Ditto 2x
Sayfa 1 / 5 1 2 3 ... En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 42
Like Tree21Likes

Başlık: Gitar Boya Değişim Fiyatı

Üye

Gitar Boya Değişim Fiyatı

Merhaba eminim aranızda daha önce yapmış vardır. Bir gitarı (les paul kasa) iyi bir luthiere boyatmak ne kadar tutar? İşlemler nelerdir bir sakıncası olur mu? Siz şimdiye kadar neyi nasıl ne kadara ve ne renge boyattınız? Teşekkürler şimdiden.

Daimi Üye bursky_ozbekov kişisinin Avatarı
    350tl.

GP Bağımlısı J.M. kişisinin Avatarı
    Cemler
    4
    Vallahi abi açıkcası ben bir kere denedim o işi, benden sana tavsiye, yaptırma... Nitro atıldı güya gitara (güya), onun dışında 8 ay bekledim teslim almak için, abartmıyorum 8 ay ve sonunda berbat bir gövde verdiler elime. 300 lira gibi bir rakam vermiştim ve çöp oldu. Parayı peşin vermiştim belki o yüzden 8 ay bekledim, parayı vermemiş olsam 20 güne biterdi diye düşünüyorum. Bilmiyorum bu işi ''iyi'' yapan birisi varmı (nitro olarak) ama benim tecrübem çok kötüydü ve Koçtaştan aldığım boya sökücü asitli bir maddeyle geri çıkardım. Resmen iş ve adam seçmekte bazı luthierler. Kendi yaptığı gitarları görmedim yakından ama eminim daha iyi cila atmaya çalışıyordur onlara. Araştırmalarım sonucu İstanbulda baya iyi nitro atıyor denen biriydi hemde. Bende eziğimdir o konularda, hakkını çatır çatır savunan veya daha ileri gidip çirkeflik yapabilen(kötü anlamda değil) biri değilim.

İsmini buraya açıkça yazmayayım gereksiz tartışma çıkar belki, birazda geçmişteki samimiyetten, benden yaşça büyük olmasından ve forumca tanındığı için gerek görmüyorum. Eğer böyle bir niyetin varsa da özleden mesaj atarsın oradan söylerim sana kim olduğunu. Gitme demiyorum gidersin yine ama en azından şartları baştan bir bir konuşursun, öyle verirsin gitarını.

Daimi Üye leon requentin kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı J.M. tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Vallahi abi açıkcası ben bir kere denedim o işi, benden sana tavsiye, yaptırma... Nitro atıldı güya gitara (güya), onun dışında 8 ay bekledim teslim almak için, abartmıyorum 8 ay ve sonunda berbat bir gövde verdiler elime. 300 lira gibi bir rakam vermiştim ve çöp oldu. Parayı peşin vermiştim belki o yüzden 8 ay bekledim, parayı vermemiş olsam 20 güne biterdi diye düşünüyorum. Bilmiyorum bu işi ''iyi'' yapan birisi varmı (nitro olarak) ama benim tecrübem çok kötüydü ve Koçtaştan aldığım boya sökücü asitli bir maddeyle geri çıkardım. Resmen iş ve adam seçmekte bazı luthierler. Kendi yaptığı gitarları görmedim yakından ama eminim daha iyi cila atmaya çalışıyordur onlara. Araştırmalarım sonucu İstanbulda baya iyi nitro atıyor denen biriydi hemde. Bende eziğimdir o konularda, hakkını çatır çatır savunan veya daha ileri gidip çirkeflik yapabilen(kötü anlamda değil) biri değilim.

İsmini buraya açıkça yazmayayım gereksiz tartışma çıkar belki, birazda geçmişteki samimiyetten, benden yaşça büyük olmasından ve forumca tanındığı için gerek görmüyorum. Eğer böyle bir niyetin varsa da özleden mesaj atarsın oradan söylerim sana kim olduğunu. Gitme demiyorum gidersin yine ama en azından şartları baştan bir bir konuşursun, öyle verirsin gitarını.
    Geçmiş olsun öncelikle, eğer resimler de eklenebilirse bizler de fikir edinebiliriz sanırım işçilikle alakalı?

İstanbul'u bilemeyeceğim lakin zamanında Eskişehir'de Çizmeli Kedi Gitar Atölyesi'nin Nitro boyadığı bir Strat var elimde. Çok başarılı buluyorum şurda resimleri mevcut:

Çizmeli Kedi Gitar Atölyesi

Maalesef taşınıp işe son verilmiş başlıktaki yazılanları okuduğum kadarıyla. Böyle başarılı kişilerin işlerini bırakmaları üzücü.

GP Bağımlısı Alshain kişisinin Avatarı
    Oto boyacı.

GP Bağımlısı J.M. kişisinin Avatarı
    Cemler
    4
    Alıntı Mesajın aslı leon requentin tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Geçmiş olsun öncelikle, eğer resimler de eklenebilirse bizler de fikir edinebiliriz sanırım işçilikle alakalı?
    Malesef resim yok, dediğim gibi olay 2 sene önce yaşanmıştı, hemen ertesi günde boyayı çıkartmıştım zaten metal aksamları monte etmeden. Ama şimdi olsa heralde bişeyler derdim teslim alırken, en azından eline sağlık diyip dükkandan çıkıp yolda kendimi kahretmezdim 2 yıl önemli demek benim yaşımda bir adamın karakter gelişiminde

Not: Daha sonra aynı gövdeyi kendim nalburdan aldığım selülozik boya ile boyamıştım, kaymak gibi olmuştu. Bu arada gitarı sonra başına gelenleride açıklayarak satmıştım zaten.. Orjinal halide naturaldi.

Daimi Üye
    Valla zamanınız varsa poly boyayı, ısı tabancası sonrası zımparayla 1 haftalık bir süreç sonunda kendi emeğinizle, kendi içinize sinerek çıkartabilirsiniz, ardından nitro cila yapabilirsiniz. Tabii bekleyip zımparalayıp, birkaç kat atmak lazım. Biraz alan ve sabır yeterli, forumda nitro cila nerelerde bulunur konuları geçmişti sanırım. Hani düşe kalka derler ya tam öyle hallolur. Yalnız çok pis iş, baştan uyarayım.

Daimi Üye BLACKHELL kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı J.M. tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Geçmiş olsun size, fazla etik davranmışsınız yanlız.
    J.M. likes this.

Daimi Üye BLACKHELL kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı leon requentin tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

İstanbul'u bilemeyeceğim lakin zamanında Eskişehir'de Çizmeli Kedi Gitar Atölyesi'nin Nitro boyadığı bir Strat var elimde. Çok başarılı buluyorum şurda resimleri mevcut:

Çizmeli Kedi Gitar Atölyesi

Maalesef taşınıp işe son verilmiş başlıktaki yazılanları okuduğum kadarıyla. Böyle başarılı kişilerin işlerini bırakmaları üzücü.
    Evet çizmeli kedi yapımı modifiye ibanezler görmüştüm.İşçilikleri çok güzel duruyordu.Hatta flame maple kaplama işiyle bile uğraşmışlar hazırda var olan gitarlara.

Ibanez Gurusu Tekfur Barış Şahin kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    11
    Cemler
    7
    Çizmeli'de Ufuk'la neler neler yapmıştık... Ama bitti ne yazık.

Tek renk bir boyama olacaksa "Karahan Gitar Boyama"' yı önerebilirim. Forumca üç kişi orada gitar boyattık ve boya tecrübesi olan birisi olarak son derece memnun olduğumu, fiyatın da ÇOK iyi olduğunun notunu düşeyim.

www.facebook.com/karahanguitars

Buradan ulaşabilirsiniz Süleyman Usta'ya.

Sayfa 1 / 5 1 2 3 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal