Ditto 2x
Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1 2 3 4 En SonEn Son
21 / 30 arası sonuçlar. Total: 39
Like Tree22Likes

Başlık: Ceriatone Liverpull Amfi İncelemesi

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı electricguitarist tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Açıklayıcı bir yazı olmuş abi. Hayırlı olsun
    Teşekkürler Alp
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

Dostlar, idareten şöyle bir deneme kaydı yaptım. Kamera ile çekip ses dosyasını söktüm. Treble 8, mid 6, bass 6 presence 5, bright en üstte. Attenutor ile apartman şartlarında kaydedilmişir.

https://soundcloud.com/hackeiommi/gi...412cs-cab-demo

Gitar da Nighthawk bu arada.
    En son hackeiommi tafından güncellendi; 30-04-2014 19:53.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

Daimi Üye crush kişisinin Avatarı
    Çok güzel bir amfi..Hayırlı olsun.
    Tüm gün tarlada çalışan bir köle, ancak göğe bakıp özgürlüğünü hatırlayarak hüzünlenir. Gök mavisinden alır adını Blues...

Alıntı Mesajın aslı crush tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Çok güzel bir amfi..Hayırlı olsun.
    Teşekkürler, fıesat buldukça bir şeyler kaydedip atacağım

Whitecholic Fatih kişisinin Avatarı
    Cemler
    10
    Hakan abi, güzel yazın için teşekkürler. Sana bir sorum olacak, bu amfinin hiss/hum/bzzz vb. bir gürültü sorunu var mı? Meraktan soruyorum.

Alıntı Mesajın aslı Fatih tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Hakan abi, güzel yazın için teşekkürler. Sana bir sorum olacak, bu amfinin hiss/hum/bzzz vb. bir gürültü sorunu var mı? Meraktan soruyorum.
    Olma mı? Yirmi beş otuz yıllık deniz kumundan yapılma SSK Kooperitifi binasında oturuyorum. Düzgün, topraklı bir sistemde tıslar mı onu da taşınmadan öğrenemeyeceğim sanırım

Whitecholic Fatih kişisinin Avatarı
    Cemler
    10
    Hakan abi, ben şaseyi bir kablo ile kaloriferin boyasız bir bölümüne bağlıyorum. Bir dene istersen yardımcı olabilir ; ) Bir de radyo çekiyor mu onu sorayım.

Alıntı Mesajın aslı Fatih tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Hakan abi, ben şaseyi bir kablo ile kaloriferin boyasız bir bölümüne bağlıyorum. Bir dene istersen yardımcı olabilir ; ) Bir de radyo çekiyor mu onu sorayım.
    Yok, amfiden radyo dinlemiyorum şimdilik çok şükür. Bizim kalorifeler de kombi tip, yeni sayılır. Maalesef borular da plastik.

Yok Fatih, bende kısmet namına fakirlik diz boyu

Bu sefer gitar Greco.
    Bu kayıt biraz acaip, süreci tersten oldu. Önce soloyu çaldım, sonra aklıma alt yapı bulmak aklıma geldi

Metronomu en uygun da Vai idi onu koydum. İdare ediverin gari

electricguitarist likes this.

Farkettim ki yazıda bazı eksik noktalar var. O noktaları da yazıya katarken, makale haline de müdahale edip arada tutarsızlık olmasın diye aynı şekilde düzenledim. Gözümden kaçmış olan bazı yazım hatalarına da müdahale ettim.

Eklediğim unsurları burada kısaca özetliyorum:

1- Preamp lambalarının kullanım tarzı: V1 ve V2'de JJ Ecc83S ve 803S'in değişimli kullanımı. V1'de 803S daha parlak ve midli, ama 83S daha tok.

2- Bright düğmesinin ton karakteri üstünde son derece etkili bir unsur.

3- "Orijinalinden gelen "Liverpool" terimi kafa karıştırıcı. Amfi Vox klonu sanılabilir. Bu konudaki karşıt düşüncelerimi yazdım.

4- Epiphone SG G-400 ile yaşadığım ama yazmayı unuttuğum kötü diyebileceğim tecrübelerimi de ekledim.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1 2 3 4 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal