Ditto 2x
Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 2 3 4
31 / 37 arası sonuçlar. Total: 37
Like Tree18Likes

Başlık: Fender Stratocaster relic çalışması

Taze Kan hakankoca kişisinin Avatarı
    Bence relic işlemi sadece gövde veya sapta olup ,metal aksamda ,köprü ,burgu ve neck plate de olmadığı zaman direk sırıtıyor,doğal ve gerçekçi durmuyor...Yani yıllarca kullanılan bir gitarda tüm malzemeler eşit oranda eskir.. Vidası burgusu köprüsü solar yada paslanır.....Yepyeni metal aksam varken hiç gerçekci durmuyor.
    Bir de poly ve benzeri cilalar natürleri gereği buna uygun değil..Nitro sıcak soğuk sırasında gösterdiği finish checking yada en ufak darbede kolay kalkması ile buna daha müsait...(özellikle thin skin nitro aletler)5 ,10 yıllık ağır kullanımda zaten doğal olarak relic oluyor..Örneğin kolay aşınıyor ,kolay inceliyorlar..Ama yeni nesil boyalar darbeye ve aşınmaya dayanıklı ve vuruk vs.sonucunda farklı şekilde zarar görüyor..O midemizi burkan,heyecanlandıran görüntü olmuyor...Nitro bir neck cilası çok kısa sürede güneşle sararıp turuncuya dönüyor..Bence poly boyalı gitarlarda maalesef doğal olamıyor..Zaten relic işlemi yapılan custom gitarların çoğu bu işe uygun nitro boyalı gitarlar..Çoğu 50 lerde ve 60 larda bu boyanın kullanıldığı gitarların bir nevi taklitleri...Maddi olarak erçeklerine oranla daha kolay ulaşılabilir rakamlarda oluyor..
    Emeğinize sağlık ...Bunlar tabi ki şahsi fikirlerim..Dileyen gitarına dilediğini yapar...
    .....bla..bla..bla.....

Daimi Üye Orçun Aras kişisinin Avatarı

Üye alkanhurol kişisinin Avatarı
    Ben matlastirmak icin su zimparasi yaptim govdeye ve sapa cokta guzel oldu. Mat cila gibi duruyor.

GP Bağımlısı orkunaydin350 kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı alkanhurol tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Ben matlastirmak icin su zimparasi yaptim govdeye ve sapa cokta guzel oldu. Mat cila gibi duruyor.
    Alkan abinin ricası üzerine ekliyorum:

GP Bağımlısı orkunaydin350 kişisinin Avatarı
    Edit.

The One and Only Tanju Eren kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Pink Floyd'un ''Relics'' diye bir albümü vardır. Dinlediniz mi?
    hackeiommi likes this.
    Go with the flow...

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı Tanju Eren tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Pink Floyd'un ''Relics'' diye bir albümü vardır. Dinlediniz mi?
    Bilmez miyiz abi? "Julia Dream" şarkısını ilk o albümde duyduk, saygı duruşuna geçtik anında
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 2 3 4

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal