Ditto 2x
Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 4 5 6
51 / 60 arası sonuçlar. Total: 60
Like Tree19Likes

Başlık: Heavy Trash Metal Rock tarzda Analog Setup

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı Aegnor Luinwe tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Hah demek istediğim o zaten. Yani "bana göre" diye özellikle belirtmiştim bunu en başta. Sahneye çıkılmayacaksa ve evde kayıt dahi alınmayacak şekilde kullanıcaksa gereksiz.
    Sana göre öyle, tamam da, bir de başlığı açan kişinin talepleri beklentileri var. Onları ne yapacağız?

Alıntı Mesajın aslı SynGates tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Şimdilik evde kullanacağım ama al sat yapmak istemiyorum düzgün bir amfi alayım bitsin şu iş
    Başlık altında şu tavsiyeyi isteyene de nokta atışı yaptırmak dururken "Arkadaş bu işler pahalı, sen git 1300 liraya Blackstar veya Ibanez TSA amfi al, yanına da çek bir TS9 ile Boss MT2" diyemeyiz. Sonuçta maddi külfeti çekmeye gönüllü olan biz değiliz.

Ha, olaydı da Marshall 1 watt JCM'leri seri ve ekonomik bir fiyata üreteydi onu tavsiye edeydik. E memkelette de uçanı kaçanı imal eder havasında bir takım amfi yapımcılarının işleri de kelek çıktı. Ne edelim, insanlara "High gain lambalı amfi almayın" mı diyelim?

Biz tavsiye veriririz, uyup uymamak başlığı açanın bileceği iş. Geriye kalanı teferruattır.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

Üye strangewings kişisinin Avatarı
    Penna Müziğe mail attım 6505+ stoklarınızda var mı diye cevap gelmedi telefon ediyorum açmıyorlar
    Merhaba. Aldınız mı amfiyi? Ben de peavey 6505+'i rüyamda görünce almaya karar verdim de

Taze Kan
    Alıntı Mesajın aslı strangewings tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Merhaba. Aldınız mı amfiyi? Ben de peavey 6505+'i rüyamda görünce almaya karar verdim de
    Stoklarında yokmuş denemeden almak istemiyorum bulursanız banada haber verin

Stoklarında yokmuş denemeden almak istemiyorum bulursanız banada haber verin
    Thomann'ın sitesinde inanılmaz uygun bir fiyatı var. Temmuz gibi alacağım sanırım.
    Şu linkten bakabilirsin: Peavey 6505 Plus 112 Combo - Thomann UK

Ben de wattkillerla kullansam apartmanda komşulara matkap etkisi yaratmayacak bir ses seviyesinde kullanabilirmiyim diye sana sormayı planlıyordum.

Taze Kan
    Thomann'ın sitesinde inanılmaz uygun bir fiyatı var. Temmuz gibi alacağım sanırım.

Ben de wattkillerla kullansam apartmanda komşulara matkap etkisi yaratmayacak bir ses seviyesinde kullanabilirmiyim diye sana sormayı planlıyordum.
    Baya uygunmuş gercekten ama gümrük olayları filan nasıl oluyo bunun kredi kartıylamı alıyoruz bi sürü soru işareti var

Evdeki amfim 15w sesi 9a kadar acılıyo daha 3ü geçmemişimdir

Daimi Üye

Abi bence al gitsin. Adamlar feci bir fiyata satıyorlar. Hem gümrük ile vat kesintisi birbirini dengeler direk o fiyata almış olursun. 1300 liraya 60 watt lambalı amfi daha ne olsun... Tabi komşu faktörünü yok sayarak yazıyorum bunu

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı Furkan Süleyman Berber tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Abi bence al gitsin. Adamlar feci bir fiyata satıyorlar. Hem gümrük ile vat kesintisi birbirini dengeler direk o fiyata almış olursun. 1300 liraya 60 watt lambalı amfi daha ne olsun... Tabi komşu faktörünü yok sayarak yazıyorum bunu

Ona da çare 100 wattlık attenuator.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

Alıntı Mesajın aslı Furkan Süleyman Berber tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Kargo gelişini yıllık iznime denk getirmek istediğim için temmuzu bekliyorum. Ailem yazın pek kargo bekleyecek tipler değil.
    Ben almadan önce de synGates arkadaşımız bir alıp test etseydi de yorumlarını yazsaydı süper olurdu.

Üye
    Alıntı Mesajın aslı zanshin777 tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Srv'ye MESA Mini Rectifier gelmiş. 1099 dolar. Saldır bence.
    Bu alete bakıp deneyen, durumunu anlatacak bir forum üyesi yok mudur şehir dışında ki arkadaşları için

Banned
    Gerçek bir Thrash sound'u için seneler önce kurduğum analog setup'um;

Bu setup'ta süreç içersinde çift preamp kullanma düşüncesi oluştuğu için daha öncesi kurduğum hali daha mütevaziydi. Haliyle bütçesi'de çıkacak sound için çokta zorlayıcı değil.

Bu setup'ı case içine kurduktan sonra doğru soundu alabilmek adına 2x12 Engl ve Laney kabin ile test etmiş ve daha sonra Dore'ye giderek birde orada Mesa Boogie kabinleri teste sokmuştum.

Yer kaplamasın diye aklımda dikey 2x12 kabin almak vardı ancak yatay 2x12 Mesa Boogie rectifier horizotal deneyince ''işte aradığım sound bu'' demiş kredi kartını uzatmıştım

Drive sound'u hakkında fikir verebilmesi için cep telefonum ile çektiğim video (Ada Mp1 3TM ile aldığım sound) ; https://www.youtube.com/watch?v=ijhX5g6aGS0

Bu videoları'da Ada Mp2 ile kaydettim ; https://www.youtube.com/watch?v=XMeErwbWmmE

https://www.youtube.com/watch?v=J5-oqCZeqgU

Bu linkten de clean soundu hakkında fikriniz olabilir; https://www.youtube.com/watch?v=PRSpMcFLW7Q

Ada Mp2 kullanırsanız Noise gate'i mevcut ama Ada Mp1 de Noise gate yok bu sebeple ekstra br noise gate kullanmanız gerekebilir. Bende yakın zamanda çift preamp'lı olarak kullanmayı deneyeceğim fakat Mp1'i elersem Noise gate yok diye eleyerek bir Mp2 daha alabilirim.

Mesa amfilerin drive ları Ada kadar güçlü olmadığı için Triaxis gibi bir cihazın bile önüne boost laması için bir pedal kullanmak zorunda kalıyor tanıdığım Mesacılar. Yakın bir tanıdığım ''Triaxis'in önüne Ada Mp2 bağlayıp (overdrive ve clean de destek verip) Triaxis'i kendine getirdim, sonra koskoca preampa booster muamelesi yapmak istemediğim için Tc electronic Spark Booster bağladım'' dedi

Ada preamp kullanırsanız olgun ve dolgun clean ve drive tonları elinizin altında oluyor
    alienx and grundar like this.

Sayfa 6 / 6 İlkİlk ... 4 5 6

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal