amfi kozmetik olarak benzer görüntüde olacaklar

Fiyat 1000 lira 2 kişilik kontenjan kalmıştır.

2. model bu amfinin 1. ve 3. kanalına sahip aynı zamanda çeşitli modları bulunan 2 kanal 50w amfi kozmetik olarak benzer görüntüde olacaklar. Renk seçeneği mevcut

Fiyat 1250 lira 3 kişilik kontenjan kalmıştır.

Baba nacho_grande kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Cemler
    4
    "Kontejyan" derken?

"From now on I see a red sash, I kill the man wearing it. So run you cur. And tell the other curs the law is coming. You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"

Taze Kan
    Adama demezler mi yazmayı bilmiyorsun amfi yapmak ne haddine Düzelttim hatalarımı.

Baba nacho_grande kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Cemler
    4
    Alıntı Mesajın aslı tonguch tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Adama demezler mi yazmayı bilmiyorsun amfi yapmak ne haddine Düzelttim hatalarımı.
    Estağfirullah, öyle bir saptama yapmak haddime değil. Şakayla karışık moderasyon diyelim ;)

"From now on I see a red sash, I kill the man wearing it. So run you cur. And tell the other curs the law is coming. You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"

Taze Kan
    Kendi koleksiyonumdan 2w lık ultra modern high gaine sahip amfiyi yer sıkıntısı ekipman bolluğu nakit ihtiyacı yüzünden satılığa çıkartıyorum

Genel özellikleri;

1 x 6sn7 Power lambası JAN SYLVANIA

4 x 12ax7 preamp lambası ( Preamp olarak son bir kaç aydır 5751 lerle kullanıyorum ) JAN SYLVANIA

Pure tube hiç bir şekilde ss uygulama yoktur. Tamamen saf tube gaini ile yapılmış ultra high gain bir amfidir.

2w push pull devre ( 2w ile apartman dairesinde volume 3-4 arasında sürekli çalamazsınız çok yüksek volume sahiptir güç yanıltmasın.)

fixed bias

Pasif fx loop

8 ve 16 ohm kabin çıkışı

Amfi tek kanal fakat üzerindeki bir çok mod sayesin iki hatta 3 kanal olarak bile kullanılabiliyor

Üzerindeki potlar Gain, Treble, Mid, Bass, Presence (roll of), Master

Üzerindeki switch kontrollu modlar; High ve low sensitive, boost, structure

High ve low switchi inputu belirliyor yani daha düşük veya yüksek gain modunda kullanabiliyorsunuz (Soldano avengerda bulunan high ve low inputla aynı görev ve işlevdedir)

Boost switchi ciddi derecede gain ve volume sevyesini arttıran bir switchtir. İstenirse footsitch kontrollu hale getirilebilir. Sadece bu switch ile amfiyi iki kanal olarak kullanabilirsiniz.

Structure switchi mevcut tona bir miktardaha gain ve dolgunluk katmaktadır düşük gainlerde çok dolgun ton almanızı sağlar özellikle düşük gainde 1x12 kabinle çalarken verdiği dolgunluk sayesinde 2x12, 4x12 ile çalıyomuş hissiyatı uyandıran bir moddur. Yüksek gainde ise solo ve tappingler için çok kolaylık sağlayan bir modtur.

Clean olarak parlak cangır cangır cleanleri yok daha koyu cleane sahiptir. Özellikle low modu çok daha koyudur.

Amfi kendi tasarımımdır. Temelde hotrod bazlıdır, kendi tasarımım derken temel üzerinden değişiklikler yaparak devam edilmiştir.

Gürültü durumu olabilecek en minumum seviyededir. High gain bir amfi için yok bile diyebiliriz.

Bu amfide fark yaratıcak en önemli özellik power katında kullandığım 6sn7 dir oldukça amerikan karakterli bir lambadır. Daha önceki 2w modellerimde genelde 12au7 kullandım. Bu modelde özellikle 6sn7 kulanmamın nedeni lambanın karakteri ve kullandığım şemanın bu lambayla uyumu. Bu lambayla tecrube yaşamamışlar için tavsiye edebilirim.

Amfideki diğer en önemli fark yaratıcak özellik drop tonlardaki başarısı. Gitarınızı istediğiniz akor düzenine çekip rahatlıkla kullanabilirsiniz. Asla cortlamaz portlamaz. Herşeyi tane tane düzenli dengeli ve oturtucu duyarsınız. Gain seviyesi olarak kesinlikle boost pedalına ihtiyaç yoktur. Piyasada bulunan ufak wattlı her high gain amfiyi döver gibi iddalı konuşabilirim Özellikle drop tonlarda kıyaslanamaz üstünlük sağlayacaktır.

Ev ortamında çalıcaksanız Binlerce lira verip sırf high gain kanalını kullanacağınız bir amfi almaktansa bu tarz şeylere yönelmenizi tavsiye ederim. Evde çok delirtici tonlar alıcağınıza emin olabilirsiniz. High gainde aşırı kulak tırmalayan tizden hoşlanmayanlar ama tizin verdiği harmonikleri ve gaini kaybetmek istemeyen arkadaşlar bu tarz bu güçte bu karakterde piyasada başka bir amfi olduğunu sanmıyorum.

Dinamikler adına çok hassastır alınacak ton tamamen sizin gitara hakimiyetiniz ve pena hassasiyetinizle alakalıdır. Amfi üzerinde biraz zaman geçirdikten sonra daha önce lambalı tecrübeleriniz de olduysa kontrolu tamamen ele geçirebilirsiniz

Düşük wattlı ve uygun fiyatlı amfiler arasında baya iddaalı olduğum bir modeldir. Kendi koleksiyonumda sakladığım yaklaşık 1 yıldan fazla süredir yer yer evde kullandığım bir amfidir. Kombo olması ve ekipman olarak artık yer sıkıntısı yaşadığım için uygun fiyattan satılığa çıkartıyorum.

Sonuç olarak bu tarzkarakterli amfilerden hoşlananlar için gayat güzel bir seçenektir.

Fiyat olarak çeşitli kombinasyonlar mevcuttur. Piyasada bu kadar yüksek gaine sahip bir amfi için örneği olmayan bir fiyatla satışa koyuyorum.

Fiyatın kendimce uygun olmasının başka bir nedenide kozmetik olarak face plateler bulunmamaktadır üzerinde istenirse + 50 lira karşılığında onuda halledebilirim

Ayrıca boost modunu footswitch kontrollu hale getirebiliriz bu modu da + 50 lira karşılığında yapabilirim.

Speakersız olarak boş kombo fiyatı 700 lira

Eminence legend speakerla birlikte 800 lira

Goodman alnico ile birlikte 1000 lira

Ben eminence ile uzun süre kullandım gayet yeterlidir. İleride isteyen bir v30 veya g12h30 takarsa tonuna ton katar.

Yanında kısmen hediye olarak işçiliği çok kötü olan elimdeki fazla gitarlardan birini veriyorum. Resimlerde güzel görünmesine aldanmayın boya ve cila işçiliği oldukça kötüdür. Elimdeki orjinal modeline bakarak can sıkıntısı ve stress atmak için yapılmıştır.

Amfinin yanında isteyene 100 liraya vereceğim.

Taze Kan berketan kişisinin Avatarı
    2 wattlık 2 kanallı clean-crunch,footswitch kullanımı olan, 3 band eq ve reverb olan bir kafayı ne kadara yaparsınız?

Taze Kan
    Clean ve crunch ortak eq 2w bir kafa istersen fiyat 750 lira

Eğer clean ve crunch için ayrı eq kontrolleri istersen fiyat 850 lira

2 kanal clean ve crunch/lead şeklinde kanallar arasında bağımsız eq lu bir amfi isteren oda 1000 lira

Power lambası için iki seçenek mevcut 12au7 ve 6sn7. Devre push pull. Preamp lamba sayısı yukarıdaki seçeneklere göre minumum 3 maximum 5 adet olur. (phase inverter buna dahil)

Reverb fiyata eklemedim şimdi onu ayrı olarak anlatacağım ona göre düşünürsün.

Lamba ile drive edilen bir reverb katı her iki kanal içinde ayrı kontrollu fiyat + 250 lira. Nedeni reverb için extra bir trafo + lamba + devre + reverb tankı bunların hepsinin maliyeti yaklaşık o civarları buluyor. Aslında reverb tank işini Türkiyede halledebiliyor olsak en az 50 lira daha ucuzlatabiliriz bu işi ama reverb tankı konusunda yurtdışına bağımlıyken reverb fiyatı konusunda ne yazık ki bir şey yapamıyoruz.

Transistörlü bir reverb istersen bu gibi durumda benim tavsiyem en az ehx holly grail kalitesinde bir reverb pedalı almandır. Fxloop ile bunu kullanman daha uygun olacaktır. Çünkü transistörlü içinde yine reverb tankı getirmek zorunda kalacağız eğer yaylı reverb istiyorsan.

Taze Kan
    Yine kendi koleksiyonumdan matchless hotbox klonu lambalı preamp.

Orjinal şemaya sadık kalınarak yapılmıştır herhangi bir değişiklik veya modifiye yoktur.

Askeri kodlu alman menşeili kondansatörler, piher dirençler ve allen bradley marka potlar kullanılmıştır.

Yaklaşık olarak 6-7 ay ara ara kullanıldı. Kendim için yaptığımdan dolayı kozmetiğine çok özenmemiştim bunu da göz önünde bulundurarak fiyatı uygun tutacağım.

Kendi tarzı için olabilecek portatif preamplar arasında en özelidir diyebilirim. Boyut olarakta elimden geldiğince ufak tuttum. Ayrıca direk 220v ile besleniyor herhangi bi adaptör gerektirmiyor.

Preamp İki kanaldır. İlk kanal clean ikinci kanal drive görevi görmektedir. İşlevsel olarakta birebir model baz alınarak yapılmıştır.

Şu anda üzerinde sylvania 5751 preamp lambaları bulunmaktadır.

2 adet preamp lambasına sahiptir.

Ptp devre.

Aşağıdaki mydukkan linkinde de kısmen bilgi verilmiştir.

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...=8795&gid=2380

Fiyat olarak 300 lira istiyorum. Takas fiyatı 500 liradır ve takasa çok fazla sıcak bakmamaktayım.

Sayfa 4 / 12 İlkİlk ... 2 3 4 5 6 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal