Ditto 2x
Sayfa 1 / 6 1 2 3 ... En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 60
Like Tree19Likes

Başlık: Heavy Trash Metal Rock tarzda Analog Setup

Taze Kan

Heavy Trash Metal Rock tarzda Analog Setup

Merhaba Arkadaşlar,
    5 ay önce Schecter Synyster Gates Custom gitar aldım. Digitech Rp-155 Prosesor ve Masterwork amfim (asağı yukarı 200tl ye almıstım) var başlangıç ekipmanlarım. Bir süre idare ettim ama gitara göre ekipmanlarım çok kötü. Gitarımın taksidi bitiyor ENGL marka amfi istiyorum onun için bütçem müsait olmadığından ilk önce analog setup kurmayı planlıyorum. Bu konudaki bilgim çok değil araştırdığım kadarını paylaşıcam sizlerle yardımcı olursanız sevinirim.

Rock Heavy Trash metal tarzı seviyorum Clean tonla pek işim olmuyor Metallica, Bullet For My Valentine tarzı grupların Cleanleri işimi görür gibi.

1) Analog Setupta olması Gereken Pedallar ?

Araştırdığım kadarıyla Distortion, Sustainer(Comp), Overdrive, Noise Gate, Delay, Chorus. Bunlar işimi görürmü yada bunların yerine ne ekleyebilirim ?

a) Distortion

Electro-harmonix Metal Muff (320TL) ve Boss MT-2 Metal Zone (310TL) en çok tavsiye edilenler arasında hangisini tercih etmeliyim ?

b) Sustainer

Marshall ED-1 (190TL) ve MXR M102 Dyna Comp (290TL)

c) Noise Gate

MXR M135 Smart Gate (500TL)

d) Chorus

Boss ce-5 Chorus Ensemble (300TL)

e) Delay ?

f) Overdrive ?

Max. bütçe olarak 1300TL olmadı 1500tl ye bu işi halletmeyi umuyorum.

- Bütçem 4-5 pedala yeter sanırım sizce ilk olarak hangilerini almalıyım ?

Daimi Üye Baris Silay kişisinin Avatarı
    Bence bu pedalların hiçbirini alma, ENGL felanda alma. Çok daha ucuza ikinci el bir marshall al ve sonradan gerekli pedalları deneye deneye alırsın. Önce sağlam bir amfi al kısacası, gerisi teferruat.
    MESA/BOOGIE MARK III Purple Stripe 1986 (simul-class, rev, geq, short chasis, black)
    IBANEZ TSA 112C Cabinet (1 x celestion seventy eighty 12" speaker)
    EDEN EC10 Bass Combo (1 x 10")
    EPIPHONE LES PAUL CUSTOM 2010 w/seymour duncan sh-5 custom
    WARWICK Streamer Stage 1 1988 Bass Guitar w/Bartolini active bridge & neck
    CORT G Series Fretless Bass Guitar w/Mighty Mite active bridge & neck
    B.C. RICH ASM Bronze Series Electric Guitar

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Valla azizim, onca pedalı dizene dek biraz daha sabırla amfi almayı deneyebilirsin. İyi bir amfi yoksa, pedal dizmek çok gereksiz bir masraf. Doğru pedalı bulana dek orta vadede amfi parası döküyorsun pedallara.

Engl Gigmaster serisi en ekonomik ve verimli seri. Ama Blackstar'dan Laney'e daha bir kaç alternatif var. Sabreder, araştırmayı ve piyasa taramasını sıkı tutarsan iyi bir amfin olur. Ama lambalı, ama hibrit, ama transistörlü alternatif çok.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

GP Bağımlısı PuNcHiE kişisinin Avatarı
    Elindeki amfiyi ve processorü satıp parasını elindeki paraya katarak 2. el çok güzel bir amfi alabilirsin, pedallar olmadan da seni gayet tatmin edecektir.
    L E F T Y !

Taze Kan
    Anladım arkadaşlar teşekkürler ilk önceliği amfiye vereceğim. Lambalı amfileri çok övüyorlar ama pek bilgim yok o konuda bütçe 2.500 desek amfi için neler önerirsiniz haftaya tünelde denerim hosuma gideni alırım artık.

aka Megadeth79 Deniz kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Amac nedir? Ev kullanimi? Sahne? Eger ev ise Line 6 HD serisi processor isini ziyadesiyle gorecektir.

Not: Turkce klavye yok su an kullandigim bilgisayarda.

Taze Kan
    Şimdilik evde kullanacağım ama al sat yapmak istemiyorum düzgün bir amfi alayım bitsin şu iş

Üye strangewings kişisinin Avatarı
    Bullet for My Valentine - Michael Paget Guitar Gear Rig and Equipment

Original Metal Song - Peavey 6505+ 112 Combo - YouTube

Acaba 2000 Liraya peavey 6505+ 112 combo alıp ibanez tube screamerla boostlasan nasıl olur? Ben de merak ettim.
    Yani ben de bilmediğim için yanlış yönlendirmeyim ama araştırmak için iyi bir amfi gibi görünüyor.
    SynGates likes this.

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Evde kullancaksan 5 wattın üstüne çıkma derim ki o bile ev için fazla aslında bence. Master volume varsa idare eder o zaman. 5 watt iyi bir amfi, mütevazi sahnelerde doğru konumlandırma ve mikrofonlama ile götürür (Ama büyük organizasyonlarda ne yapar bilemem) Bu açıdan Blackstar'in HT5'lerini bir dene.

Yine de 5 watt üstüne çıkayım dersen, ekleme olarak Laney Cub Cab modelini bulursan bir dene diyeyim. Gerçi tek kanaldır, clean ton gerekirse gitarın volume potu ile sağlamak icap eder ama drive tonları bana gayet iyi geliyor.
    SynGates likes this.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

GP Bağımlısı PuNcHiE kişisinin Avatarı
    2500 lira limitle kargosunu-vergisini ödeyerek Almanya'dan birçok amfiyi sıfır olarak alabilirsin.

Laney IRT30-112 Ironheart - Thomann UK

Engl E310 Gigmaster Combo 110 - Thomann UK

Engl E300 Gigmaster Combo 112 - Thomann UK

Marshall SL-5 - Thomann UK
    hackeiommi and SynGates like this.
    L E F T Y !

Sayfa 1 / 6 1 2 3 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal