Ditto 2x
1 / 9 arası sonuçlar. Total: 9
Like Tree5Likes
  • 4 Post By Tanju Eren
  • 1 Post By RNC

Başlık: Seymour Duncan Twin Tube Mayhem

The One and Only Tanju Eren kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13

Seymour Duncan Twin Tube Mayhem

T.E. Orkestrası müziği için sert tonlara ihtiyacım oldu, bu yüzden pedallar bakındım. Bu pedalı denedim ve çok memnun kaldım.
    Nedir onu anlatayım:
    İki adet ''military grade'' tabir ettikleri lamba ile geniş yelpazede sert drive'lar veriyor. Mid düğmesi iki ayrı frekansda cut/boost yapıyor, ikisinden birini seçip ayarlayabiliyorsunuz.
    İki switch'i var. Biri on/off diğeri ise 4-8 dB clean boost. Clean boost ancak pedal açıkken çalışıyor.
    Benim için ideal, çünkü sololarda öne çıkabiliyorum.
    Ton yelpazesi her çeşit metal için. Hatta bir boost ile bayağı nu-metal tonlara da yaklaşılır. Eski kafa bir drive değil. Baslar çok tight.
    Yeterinden fazla drive var, buna rağmen gürültü mantıklı oranda. Tabii soapbar veya single manyetiklerle işler biraz daha sıkıntılı.
    Ton düğmeleri hem cut hem boost olduğu için ton yakalamak oldukça kolay.
    Bu tarz için daha iyisi zor bulunur diyebilirim.
    Tavsiye ederim, pek bulunan bir pedal değil ama bulursanız alın, çünkü aynı işi yapan bir başka pedal yok.
    Evrim, Özgür Bolsu, RNC and 1 others like this.
    Go with the flow...

RNC
    RNC çevrimdışı
    Taze Kan
    Ayrıca Boost pedallarıyla çok güzel anlaşıyor... Çok acayip bir pedal. Sadece bir distortion değil yaratıcı ellerde efekt makinesi gibi iş görebiliyor...
    Sonra 1960 kabinlerle çok güzel anlaştığına şahidim... Her bağladığımda daha bir mest ediyor

Yalnız bu lambaları kolay bulunabilen lambalardan değil anladığım kadarıyla ömürleri ne kadar acaba? Bir bilginiz var mı?

Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    SD sitesinde okudum galiba emin değilim, ömür boyu kullanırsınız bu lambaları diyor.
    Go with the flow...

Hüramiral karadoan kişisinin Avatarı
    Cemler
    4
    Bizim amfilerdeki lambalar gibi cayır cayır yanan, ısınan türden lambalar değil diye biliyorum ben de. O yüzden Tanju abinin dediği gibi uzun ömürlüdür diye tahmin ediyorum.
    "I don't believe in psychology. I believe in good moves" Bobby Fischer

Derebeyi Djent Pilot kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    4
    Bu pedalı deneyene kadar benim için tam bir top noktaydı hi-gain için, tabii ki spec'lere bakarak bunu düşünmüştüm hep. Lakin birkaç amfide denedikten sonra tamamen hayal kırıklığı oldu benim için. Mid'ler kesinlikle fazlasıyla geri planda ve alet sürekli grindcore ya da extreme metal türleri için ayarlanmış scooped bir metal sound'u verdi bana. Bir LP ve bir Ibanez superstrat ile jcm2000'in clean kanalında deneme şansım olmuştu detay vermem gerekirse. Lakin zevk renk elbette.
    "Practice cures most tone issues"

Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Genel olarak Marshall seven biriyseniz bu pedala bayılırsınız. Drive karakteri o taraflarda. Tam olarak Marshall değil ama o sularda pek bir hot rodded gibi.
    Ben daha yoğun ve koyu tonlar için bu pedaldan vazgeçtim.
    Dün SRV müzikte var olan tüm drive'ları saatlerce deneyerek Özlem'in delirmesini sağlamaya çalıştım ama iyi bir insan olduğu için hala gülümseyerek başka pedallar verdi bana
    Sonuçta MXR Badass gri renklide karar kıldım.
    Zevk evet...
    Go with the flow...

Taze Kan
    12AX7 den iki tane olduğu gibi bir duyum aldım. doğru mudur? ayrıca bir şey danışmak istiyorum; fender 65w bir amfim var artı bir de ibanezin eski rg serilerinden made in japan bir gitar. merak ettiğim konu ise bu pedalla iyi bir kombinasyon yakalayıp yakalayamayacağım hakkında.

Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Alıntı Mesajın aslı Memet Külah tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    12AX7 den iki tane olduğu gibi bir duyum aldım. doğru mudur? ayrıca bir şey danışmak istiyorum; fender 65w bir amfim var artı bir de ibanezin eski rg serilerinden made in japan bir gitar. merak ettiğim konu ise bu pedalla iyi bir kombinasyon yakalayıp yakalayamayacağım hakkında.
    Bildiğim kadarıyla bu pedalın içinde 12AX7 yok.
    Ben konserlerde Fender Blues JR. ile gayet güzel tonlar yakalamıştım. Bana sorarsanız sizin setup'ta da güzel sonuç verecektir.
    Go with the flow...

RNC
    RNC çevrimdışı
    Taze Kan
    İçinde 2 adet 6205 kodlu lamba var. 12AX7 değiller.
    Ahmet likes this.

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal