Ditto 2x
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 1 2
11 / 17 arası sonuçlar. Total: 17
Like Tree18Likes

Başlık: Fujigen Neo Classic TL Elektrik Gitar İncelemesi

Üye
    Alıntı Mesajın aslı kogan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

FGN markasının yenilikçi klasik telesi. Gitar Pluton müzikte indirime girdiğinde çok pahalı olmayan ama beni tatmin edecek bir tele arıyordum. Sayısız alternatif vardı önümde demek istesem de yoktu, bu olmasa bir Baja tele alırdım. Bütçe sınırlıydı çünkü. Forumdaki yorumlar ve Dr. Barlo'nun incelemesini izledikten sonra havaleyi yaptım, gitar 2 gün sonra elimdeydi.

Merhaba,

Uygun fiyatlı gitar derken siz ne fiyat aralığında aldınız? Ben bugün yazınızı okudum, bir bakayım dedim fiyatlara eğer uygunsa tele ihtiyacımı bu gitar ile gideririm diye düşündüm. Fakat 2400TL'den aşağı fiyat yok.

Ibanez Gurusu Tekfur Barış Şahin kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    11
    Cemler
    7
    Bir ara Pluton çok güzel bir indirim yapmıştı onlarda, o ara satıldı diye biliyorum

Daimi Üye kogan kişisinin Avatarı
    Merhabalar Halil Bey,
    Pluton bir ara indirime gitmişti, %40 civarı bir indirimle almıştım. Sanırım şu anda ellerinde başka Neo Classic serisi kalmadı, en azından Tele olarak sadece bendeki vardı. Bu gitar 2400 TL bandında bile makul bir seçenek olarak duruyor, ama dediğim gibi stok olduğunu sanmıyorum. İkinci el Baja Telecaster bulursanız, ona da yönelebilirsiniz aklınızda bulunsun.
    Barış Şahin likes this.

Banned
    İleride gitarda bir değişiklik yapmak istesek, Fender telecaster ölçüleri ile uyumlu ?

Yan yana karşılaştırma imkanım olmadı, fakat şunu belirtmeliyim gitarda kullanılan malzemeler oldukça kaliteli. Sanmıyorum ki bir değişiklik ihtiyacı vuku bulsun. Kişisel tercih olarak manyetik değişimi düşünülürse, kuvvetle muhtemel piyasadaki telecaster manyetikleri bu gitar için uyumludur. Yine de bakmak lazım neler değiştirilebilir, neler değiştirilemez diye. Fırsat bulur da karşılaştırma yapabilirsem haber veririm. İsterseniz parçaların daha detaylıca çekilmiş fotoğraflarını da müsait bir zaman diliminde ekleyebilirim.

Eklemeden geçemeyeceğim; bence gerçekten gitarda değiştirilmesi gereken önemli bir şey yok. Kullanılan parçaların hepsi oldukça yeterli.

Taze Kan
    bana çok uzak bir gitar ailesi olmasına rağmen keyifle okudum ve bilgilendim. çok başarılı bir inceleme olmuş, eline sağlık.

Rica ederim, ne demek.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 1 2

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal