Ditto 2x
1 / 6 arası sonuçlar. Total: 6
Like Tree4Likes
  • 2 Post By Michael Delaney
  • 1 Post By Funkyou
  • 1 Post By Yunus Sak

Başlık: H-S-S MANYETİK VE TARZ HAKKINDA

Taze Kan

H-S-S MANYETİK VE TARZ HAKKINDA

merhaba arkadaşlar fender standart strat hss (meksika) almayı düşünüyorum fakat manyetikler hakkımda aklımda süpheler var. yeri geldiği zaman hard rock çalan biriyim yeri geldiği zaman blues rock. tarzım genellikle rock müzik üzerine kurulu. h s s manyetik işimi görür mü?

düzenleme:ayrıca modern strat ile standart strat arasında ne fark var?

Taze Kan
    Vay be 42 tıklanma 0 yorum

Tekfur Michael Delaney kişisinin Avatarı
    Cemler
    53
    H-s-s forumda bu satılık var mesela.

http://www.gitarpedal.net/forum/3277...tar-800tl.html

Modern ve standard ayrımı ile ilgili aklındaki tam olarak nedir bilemiyorum ama stratları ben kendi adıma ikiye ayırıyorum. Kabaca özetlemek gerekirse; ilk grup tamamen vintage özelliklere sahip yani 50'ler tarzı olanlar maple ve 60'lar tarzı olanlar da rosewood olacak, ona göre 7.25/9.5 radius 21 perde, köprü, burgular vs herşey "dönem gitarları"nın kopyası diyelim. İkinci grup da modern (ya da sulandırılmış ) Orada da bazen SSS bazen HSS dizilim ama daha büyük radius yani daha düz fretboard (ya da compound radius) daha büyük perde demirleri, kilitli burgular vs gibi modern özellikler işin içine giriyor. Birisi daha iyi ya da diğeri daha kötü gibi birşey kesinlike yok, çalan kişinin neyi sevdiği nasıl rahat ettiği ile ilgili farklar. Ama modern özelliklerde strat'lar daha çok yönlü ve daha kolay kullanımlı olabiliyor.
    nevermind and Barış Şahin like this.
    Soundcloud

I love the smell of napalm in the morning. Smells like... victory!

Taze Kan
    peki benim tarzıma uygun mudur fender stratlar yoksa ibanez hsh den devam mı edeyim yoluma? teşekkürler

Atarcan
    Bence Blade i de seçeneklerini arasına eklemelisin. Birde gitar S - S - S olsada alıp ufak bir pickguard değişikliği ile H - S - S ye uyarlarsın yada single humbucker manyetik modifiyesi yapabilirsin.

Benim şahsi görüşüm Lp daha doğrusu single cut gitarlar yönünde, telecaster da olabilir. Fakat fiyat aralığında bu tarz gitarların uygun olanlarını bulamayacaksın. Bu sebeple başlangıç için güzel bir stratocaster olur. Ve Fender Mexico alacağına Blade alman daha mantıklı olur.

Blade California Classic CA-RC Rosewood Elektrik Gitar Black GitarPazar'da

Blade Texas Standard Pro TE3RC RoseWood Elektrik Gitar VWH Vintage White GitarPazar'da

Blade Player Texas HSH Elektrik Gitar GitarPazar'da

Blade Player Delta Elektrik Gitar GitarPazar'da

Blade Delta Standard T1-RC Rosewood Elektrik Gitar Black Luster GitarPazar'da
    nevermind likes this.

Taze Kan Yunus Sak kişisinin Avatarı
    Bahsettiğin kadarıyla senin mutlaka humbucker a ihtiyacın var ama modifiye düşünürsen single-humbucker da emin ol işini görücektir. Sıfır olarak meksika strat almaktansa bencede başka markalara yönel. Yada daha üst üretim fender'lerin ikinci ellerini değerlendirebilirsin (classic player veya amerikan). Blade meksika standard'dan çok iyi bir seçenek fiyat-performans olarak. Yamaha pasifica serisine bakabilirsin h-s-s dizilimli modelleri var. Schecter'in bir strat modeli var denemedim ama markanın fiyat/performansı oldukça iyidir. Ibanez'ler en başta köprü sistemi olmak üzere bir fender strat'la aynı şeyleri sunmacaktır büyük ölçüde sana.
    nevermind likes this.

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal