Ditto 2x
Sayfa 1 / 19 1 2 3 11 ... En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 184
Like Tree13Likes

Başlık: Kablo konusunda ne yapıyorsunuz?

Daimi Üye Sebo kişisinin Avatarı

Kablo konusunda ne yapıyorsunuz?

Evet konuyu nereye açacağımı bilemedim, yine de elektrik gitarlar forumu uygundur diye düşündüm

Türkiye sınırları içersinde satılan enstruman kabloları ve ara ( patch ) kablolarının fiyatları maalesef uçuk meblağlarda olabiliyor. Özellikle Klotz ve Neutrik uçlu olanların.

Ben Thomann kullanarak getirtmeyi düşünüyorum metrelik kablo olarak, ihtiyacım kadar L ve standar şekildeki 6.5 mm Neutrik jacklardan da alacağım. Maliyet hesabını yaptığımda neredeyse 1/10 gibi oluyor böylece.

Sadece alacağım kablonun cinsine karar veremedim. Özellikle enstruman ve patch kablosu olarak kullanacağım. Thomann sadece tek çeşit metrelik kablo satmakta enstruman için :

http://www.thomann.de/gb/klotz_iy104_sw.htm

Mesela bu linkteki kablo işimi görür mü? Düşük empedanslı mıdır? Örnek olarak La Grange gibi kaliteli midir? Fiyatı absürd şekilde ucuz çünkü, 15-20 m aldırsam Almanya'dan biri gelirken, bavulda sorun çıkarırlar mı diye düşünmekteyim

Neutrik uçlar da gold olanları ortalama 3-4 € bu arada. Sizin de fikirlerinizi merak ediyorum. İyi forumlar.

Trafik Canavarı pismuzisyen kişisinin Avatarı
    Ben tünelden klotz kablo ve uçlar aldım. Yaptırdım gayet memnunum.
    Kutup ayısıyla kanka

Kromatik çalışıyor... Laçin kişisinin Avatarı
    Cemler
    2
    Yurtdışına gidince bolca klotz kablo ve jak alıp, kardeşime lehimlettirip(ki herif vestelde falan çalıştı, biliyor işi) bunları çok düşük fiyatlara Gp üyelerine vermek istiyorum.

Kablolar çok fahiş fiyatlara gidiyor, hesabım tutarsa hepimiz düşük fiyat iyi kalite ile kablo elde edeceğiz inşallah.

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    http://www.gitarpedal.net/showthread...iyatlar%C4%B1&

Bu dizini de aynı foruma taşıyorum. Yönlendirme bir gün aktif kalacaktır.

B

Ben bu başlığı atlamışım hocam, okudum baya ama hala hangi kabloyu almalıyım bilemedim. Bu thomannda satılan Klotz'ların üstünde Unbalanced yazıyor. Acaba bildiğimiz ensturman kablosu mudur? Yoksa sadece patch için mi?

Sommercable var bir de, daha pahalı 1.5 ile 3€ arasında değişiyor metresi. Bu kablolardan kullanan var mıdır?

Cemal Abi
    Unbalanced kabloda bir tane sinyal icin tel bir de toprak/ekran vardir. Enstruman icin.

Sommer de iyi kablodur.

Cemal Abi teşekkürler, herhalde Klotz alacağım gibi, belki direkt gitar ile rack sistemimi bağlayacak olan enstruman kablosunu Sommer alabilim, Braided denilen cinsten ezilmeye ve kırılmaya daha dayanıklı gibi duruyor.

Peki Klotz'un kablosu patch kablosu ve rack'de kullanmak için uygun mudur?

Cemal Abi
    Kullan gitsin. Bizdeki patch kablolari Klotz ve Sommer idi.

Cemal Abi teşekkürler tekrardan. 3 sorum daha olacak:
    1- Bir arkadaşım benim için avrupadan getirecek bu kabloları, yaklaşık 10m Klotz, 10m Sommer The Spirit XXL toplamda 20 m alayım diyorum, üretici sitesinde yazdığı kadarıyla ( weight for 1 m = 55 g) ortamala 1-1.2 kg arasında çekmesi gerekiyor. Bu kadar hafif midir normalde. Elimde en fazla 3-4 m kablo olduğundan ve bu kabloları tanımadığım için sorma ihtiyacı hissettim. Valizde getirilmesi sorun çıkarır mı, ne bu böyle falan derler mi?

2- Soldering hususunda danışmak istediğim bir şey var. Eli çok iyi havya tutan bir arkadaşım var, ona yaptırmayı düşünüyorum kablolar elime geçince. Bu tip Hi-end diye tabir edilen ensturman kablolarında lehimleme tekniği veya zorluğu açısından bir fark var mı? Yoksa zaten lehim yapmayı bilen kolaylıkla halledebilir mi bu işi?

3- Neutrik erkek jackların altın uçlu olanlarının gümüş uçlu olanlardan ciddi bir farkı var mı?

Teşekkürler

Cemal Abi
    Birsey degil Sebo.

1- Metresi 55gr bana cok hafif geldi ama olabilir de. Butun patchlar kutularda. Gitar kablolarim da. Yarin bakabilirsem bir tartarim.

2- Eli cok iyi havya tutuyorsa tamamdir. Ama yine de orta / sinyal ucunu lehimlediginde uzerine shrink-tube koysun.

3. Altin kaplama olanlari korozyona daha dayaniklidir. Daha dogrusu okside olmaz. Ama su kadarini soyleyeyim. Eger normal tipini okside edebilecek kadar nemli bir ortamda caliyorsan konektorler endise edeceklerinin en sonunda gelir.

Sayfa 1 / 19 1 2 3 11 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal