Ditto 2x
Sayfa 3 / 3 İlkİlk 1 2 3
21 / 29 arası sonuçlar. Total: 29
Like Tree23Likes

Başlık: EHX OD Glove

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    "Fly on the wall" rulzzzah diyorum o zaman ben de...

B

The One and Only Tanju Eren kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    ''Ampina Box'' Pandora'nın kutusu gibi bişeydir. Kırmızı küçük bi alet, içinde amfi yontmaları var. Milattan önce elektrik olmadığı için amfileri taştan yapıyorlarmış. En çok kullanılan taş cinsi de ''Ampina'' taşı. İşte oradan geliyor...
    Dr.K. and nacho_grande like this.
    Go with the flow...

GP Bağımlısı
    Bugün aldım, tam istediğim gibi çıktı parmak uçlarım eridi şimdi mola niyetine yazıyorum

Aynı ayarla hem önceki pedaldan boost alıp coşan hem başka bir pedalı boostlayabilip coşturan ve tekbaşına (gene aynı ayarla) güzel tınlayan çok OD yoktur tahmin ediyorum. Üstelik backing track üstüne çalarak denedim yani mixte kaybolma falan yok bu deneyimde.

amp-in-a-box olurmu...olabilir belki ama bence bu açıdan aletin kapasitesini limitlemiş oluruz. Mesela köklendiğinde benim kulağıma bir fuzz pedalının en düşük ayarı gibi tınlıyor ama daha aşağı gain seviyelerinde evet plexi-vari kırılma çokta kötü bir tanımlama olmaz.

Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Güzel pedal değil mi Mertay?

Şaka maka 3 sene oluyor belki oldu hatta??? Çok zamandır sağda solda kendimizce çaldığımız grubumuzda kullanıyorum daha alır almaz ilk gününden beri... Ve çok da memnunum en ufak değişiklik için de bakmadım... Doğruya doğru.

Mixten sıyrılma vs. hakkında... Direkt bu pedal var baştan sona, gitardan ses aç kapa yapmaktayım, devamında malum wah var...

(Reklam kokan hareketler: 4 Şubat Cumartersi 10-01 arası Shaft'tayız millet, buyruns...)

Amp in a box vs. takmamak sallamamak lazım. Onu bilirim onu söylerim... Sadece amp in a box olan ve adam gibi OD olmayan bir pedal ile de işim olmaz... ne demekse ??? Şöyle desem sanırım tam doğrusu olacak... Kendi bilgim ve kullanımım açısından, bir çok ve epey de pahalı olan ve kendine amp in a box lakabı ile epey bir ün yapmış pedaldan, çok daha iyi olduğunu düşünmekteyim. Benim için düz Timmy'nin bir adım öte daha gainlisi gibi gelmekte nisbeten az kompressyon ve temizlenebilen bir ses.

Gerisi... zevkler renkler.

B

Daimi Üye Rusty kişisinin Avatarı
    Negzel çalmışsınız.

I know, it's only Rock n Roll... But I like It!...

Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Alıntı Mesajın aslı Rusty tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Negzel çalmışsınız.

Karşının grubu olduk... Gözlerimiz sizleri arar oldu...

Şiddetle beliteyim.

B

Not: Gerçi karşının grubu, karşıya karşı demez de... Neyse

GP Bağımlısı
    Alıntı Mesajın aslı Dr. Barlo tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    ...
    +1, birinin boardında 2 tane görsem garipsemem şöyle;

9/18v seçeneklerini kurcaladım, 9v modunda (işlevsellik/genel karakter olarak) bildiğimiz ts9/sd1 gibi amaçlarla ayarlanmayı severken 18v'ta tekbaşıma yeterim diyor

Birde toneshift var, boostlayacaksa switch aşağıda solo takılacaksa yukarı gibi bir düşünceyle yapılmış gibi. OCD'de işte hele clean amp'te o kulağıma sert geliyor, EHX gerçekten güzel ayarlamış. Tone potu biraz fazla hassas ama başedilemeyecek gibi değil.

Yani bu 2 ayar ve elbette knoblarıyla her role bürünür gibime geliyor.

GP Bağımlısı
    Biryere şöyle bir review yazdım ileride başkasına yardımcı olur diye paylaşıyorum;

My review;

I use it on the clean channel, it prefers open+sweet sounding fendery tones with preferably not an edgy sound. The switch and tone helps with darker amps but then the fuzzy element of the sound get too apparent (which can also be preferred by some).

9v mode; Lower headroom compared to OD's I tried on regular 9v, but one's who prefer picking relaxed would really enjoy it. The official video is in 9v mode, the gain range from the volume pot really is insane. The guitar pretty much doesn't need a treble bleed, its that good. Cause of the low headroom, using it as a boost your fingers will fly around the fretboard but the cost is since it doesn't bleed the clean sound you might feel its taking over your amps feel a bit too much (depending on the pedals gain knob position). The breakup might sound too loose for some specially with humbuckers.

18v mode; The more vintage sound area, here you get the buzzy sounds from vintage amps but of course its not the same thing still great feel though, the headroom increases a lot and one really wants to dig in with the pick. The breakup is really tight and the pick control of tone is a joy. It gets darker quicker when the volume is rolled down (or atleast feels like it) so using a mild boost before it made more sense to me.

I read many enjoyed but I didn't like my ts9 as a boost for it, infact sold it. But a clean boost with slightly rolled off highs works great with the glove (just like with the official video with the crayon), my guess is cause of the fuzz element in the sound it likes some bass before it. The volume pot with a clean booster is much more effective at 18v mode.

After experimentation period, I set it up just almost like the official crayon video with a clean boost (the clean boost its pushing its gain to around 1 o'clock). I guess personally I'm a (mild breakup) distortion guy with its gain knob passed 1-2 o'clock. After that (probably cause I'm not a fuzz user) the fuzzyness gets more apparent depending on the amps eq setting you use, which is also a great sound but just not my thing.

As I feel confident with it, I'm happy I bought it. Wanted low gain sweet tones on a clean amp and got exactly what I hoped for. As it doesn't cut much bass like a tubescreamer and having plexi-like drive, it can be a great alternative before the soundcard/processor for those who are into software amps. If not for the tone, the feel on 9v mode will be closer to using a real amp.

GP Bağımlısı
    Pre-boost beğendirememiştim alete, ts9'la hiç anlaşamadı ve clean boost biraz zorlama oldu.

Bugün mxr 78 aldım mükemmel çalıştı, gerçi biraz tını brown-sounda doğru kaydı ama öyle powerchordluk olmadı (iyiki)

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 1 2 3

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal