Ditto 2x
Sayfa 1 / 4 1 2 3 ... En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 31
Like Tree1Likes

Başlık: POD HD Serisi

Taze Kan blackflame kişisinin Avatarı

POD HD Serisi

Bir kaç karşılşatırma başlığı var ama özellikle POD HD serisi ile ilgili açılmış bir başlık göremedim, o yüzden yeni bir başlık açtım, eğer var ise silinebilir.

POD HD serisi ile ilgili merak ettiğim bir konu var. X3'lerde bazı bass ampli modelleri, aynı anda hem bas gitarı hemde elektrik gitarı girebilme ve ayrı ayrı modelleyebilme özellikleri vardı. Ancak yanlış anlamıyorsam bunlar HD serisinde (HD 500'de bile) yok.

Acaba bu gerçekten böyle mi? Bilen / kullanan var mı?

Yeni serinin en üst modelinde bile eski serideki bir özelliğin olmaması garip geldi bana.

Teşekkürler.

Şıracı Arda kişisinin Avatarı
    Cemler
    5
    Kaldirilmis olabilir. Sonucta cihazin islem gucu ve yeni modelleme algoritmalarinin bu gucu nasil etkiledigi onemli. Benim kisisel tecrubeme gore pod son serilerinde cok gelisti ve bu hd serisi hic sakasi olmayan gayet iyi tonlar sunmakta. Yani eskiye gore baktigimizda pod pro ve 2.0 iyi tonlar sunuyordu. Sonra xt serisi acikcasi biraz husran oldu eski serileri aratti. Akabinde x3 iyi isler yapti ve hd ile cok iyi bir yere geldiler modelleme konusunda.

Yani olay hem donanimsal hem de yazilimsal. O yuzden eskiden olan bir ozelligin yenilerinde cikarilmasini yadirgamamak gerek.

Seveni elbet vardir ama boss gt serisi sundugu o kadar harika ozelliklere ragmen bence hala iyi modellemeler sunamiyor. Ya da iyi tonlar icin ciddi ugras gerektiriyor. Ama efektler ve ileri ozellikleri hep cok kaliteli durumda. Burda da devreye alicinin neler bekledigi giriyor iste. Hepsini iyi yapan aletler yok mu var tabi ki ama onlarda fiyat acisindan yukarda adi gecenleri ikiye uce katliyor.

Sent via Tapatalk
    "GAS sebebiyle aile içinde oluşacak sorunlardan sitemiz ve yöneticileri sorumlu değildir."

GP Bağımlısı sekoser kişisinin Avatarı
    Bass gitar ile ilgili bir opsiyon yok ancak çok istenirse 500'deki mikrofon girişinden birşeyler denenebilir. Sonuç ne olur bilemem ama.

Taze Kan
    Pod hd pro ile hd 500 arasında rack ve floor olması dışında ne gibi fark var bilen var mı acaba?

Şıracı Arda kişisinin Avatarı
    Cemler
    5
    Kesin bilmiyorum bu modeller için ama rack ünitelerinde genellikle I/O konusunda daha çok seçenek olur. Kayıt amaçlı kullanım için daha mantıklı bir tercihtir o yüzden.

Diğer özellikler için line6 sitesinden iki ürünün de sayfalarını açıp yan yana karşılaştırmak lazım.
    "GAS sebebiyle aile içinde oluşacak sorunlardan sitemiz ve yöneticileri sorumlu değildir."

GP Bağımlısı sekoser kişisinin Avatarı
    Pod hd pro'da açma kapatma düğmesi var mesela benim gözüme hemen çarpan, bir de gördüğüm kadarıyla phantom power koymuşlar, böylece kondanser mikrofon çalıştırabilirsin. Bunlar dışında iki adet giriş ve re-amping için bir dry out mevcut. Bu karşılaştırma hd500'e göre yapılmıştır. Diğer modeller bende olmadığından bilmiyorum.

Yani bu cihazlara ihtiyaç kayıt amaçlı değilse, yer ünitelerine bakılmalı.

Taze Kan
    Re-amping özelliğinin olup olmadığını merak ediyordum cevaplar için teşekkürler

niflheim
    Cemler
    2
    Bu amfi modellemelerini, modellediği gerçek amfi isimleriyle kullanmak için herhangi bir mod çıkacak mı acaba? X3 live'da çıkmış sanırım ama hd serisi için bir şey bulamadım.

"Blackface Double" yerine "Fender Twin Reverb" görmek daha lezzetli olur

Daimi Üye kambocyali123 kişisinin Avatarı
    Daha önce koyan var mı bilmiyorum bu videoyu. Ben bulamadım. Ama adam tek kelimeyle mükemmel. Neredeyse her videosu. Benim merak ettiğim şey şu... Bu adam çalarken kulaklıktan bu tonu duyuyor mu? Yoksa süsleyip püsleyip öyle mi yayınlıyor? Ben bir referans monitörü ya da bir kulaklıktan bu tonu duyabilecek miyim? Tuşeyi hesap etmezsek tabi...

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99

Sayfa 1 / 4 1 2 3 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal