Ditto 2x
1 / 9 arası sonuçlar. Total: 9

Başlık: Amfinin max. sesini yükseltme

Taze Kan

Amfinin max. sesini yükseltme

Arkadaşlar bugün baterici arkadaşla yanyana gelip çalmaya çalıştık. Ancak baterinin yanında benim amfi güçsüz kaldı. Tam sınırda sayılır ses seviyesi. Normalde baterist gitarı duyamıyor fakat bagetle yavaş vurunca duyabiliyor. Yani amfinin sesi azıcık daya yüksek olsa sıkıntı olmayacak. Bende bir çözüm arıyorum şu an. aklımda booster veya preamp gibi bir şeyle sese takviyede bulunmak var. Bir kaç sorum var:
    1) preamp mı kullanmalıyım yoksa clean booster mı ? Preamp olarak internette "tillman preamp" olarak dolaşan basit devreyi yapmayı düşünüyorum. booster olarak ise aklımda mxr microamp var. hangisi daha iyi olur ?
    2) seçtiğim aleti gitar ile input arasına mı bağlamalıyım yoksa send-return den mi baglamalıyım ?
    Teşekkürler

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı du riechst so gut tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar bugün baterici arkadaşla yanyana gelip çalmaya çalıştık. Ancak baterinin yanında benim amfi güçsüz kaldı. Tam sınırda sayılır ses seviyesi. Normalde baterist gitarı duyamıyor fakat bagetle yavaş vurunca duyabiliyor. Yani amfinin sesi azıcık daya yüksek olsa sıkıntı olmayacak. Bende bir çözüm arıyorum şu an. aklımda booster veya preamp gibi bir şeyle sese takviyede bulunmak var. Bir kaç sorum var:
    1) preamp mı kullanmalıyım yoksa clean booster mı ? Preamp olarak internette "tillman preamp" olarak dolaşan basit devreyi yapmayı düşünüyorum. booster olarak ise aklımda mxr microamp var. hangisi daha iyi olur ?
    2) seçtiğim aleti gitar ile input arasına mı bağlamalıyım yoksa send-return den mi baglamalıyım ?
    Teşekkürler
    Bahsettiğin amfi 2 watt olan mı? O ise şayet watt düşüklüğünden dolayı duyulmaması normaldir. Boostlasan da, önüne preamp koysan da kar etmeyebilir.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

Taze Kan
    evet o. ama dediğim gibi baterist biraz daha yavaş vursa duyabilecek. azcık daha yükselse yeterli. ama amfinin içine girmek istemiyorum bir daha

evet o. ama dediğim gibi baterist biraz daha yavaş vursa duyabilecek. azcık daha yükselse yeterli. ama amfinin içine girmek istemiyorum bir daha
    Tillman preamp kullanmadım hiç, ondan sallamayayım. Eğer sesi 20 db civarında yükseltebilecek Treble Booster tarzı bir şey ise değebilir. Aslında Mooer Puer Boost gibi pedallara da şans tanınabilir bu açıdan.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

Taze Kan
    Alıntı Mesajın aslı hackeiommi tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Tillman preamp kullanmadım hiç, ondan sallamayayım. Eğer sesi 20 db civarında yükseltebilecek Treble Booster tarzı bir şey ise değebilir. Aslında Mooer Puer Boost gibi pedallara da şans tanınabilir bu açıdan.
    mxr microamp +26 db ye kadar gain sağlayabiliyormuş

mxr microamp +26 db ye kadar gain sağlayabiliyormuş
    Kullanmadığım için yorum yapamayacağım

The One and Only Tanju Eren kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Amfinin sesi öyle yükselmez.
    Daha yüksek sesli bir amfi lazım.
    Şimdi nedenini falan uzun uzadıya yazamam. Zaten hem burada hem de internette var.
    Go with the flow...

Daimi Üye
    Aslında send-return yapıp, pre-ampi de devreden "çıkartmadan" araya pedal bağlarsan gönderdiğin sinyal volume'u da yükseltir. Biz öyle yapıyorduk, yalnız o bağlantı biraz problem oluyor, ben de nasıl yapıldığını tam hatırlamıyorum. Gitar, direkt amfi input'a gidiyor, pedal send-return'den sadece amfiyi bağlıyorsun, kabaca 4lü bağlantı oluyor, biraz uğraşmak lazım.

Böyle yapmaz da direkt input öncesi pedal bağlarsan volumeda hiçbir fark almazsın, sadece tonun değişir.

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Alıntı Mesajın aslı Tanju Eren tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Amfinin sesi öyle yükselmez.
    Daha yüksek sesli bir amfi lazım.
    Şimdi nedenini falan uzun uzadıya yazamam. Zaten hem burada hem de internette var.
    Tanju abinin dediği gibi: Vardan yok, yoktan da var olmaz...

B

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal