Ditto 2x
Sayfa 1 / 2 1 2 En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 19
Like Tree2Likes

Başlık: Fender meksika standart gitardaki değisiklik..

Daimi Üye crush kişisinin Avatarı

Fender meksika standart gitardaki değisiklik..

Herkese merhabalar.. Telefondan yazmakta oldugum icin yazim ve imla hatalari icin bastan özur dilerim.. Bir sorum olacaktı. Elime 2013 yapımı bir meksika strat geçti.. Gitarın manyetikleri her meksika standart gibi p90 kıvamında mıknatıslar altında, rodlarin saginda ve solunda.. Ama ton pek bir strat vari.. Mesela telecasterimda meksikaydi ve manyetikler bu kivamdaydi ama tek miknatis ve alttan bakinca rodlar gozukmuyordu.. Ama ton daha kapali , midli ve daha guclu idi. Tonu teleye ''yakin'' idi. Ama bu cangır cangir bildigin strat tonu.. Acaba bu alttaki miknatisin iki parca olmasindan midir? Birde o kadar arandim ve gecmiste elimden gecmis hemen hemen tum meksika ve usa standartlardan bir fark gördum.. Tremolo yaylarinin altida genelde gitar ne renkse o renk boya ile boyanmistir. Ama benim o kisimda boya yok. Sadece o kisim naturel acikta agac.. Bunun sebebi nedir? Ve gövdede pickguardin altinda alt boynuz tarafinda 3 adet delik var. Yardimci olacak dostlara, hocalara simdiden tesekkur ederim..
    Tüm gün tarlada çalışan bir köle, ancak göğe bakıp özgürlüğünü hatırlayarak hüzünlenir. Gök mavisinden alır adını Blues...

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Facebooktan yolladığın resimleri asıyorum...

B
    Eklenen Resim Önizlemesi Eklenen Resim Önizlemesi

Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Manyetikler normal. Senin daha önceki tele manyetikleri enteresanmış. Çünkü benim bildiğim onlar da aynen böyle, sağda solda seramik mıknatıs barlar...

Boyaya gelince... Ben de bilemedim. Oranın boyalı olması lazım diye bilirim. Sap cebini açıp bir baksana, tam oradan anlaşılır.

Benim dikkatimi çeken tremolo blok oldu. Gayet kallavi. Normalde daha tıfıl olması lazım.

Soldaki MIM std. tremolo blok. Sağdaki Callaham. Sendekini ondan merak ettim.

Gitar hakkında daha detay almak lazım.

B

Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    PW-29 yazıyor... onu da oradan yakaladık...

PW-29 Fat Sustain Block for Standard MIM Strat - Telecaster Guitar Forum

Amazon.com : Fender 007-1014-000 Vintage-Style Standard Series Stratocaster Tremolo Assembly ('06-Present) - Chrome : Electric Guitar Bridges And Bridge Parts : Musical Instruments

Senin bu strat kaç senesinden? Ayrıca düz bir standard değil galiba... Ama o zaman manyetikler ne ayak? Birisi belki değiştirdi... Kendi manyetiklerini iç etti ve de Meksika standard manyetikleri taktı öyle uçurdu?

???

Daha ziyade daha üst model Meksikalarda var bu.

Ya da birisi köprüyü veya tremolo bloku değiştirdi...

Detaylar için senden bilgi lazım.

B

Daimi Üye daphneblue kişisinin Avatarı
    Merhaba, bende şu an 2013 yapımı Fender Meksika kullanıyorum, manyetiklerimiz, boynuz kısmında ki delikler ve köprülerimiz aynı, benim bildiğim bu kalın blok ve bu manyetikler FSR serisinde var sadece ki benim gitarımda FSR Standart, sanırım sizinki de.

Hocam resimler icin tesekkur ederim.. Gitar 2013 yapimi sifir durumda geldi takas ile.. Alan arkadas saklamis öylece.. Birde aklima su gitarin gövdesinin kuruma muhabbeti gelmekte.. Hani o yuzden mi acik birakildi diye..Evet köpru blogu , perdeler , cila , iscilik cok duzgun.. Elime usa strat almis gibi oldum.. Rezonansi, akort kararligi ve tremolo hassasiyeti cok iyi.. Aldigim kisi orjinali bu oldugunu belirtmekte..
    Tüm gün tarlada çalışan bir köle, ancak göğe bakıp özgürlüğünü hatırlayarak hüzünlenir. Gök mavisinden alır adını Blues...

Daimi Üye Burak Osman Tulbentci kişisinin Avatarı
    Standard Fender'lerin boyasi agacin kurumasini veya nemlenmesini engeleyecek tarzdadir, o sekilde kurutulamaz.
    Bende de bir Meksika Strat var ve memnunum, guzel gitarlar gule gule kullan

Tesekkur ederim Valla aklima ilk gelen o oldu.. Cunku ilk defa böyle bir durumla karsilastim ve merak etmekteyim. Duruma baktigimda aklima mantikli gelen tek sebeb bu.. Hani bahsettigim sey su ; sadece tremolo yaylarinin oldugu oyukta boya yok. Gayet bilincli olarak acikta birakilmis duzgunlukte..
    En son crush tafından güncellendi; 11-03-2014 05:34.

Daimi Üye
    Güzel gitarmış, şimdiye kadar gördüğüm en bakımlı ve yakşıklı Meksika diyebilirim ki 2 tane Meksikam oldu zamanında hiçbiri böyle değildi. Özellikle işçiliği çok düzgün ve güzel, o an psikolojisi iyi bir işçi baya özen göstermiş. İnsan ister istemez kıllanır. Valla benim de elime geçse ben de kıllanırım. Aslında en güzel metod sap-gövde birleşim yerindeki tarihlere, varsa damgalara bakmak. Birbiriyle tutuyorsa orjinaldir.

İlk defa pickguardda aluminyum folyo görüyorum, genelde Amerikanlarda olur. Ayrıca birşey dikkatimi çekti, manyetik boşluğunu siyaha boyamışlar, iletken boya olabilir, varsa bir avmetreyle kontrol edin derim. Bırak Meksikaları ben hiçbir Amerikan da görmedim. Bir de arkadaki sustain blok boşluğunu tutan ortadaki 2 vida karşılıklı olarak asimetrik midir?

Manyetikler orjinal kesinlikle ve ben seramik magnetli bu tipte manyetikleri hep daha çok sevmişimdir. Çok vintage kafasında değilim galiba ondan. Hatta Dimarzio'nun sds-1 diye bir manyetiği var o da süperdir, sapa çok yakışıyor. 1-2 gitarımın sapına Meksika manyetiği takıp çok mutlu olmuştuğum vardır. Günün birinde de Rio Grande Dirty Harry'im olacak, takçam gitarıma, vurcam kırbacı, vurcam kırbacı.

Darkdream güzel yorumlarin icin tesekkur ederim.. Evet bende amerikan stratlarda bile göremedigim bazi ayrintilari gorunce dogal olarak killandim Evet üstundeki iletken boya.. Sapi dun gece gaza gelip söktum ama resim yukleyemedigim icin buraya koyamiyorum. Sapin ustunde 24mayis 2013 ve 29 mayis 2013 olmak uzere iki tarih var.. Sap cebinde birsey yok yada ben göremedim.. Bu arada asimetrik derken tam olarak nedir anlayamadim.?

Sayfa 1 / 2 1 2 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal