Ditto 2x
Sayfa 3 / 6 İlkİlk 1 2 3 4 5 ... En SonEn Son
21 / 30 arası sonuçlar. Total: 60
Like Tree19Likes

Başlık: Heavy Trash Metal Rock tarzda Analog Setup

Daimi Üye redkid kişisinin Avatarı
    Cemler
    4
    Rectifier > Screamer > Gigmaster.

SynGates likes this.

Banned
    Blog Yazıları
    1
    Pedal gereksizliğini zaten diğer arkadaşlar yazmışlar, ama ki illa efektleri daha düzgün bir şekilde tanımak istiyorum diyorsan bence Line 6 markasının prosesörlerini bir gözden geçir derim. Bende en özelliksizi - daha doğrusu uyduruğu var, o bile tatmin edici (Line 6 Pocket POD). Ya da Zoom MS50 G filan da düşünülebilir. 2500 lira bütçe demişsin, 500 lirayı prosesöre ayırdın diyelim, geriye 2000 lira gibi bir para kalır ki ikinci el çok güzel bir amfi edinebilirsin o paraya.

Benim amfi olarak diğerlerinden daha farklı bir önerim olacak, illa sıfır almak istiyorum diyorsan neden Orange Micro Terror'a bakmıyorsun? 20 Watt gücünde, lambalı preamp + transistörlü power katı şeklinde bir kafa amfisi, altına zevkine göre bir kabin sürersen güzel olabilir diye düşünüyorum. Görece ucuz da Mydukkan liste fiyatı 452 TL - yuvarlak rakam.

MyDukkan.com :: Orange Micro Terror :: Kafa Amfisi

(Nakit alacaksan pazarlık edip miktarı biraz daha düşürebilirsin elbette.)

Eeeeeyyyyyy diğer üyeler, siz ne dersiniz bu işe?
    SynGates likes this.

Dai
    Dai çevrimdışı
    Taze Kan Dai kişisinin Avatarı
    Cemler
    1
    Ben de buradaki birçok kişiye katılıyorum amfiye öncelik verme konusunda. Hele thrash'den bahsediyorsak distortion ihtiyacını tatmin eden bir amfi kafi gelecektir. İşin içinde solo varsa booster olabilecek herhangi bir pedal ve biraz reverb desteği gerekir. Ki tüm bu özelliklere sahip bir amfi, ilk mesajda sayılan efekt türlerinin kalitelisine verilecek parayla alınabilir gibi grliyor bana.
    Ev kullanımı diyorsak büyük güçlü amfilere bakmaya hiç gerek yok. Yukarıda Laney cub serisinden bahsedilmiş, thrash'e pek uygun bir amfi değil, nacizane fikrim, clean headroomu çok geniş.
    Efektleri tanımak için prosesör fikrine sonuna kadar katılıyorum. Yalnızca detayları keşfetmek ayrı ayrı alınan pedallar kadar kolay değil birçok pedal modelinde. Sabır ve merak varsa bu bir sorun değil tabii ki

Son olarak dayanamadığım, kendimi tutamadığım için öncelikle başlığı açan arkadaş ve diğer herkesin affına sığınarak şunu diyorum: Trash değil, thrash. Aman diyeyim

Taze Kan
    Selam arkadaşlar,
    ENGL screamer 50 güzele benziyor Srv'deki takipteyim. Birde şu Peavey 6505+ içimde kaldı deneyemedim Penna müzikte varmış sanırım Kadıköy'de ilk fırsatta gidip ikisinide denemeyi düşünüyorum. Gigmaster 30 head + Kabin 3.500TL, Peavey 6505+ 2.000tl civarı. Peavey alıp bi kac ay sonrada setup dizmeye başlasam daha mantıklı olacak gibi geliyor bana siz ne dersiniz ?

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı SynGates tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Selam arkadaşlar,
    ENGL screamer 50 güzele benziyor Srv'deki takipteyim. Birde şu Peavey 6505+ içimde kaldı deneyemedim Penna müzikte varmış sanırım Kadıköy'de ilk fırsatta gidip ikisinide denemeyi düşünüyorum. Gigmaster 30 head + Kabin 3.500TL, Peavey 6505+ 2.000tl civarı. Peavey alıp bi kac ay sonrada setup dizmeye başlasam daha mantıklı olacak gibi geliyor bana siz ne dersiniz ?

Bizden çok senin kulağının, kalbinin ne diyeceği mühim. ENGL da Peavey de belli standartların üstünde markalar. Tabii yanında gelecek olan kabin de önemli. Zira doğru veya yanlış eşlenmiş hoparlörler işi çok değiştirir.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

Taze Kan
    Alıntı Mesajın aslı hackeiommi tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bizden çok senin kulağının, kalbinin ne diyeceği mühim. ENGL da Peavey de belli standartların üstünde markalar. Tabii yanında gelecek olan kabin de önemli. Zira doğru veya yanlış eşlenmiş hoparlörler işi çok değiştirir.
    Peavey alırsam combosunu alıcam Head olanı tek başına 4000i geçiyo Combo modeli 2.100tl. Srv'de 2. el ENGL Screamer 50 combo var oda 2.000tl civarı. bütçe arttıkça yeni bi amfi çıkıyo karşıma sonu yok bu işin kafam karışıyo o yüzden

Alıntı Mesajın aslı Tutatsuta tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Pedal gereksizliğini zaten diğer arkadaşlar yazmışlar, ama ki illa efektleri daha düzgün bir şekilde tanımak istiyorum diyorsan bence Line 6 markasının prosesörlerini bir gözden geçir derim. Bende en özelliksizi - daha doğrusu uyduruğu var, o bile tatmin edici (Line 6 Pocket POD). Ya da Zoom MS50 G filan da düşünülebilir. 2500 lira bütçe demişsin, 500 lirayı prosesöre ayırdın diyelim, geriye 2000 lira gibi bir para kalır ki ikinci el çok güzel bir amfi edinebilirsin o paraya.

Benim amfi olarak diğerlerinden daha farklı bir önerim olacak, illa sıfır almak istiyorum diyorsan neden Orange Micro Terror'a bakmıyorsun? 20 Watt gücünde, lambalı preamp + transistörlü power katı şeklinde bir kafa amfisi, altına zevkine göre bir kabin sürersen güzel olabilir diye düşünüyorum. Görece ucuz da Mydukkan liste fiyatı 452 TL - yuvarlak rakam.

MyDukkan.com :: Orange Micro Terror :: Kafa Amfisi

(Nakit alacaksan pazarlık edip miktarı biraz daha düşürebilirsin elbette.)

Eeeeeyyyyyy diğer üyeler, siz ne dersiniz bu işe?
    Micro Terror'in thrashe gideceğini pek sanmıyorum. İmkan varsa tam lambalı amfi alınsın. Amfideki distör hiç bir pedal veya prosesörde yok sonuçta.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

Alıntı Mesajın aslı SynGates tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Peavey alırsam combosunu alıcam Head olanı tek başına 4000i geçiyo Combo modeli 2.100tl. Srv'de 2. el ENGL Screamer 50 combo var oda 2.000tl civarı. bütçe arttıkça yeni bi amfi çıkıyo karşıma sonu yok bu işin kafam karışıyo o yüzden

Kombo ise hazır eşlenik hoparlör ile karar vermek daha kolay olur aslında

Daimi Üye
    Cemler
    5
    Bu arada ağırlıklarda önemli taşıma olayıda olacaksa bunuda düşünmekte fayda var. 6505 1x12 30 kg civarı 2x12 comboları 40 kg civarı. 6505 + benimde favorim.
    SynGates likes this.

Taze Kan
    Penna Müziğe mail attım 6505+ stoklarınızda var mı diye cevap gelmedi telefon ediyorum açmıyorlar

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 1 2 3 4 5 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal