Ditto 2x
Sayfa 1 / 5 1 2 3 ... En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 45
Like Tree6Likes

Başlık: Charvel 750XL Soloist Elektro Gitar "The Legend" hakkında muhabbetler

Daimi Üye pecado kişisinin Avatarı

Charvel 750XL Soloist Elektro Gitar "The Legend" hakkında muhabbetler

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...57290573/detay

Konu, her an silinebilecek bir ilan ile alakalı açıldığı için, bilgi kaybı olmaması açısından ilgili resimler tarafımdan yüklendi.

Hakan
    En son hackeiommi tafından güncellendi; 19-03-2014 00:29.

GP Bağımlısı
    O charvel temiz olsa ve 2500 falan dese tamam diyeceğim de. Hem o hale gelmiş hem de o fiyat nedir. 500-600 dolarlara model 6 oluyor ebay'de ara sıra. Komik bence istenen fiyat.

Daimi Üye Scatterbrain kişisinin Avatarı
    Bugün bu Charvel'ı gördüm ve yazacaktım buraya. Gitar 3 yıl evel benim can ciğer arkadaşımındı (hatta şu anda Jackson'ı için ilan açtığım arkadaş). Ve mükemmel ötesiydi gitar, aşıktım resmen. Sonra sattı. Çok da ucuza gitmişti. Bu adam ilk sahibi gibi anlatmış gitarı, 91 yılında 2000 dolara almışmış, muhafaza etmişmiş falan. Benim arkadaşım bu adama satmadı ve arkadaşım da başkasından aldı. Yani en az 4 el demek bu. Ama bu gitarın bu hale gelmesi içimi paramparça etti bugün.
    "We live thinking we will never die,
    We die thinking we have never lived,
    Cut it out..."

Jason Becker

Daimi Üye pecado kişisinin Avatarı
    Hiç gitarın kıymetini bilmeyen birine gitmiş , yazık olmuş.Çok aramıştım bu gitardan zamanında , denk gelseydik alırdım o zaman.

Daimi Üye
    Alıntı Mesajın aslı kursatcoruhlu tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    O charvel temiz olsa ve 2500 falan dese tamam diyeceğim de. Hem o hale gelmiş hem de o fiyat nedir. 500-600 dolarlara model 6 oluyor ebay'de ara sıra. Komik bence istenen fiyat.
    Ebay fiyatları referans olmamalıdır. Şimdi yazacaklarım bu gitara özel değil, genel bir yorum olacak. Ebay de açık arttırma sistemi mevcut ve genelde o fiyat, son olmayabiliyor. Bir de Craiglist veya Kijiji yerine Ebay'e ilan verilen gitarın anlamı: "Ne olsa razıyım abi, peşine ihtiyacım var, illa kendi değerine gitsin diye bir kaygım yok" veya "ben anlamam satın al veya bid ver de senin olsun" şeklindedir. Tabii bu bütün herşey için geçerli değil ama Youtube gibi bir piyasası var, yani iyi ve nadir firmaların çıkarttığı ürünler pahalıya gider, çünkü çok takipçileri olur. Tekil kişilerinki komik fiyatlara gider, çünkü ilanı kimse görmez. Açılan birçok ilanın ebay.com'da görülememesi gibi de bir durum var, onu da ayrıca anlatırım.

Zaman zaman 400-500 dolar altına Fender USA Std. dahi gidebiliyor. Şimdi 500'e Fender gitti diye fiyatı o mu? Normal de ABD satış fiyatı bile 1000-1100 dolar. Hatta gerçek firma değeri 1400 dolar civarı. Gitar ekspertizinde katalog bilgileri ve liste fiyatları esas alınır. En belirleyicisi de MSRP'dir. Bilgisine ulaşılamayan gitarlar için kira bedeli ile üye olunun ekspertiz gitar firmaları mevcuttur. Birine ben de üyeyim ve bu sayede 1500 dolarlık gitarı ebay'de 300 dolara aldığımı bilirim, bana satan adamla da konuştuğumda çok da umrunda olmadığını, fiyatını da bilmediğini söylemişti.

Bu çerçeveden bakılınca ebay standardı 2. el değeri 750 dolar olan Fender USA Std. burada da bu fiyata gitmesi, yani 1500 TL'e satın alınabilmesi gerekir. Yani bana biri "hacı ebay'de 600 dolara Fender gidiyor, bana 1200 TL'e sat dese", ben o adamla kavga ederim, açık söyleyeyim. Gerçi daha komik teklifler de aldım.

Bu arada 750xl, Model-6'dan daha değerlidir ve Chushin Gakki döneminin son gitarlarındandır. 91'de fabrika kapanıyor, öyle de bir özelliği var. Zamanında 1200 dolar üstüne satılan bir gitardı. 86-91 Gakki döneminden Charvel deneme şansım oldu, hatta birini hiç istemeden sattım. Hepsi "mükemmeldi." Yani o dönem bir gitar bulursanız, hele ki fiyatı 2000 TL altınaysa, direkt kapın, modeli filan önemli değil. Zaten en düşüğü zamanında 649 dolara satılıyordu. Bir de eklemeliyim, yükselen fiyatların tek sebebi köprü(ofr vs)+manyetik ve boya etmenidir. Gitarların hepsi aşağı yukarı yakın kalitededir.

Bu arkadaşı tanımam etmem ama ilanı biliyorum. Bu gitarı geçen sene 2000 TL gibi çok uygun bir fiyattan satıyordu. Büyük ihtimal sinirlenip, gelen saçma tekliflerden sıkılıp (sahibindenin öldüren teklifleri. 1 köpek+3çorap+2bozuk telefona takas olur mu?, hacı 1000 vereyim, hemen gelip alayım. gibi), bilene isteyene gitsin diye keyfi bir fiyat koymuş gibime geldi. Böyle bir gitarın bu kadar zaman satılmaması bile ilginç bir durum. Bence de böyle bir gitarın ancak bilen birine gitmesi, yani "para" amaçlı düşük fiyata satılacak bir gitar değil. Ciddi alıcısı çıksa daha mantıklı bir fiyata verecektir.

Özet olarak Ebay'den fiyat analizi yapmak kesinlikle çok kötü bir kıstas yöntemidir, oranın amacı "ölü fiyata gitar düşürebilir miyim?" olmalıdır. Bir referans sitesi kesinlikle değildir.

GP Bağımlısı
    Alıntı Mesajın aslı darkdream tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Ebay fiyatları referans olmamalıdır. Şimdi yazacaklarım bu gitara özel değil, genel bir yorum olacak. Ebay de açık arttırma sistemi mevcut ve genelde o fiyat, son olmayabiliyor. Bir de Craiglist veya Kijiji yerine Ebay'e ilan verilen gitarın anlamı: "Ne olsa razıyım abi, peşine ihtiyacım var, illa kendi değerine gitsin diye bir kaygım yok" veya "ben anlamam satın al veya bid ver de senin olsun" şeklindedir. Tabii bu bütün herşey için geçerli değil ama Youtube gibi bir piyasası var, yani iyi ve nadir firmaların çıkarttığı ürünler pahalıya gider, çünkü çok takipçileri olur. Tekil kişilerinki komik fiyatlara gider, çünkü ilanı kimse görmez. Açılan birçok ilanın ebay.com'da görülememesi gibi de bir durum var, onu da ayrıca anlatırım.

Zaman zaman 400-500 dolar altına Fender USA Std. dahi gidebiliyor. Şimdi 500'e Fender gitti diye fiyatı o mu? Normal de ABD satış fiyatı bile 1000-1100 dolar. Hatta gerçek firma değeri 1400 dolar civarı. Gitar ekspertizinde katalog bilgileri ve liste fiyatları esas alınır. En belirleyicisi de MSRP'dir. Bilgisine ulaşılamayan gitarlar için kira bedeli ile üye olunun ekspertiz gitar firmaları mevcuttur. Birine ben de üyeyim ve bu sayede 1500 dolarlık gitarı ebay'de 300 dolara aldığımı bilirim, bana satan adamla da konuştuğumda çok da umrunda olmadığını, fiyatını da bilmediğini söylemişti.

Bu çerçeveden bakılınca ebay standardı 2. el değeri 750 dolar olan Fender USA Std. burada da bu fiyata gitmesi, yani 1500 TL'e satın alınabilmesi gerekir. Yani bana biri "hacı ebay'de 600 dolara Fender gidiyor, bana 1200 TL'e sat dese", ben o adamla kavga ederim, açık söyleyeyim. Gerçi daha komik teklifler de aldım.

Bu arada 750xl, Model-6'dan daha değerlidir ve Chushin Gakki döneminin son gitarlarındandır. 91'de fabrika kapanıyor, öyle de bir özelliği var. Zamanında 1200 dolar üstüne satılan bir gitardı. 86-91 Gakki döneminden Charvel deneme şansım oldu, hatta birini hiç istemeden sattım. Hepsi "mükemmeldi." Yani o dönem bir gitar bulursanız, hele ki fiyatı 2000 TL altınaysa, direkt kapın, modeli filan önemli değil. Zaten en düşüğü zamanında 649 dolara satılıyordu. Bir de eklemeliyim, yükselen fiyatların tek sebebi köprü(ofr vs)+manyetik ve boya etmenidir. Gitarların hepsi aşağı yukarı yakın kalitededir.

Bu arkadaşı tanımam etmem ama ilanı biliyorum. Bu gitarı geçen sene 2000 TL gibi çok uygun bir fiyattan satıyordu. Büyük ihtimal sinirlenip, gelen saçma tekliflerden sıkılıp (sahibindenin öldüren teklifleri. 1 köpek+3çorap+2bozuk telefona takas olur mu?, hacı 1000 vereyim, hemen gelip alayım. gibi), bilene isteyene gitsin diye keyfi bir fiyat koymuş gibime geldi. Böyle bir gitarın bu kadar zaman satılmaması bile ilginç bir durum. Bence de böyle bir gitarın ancak bilen birine gitmesi, yani "para" amaçlı düşük fiyata satılacak bir gitar değil. Ciddi alıcısı çıksa daha mantıklı bir fiyata verecektir.

Özet olarak Ebay'den fiyat analizi yapmak kesinlikle çok kötü bir kıstas yöntemidir, oranın amacı "ölü fiyata gitar düşürebilir miyim?" olmalıdır. Bir referans sitesi kesinlikle değildir.
    Açık arttırma sistemi olduğunu ve açık arttırmadaki gitarların fiyatlarının son olmayacağını biliyorum, aktif olarak ebay kullanıyorum ve alışveriş yapıyorum. Onu da geçtim, dünya'da yaşıyorum. O kadar da değil. Bilal'e anlatır gibi anlatmanıza gerek yoktu böyle.
    Ebay'de 600 dolar, Türkiye'de de 600 dolar olmalı tarzında bir kafada da değilim. Ebay'de 600 dolarsa, burada en az 1000 dolar olmalıdır kargo, gümrük ve uğraş'ı hesaba kattığımızda.
    Ben lafımın arkasındayım. O hale getirilmiş bir 750xl o kadar para etmez. Maksimum 1100 dolar harcayarak(kargo, gümrük vs. dahil) model 6 alırım ebay'den tertemiz, 750xl da aklıma bile gelmez.

Daimi Üye
    Ben size birşey anlatmadım, öyle bir misyonum da yok. Bilgi vermek amacıyla temellendirerek genel bir yazı yazdım, kimseye özel değildi. Başta da genel olduğunu belirttim.

Size de hak vermiştim fiyat konusunda ama yazımı yarım yamalak okuyup alınmaktan dolayı kaçırmışsınız ki ben halen fikrimin arkasındayım, oradan getiririm, böyle yaparım yazmışsınız.

Banned
    Şu tartışmalara bende çok girdim. Hatta bayağı bayağı girdimde, anlamsız bir yerden sonra. Gerçekten alacaksan alıyorsun. Gitarımıda, amfimi de, topladığım gitardaki bütün parçaları da, manyetikleri de hepsini U.S.A. den aldım. En son Gibson WRC almıştım bir adet hemde 600 $ a mı ne. Çok güzel tan rengi bir gitardı. Kendi kendime dedim ki getireceksin ne olacak ? Zaten bir gitar çalıyorum...

Sonra diğer yandan bakınca tartışmak boşa oluyor her zaman. Ortada şöyle bir gerçek var beğensek de beğenmesek de alıcının ve satıcının bu fiyatları isterken '' serbest piyasa '' olduğu için herhangi bir şekilde yargılanmaması gerekli. Şöyleydi, böyleydi, şöyle yaptınmı şu rakama gelir falan hikaye. Net konuşmak lazım. Kardeş ben senin ürününe şu rakamı veriyorum, satıyormusun ? Satmıyormusun ?. Yok öyle rakam verilir mi, bu çok az da hikaye, oha adam ne biçim fiyat çekmiş de hikaye. Zaten alacak olan adam kafasında ölçüyor tartıyor ona göre ya buradan alıyor yada U.S.A. den getiriyor. Ha U.S.A. den '' risk '' siz getirmenin bedeli de ağır. Ben bir amfi için ekstra 600 $ civarı bir bedel ödedim. Ama sıfır risk ile kapıma geldi. Neyse..

Kısaca almayacaksak dükkanın önünü kapatmayalım...

Tekfur Michael Delaney kişisinin Avatarı
    Cemler
    53
    Ben özellikle 750XL takıntılı bir adamım. Daha dün akşam muhabbeti geçti, tesadüf işte Hatta forumda sırf bu gitar için yazı yazmıştım zamanında;

Shawn Lane’in Ibanez’i olur da Charvel’i olmaz mı :)

Her neyse... güzel gitar da bu kadar etmez elbette. Daha önce de satıştaydı, hatta benim bu yazıyı hazırladığım dönemlerde... O zaman da pahalıydı. Diğer taraftan da oldukça zor bulunduğu da bir gerçek.

Banned

Şu gitarı 570 $ a mı ne denk getirdim. Her şey tamam yol yaklaşık sigortalı 350 $ tutuyordu birde 100 $ vergisi işte... Son anda vazgeçtim. Bencede fiyat fazla ama alacak insan diyorum ya iyice araştırıp bir yolunu buluyor. Globalleşme her alanda artık tavan yapmış durumda... Buda bu arada Gibson WRC serisi. Charvell in Gibson için ürettiği bir 100 - 200 adet gitar var ( adam daha firmayı kurmamışken.. ) onlardan bir tanesi. Hani bulma zorluğu o derece...

Sayfa 1 / 5 1 2 3 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal