Ditto 2x
Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1 2 3 4 ... En SonEn Son
11 / 20 arası sonuçlar. Total: 60
Like Tree19Likes

Başlık: Heavy Trash Metal Rock tarzda Analog Setup

Derebeyi Djent Pilot kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    4
    Nispeten birbirine yakın ton zevkine sahip olduğumuz için durumuna uygun opsiyonları senin için yazacağım ;

1- Tech 21 TM60 + TubeScreamer Pedalı ( Maxon OD808,Ibanes TS9-TS9DX,Digitech Bad Monkey,Voodoo Lab Sparkle Drive vsvs...)

2- Marshall Valvestate VS100-102 ve bu seriler,aman diyim marshall AVT değil, eski valvestate'ler...

3- Thrash'in dik alasını benim diyen amfiden daha güzel yapacak transistörlü bir alet var bu aralar forumda, Peavey Bandit 112, sonuna kadar kefilim bu alete ve fiyatı da uygunca. (Satanı tanımam etmem,amacım reklam değil tavsiyedir.)

4- Peavey 5150 ( I-II-III farketmez, III olursa daha iyi olur elbet, lakin clean ile işim yok diyorsun hepsi cayır cayır halleder işini)

5- Marshall JCM2000-DSL/TSL + Tubescreamer

Bütün bunların yanısıra hemen hemen çoğu pedala ihtiyacın yok, amfi gitar ve tuşe bu işin yüzde 90'ı, gerisi süslemedir Delay,FX,Comp. vs. Bunlar elzem değildir zevke göre zamanla toplanır.

Yukarıda kısaca opsiyonlardan bahsettim, aklına takılan başka şeyler olursa sormaktan çekinme lütfen.

Umarım faydası olur.
    hackeiommi and SynGates like this.
    "Practice cures most tone issues"

Taze Kan
    İlgilenen herkese teşekkür ederim. Peavey amfiler baya hoşuma gitti hafta sonu tünele gidip denemeyi düşünüyordum ama sanırım sadece penna müzikte varmış Kadıköy de. Koskoca tünelde yokmudur Peavey amfi

Daimi Üye redkid kişisinin Avatarı
    Cemler
    4
    Pera müzikte var.

Taze Kan
    Selam arkadaşlar, tünelden yeni geldim. Peavey 6505+ kalmamış pera müzikte maalesef onun yerine Peavey Classic 50 combo modeli vardı 3000 tl civarı. Zuhal müzikte Marshall DSL 40 denedim son olarakta Do-Re müzikte blackstar serisinden bişeyler denedikten sonra ENGL Gigmaster 30 kafa amfisi + ENGL Pro düz kabin denedim en çok beğendiğim ENGL serisi oldu sanırım yakın bir zamanda onu alacağım. Kafa + Kabin 3.500 tl fiyat verdiler paraya kıyıcam artık tonları çok hoşuma gitti

GP Bağımlısı PuNcHiE kişisinin Avatarı
    Gigmaster 30 kombo kargosuyla vergisiyle 2300 liraya gelmekte, arada 1200 TL gibi çok ciddi bir fark var, bu paraya istediğin pedalların birçoğunu alabilirsin. Yurtdışından almanı öneririm.
    L E F T Y !

Taze Kan
    Gigmaster 30 Combo Liste fiyatı 2.700 civarı do-re müzikte ama indirim yapılıyor 2.500 e fln gelir en fazla burdanda alsam. Kafa + Kabin olunca 3.500ü buluyor. Bütce o kadar artmışken Peavey classic 50w 212 var 3.100tl civarı ama çok büyük bi amfi biyere götürmeye kalksam büyük sorun olur benim icin ama kabinim olmasa bile bir head amfim olduğunda söker götürürüm gibi bi fikir geldi aklıma. O yüzden bir kafa amfisi + kabin için alternatifleri araştırıyorum şuan.

Derebeyi Djent Pilot kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    4
    Alıntı Mesajın aslı SynGates tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Gigmaster 30 Combo Liste fiyatı 2.700 civarı do-re müzikte ama indirim yapılıyor 2.500 e fln gelir en fazla burdanda alsam. Kafa + Kabin olunca 3.500ü buluyor. Bütce o kadar artmışken Peavey classic 50w 212 var 3.100tl civarı ama çok büyük bi amfi biyere götürmeye kalksam büyük sorun olur benim icin ama kabinim olmasa bile bir head amfim olduğunda söker götürürüm gibi bi fikir geldi aklıma. O yüzden bir kafa amfisi + kabin için alternatifleri araştırıyorum şuan.
    Aman diyim Peavey deyince, bahsettiğimiz tarzlardan baya uzak Classic 50. Kötü amfi değildir ama senin için değil, uzak dur

Opsiyonlara devam;

1- İkinci el gigmaster 30-15 ve 1x12" kabin yada 2x12" kabin, bütçene bağlı olarak. Kapalı olması şart, içindeki speaker'ın Celestion V30 olması tercih sebebidir.

2- Mini Rectifier + 1x12" speaker

Özellikle ikinci elleri düşün derim, sıfıra o kadar para vermeye değmez. Araştır bak forumlara derim.
    SynGates likes this.
    "Practice cures most tone issues"

Daimi Üye
    Alıntı Mesajın aslı SynGates tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Eğer 2. el sorun olmaz diyorsan Srv de Engl Screamer combo var hemde senin bütçene uyuyor. Amfiyi denemedim ama bir gidip denersen belki hoşuna gider.

Daimi Üye redkid kişisinin Avatarı
    Cemler
    4
    Screamer > Gigmaster.

Taze Kan
    Srv'ye MESA Mini Rectifier gelmiş. 1099 dolar. Saldır bence.

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1 2 3 4 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal