Ditto 2x
Sayfa 1 / 3 1 2 3 En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 21
Like Tree3Likes

Başlık: Uzun Süre Çalınmayacak Elektrik Gitarlar Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Daimi Üye kogan kişisinin Avatarı

Uzun Süre Çalınmayacak Elektrik Gitarlar Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Atandığım yere gitarımı götürebilme durumum olmadığı için bir süre '54 Strat'ımdan uzakta kalacağım. 5-6 ay civarı kendisiyle görüşemeyeceğiz. Bu süre içerisinde gitarda herhangi bir problem olmaması için dikkat etmem gereken herhangi bir muhafaza koşulu mevcut mudur? Akortunu yapıp, güzelce temizledikten sonra tweed case'ine kaldırmak yeterli midir?

mistreated4u Mert kişisinin Avatarı
    Şu ayakkabı kutularından çıkan minik poşetler var ya, içinde minik boncuklar var. Nemi emiyor, sanırım onlardan da bir kaç tane koymanın zararı olmaz, hatta faydası bile olabilir. Benim 2 case'in içinde de var bunlardan...

Teşekkürler Mert.
    Case'de sanırım bir tane Fender'in koyduğu büyük boy silika jel var, daha fazla ekleme yapmaktan korkuyorum kupkuru olur sonra içerisi. İşin aslı 5-6 ayda case'in içindeyken ciddi bir değişim olacağını da zannetmiyorum ama buna rağmen sormadan da edemedim.

dubaiseyhi Tuğberk kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Sıkıntı olmaz. Case'in içine gitardan başka şeyler de koyuyorsanız (Askı, kablo vs.) fretlerin tel tarafından ezilmemesine dikkat edecek şekilde yerleştirin.

Teşekkürler.
    Peki manyetiklerin üzerini şu yemeklerin üzerini sardığımız şeffaf folyalarla kaplamak bir problem oluşturur mu ya da bir yarar sağlar mı? Manyetiklerin havayla doğrudan temasını kesersem olabilecek herhangi bir paslanma yada oksitlenmenin önüne geçebilirim diye düşünüyorum. Doğru bir düşünce midir?

GP Bağımlısı
    Manyetiklerin havayla temasını kesmeniz, inanın o kadar zor ki

Yani, belli bir miktar paslanmayı geciktirebilirsiniz o yöntemle ama, zannetmiyorum ki tamamen önüne geçsin.

Zaten, manyetiklerin de uygun koşullar altında oldukları sürece kolay kolay paslanacaklarını sanmıyorum, 5-6 ay civarı sürede birşey olacağını hiç zannetmiyorum.

O zaman en iyisi sileyim, seveyim, parlatayım, case'ine koyup vedalaşayım.
    Uygun case koşullarında yollarımı gözlesin.

Daimi Üye Orçun Aras kişisinin Avatarı
    Bence bi dosta emanet et, titizse zaten birşey olmaz, değilse en fazla yavaştan relic olur

Daimi Üye bursky_ozbekov kişisinin Avatarı
    Telleri gevşet, kutuyu da yatağın altına koy ki komşunun çocuğu ellemesin. Tamamsın.

Daimi Üye lgoncay kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı bursky_ozbekov tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Telleri gevşet, kutuyu da yatağın altına koy ki komşunun çocuğu ellemesin. Tamamsın.
    Benim okuduğum kadarıyla sanırım telleri gevşetmek yanlış bir yöntem.

Sayfa 1 / 3 1 2 3 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal