Ditto 2x
Sayfa 1 / 3 1 2 3 En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 23
Like Tree4Likes

Başlık: Böyle amfiler yok mu?

Üye RocKhan kişisinin Avatarı

Böyle amfiler yok mu?

Herkese selamlar, başlıkta sorduğum sorunun cevabı ''elbette var'', fakat ben bu pazarı bilmediğimden, şu markanın şu modeli diye bakıp, üzerinde araştırma yapamıyorum, bu nedenle sizlere sormak istedim.

Aradığım şeyin özelliklerini bir kaç madde olarak yazacağım ama ilk önce gitardan bahsedeyim.
    Schecter Omen Extreme 7 - Üzerinde Seymour Duncan Full Shred manyetikler olan bir gitarım var. (Erdem Birgül'e teşekkürler

Baktığım amfinin özelliklerine gelince, bu amfide olmazsa olmaz dediğim özellikler var.
    1. En az 2 kanal, clean ve drive.
    2. Her iki kanala ayrı ayrı ayarlanabilen, bağımsız EQ.
    3. Effects Loop ve Footswitch desteği.

Kendi aramalarım sonucu, Laney LV 200 diye bir model buldum, sanırım istediğim özellikte alınabilecek en ucuzu bu, şu ana kadar sadece youtube üzerinden dinleme şansım oldu, kaliteli reverb ve delay pedalları ile istediğim gibi bir ses dinlemişim gibi geldi (ev ortamı için)

Maksimum verebileceğim para olarak ise Peavey 6505+ modelini gördüm. (Bu fiyata kadar alınabilecek en iyilerinden biri bu sanırım)

Bu ikisi dışında bir Marshall'ın (modeli unuttum), bir de Peavey'in Bandit diye başka bir modelini gördüm fakat bunlar Türkiyede sanırım şu an satılmıyor, bu nedenle bunları es geçtim.

Yukarıda 3 madde halinde verdiğim özelliklerde, maksimum 2000 lirayı geçmeyen, bunlardan başka bilmediğim amfiler var ise, önerirseniz sevinirim.

Daimi Üye
    Cemler
    5
    Peavey 6505 modelide yurtiçinde maalesef yok.
    Amfi için 2000 tl güzel bir bütçe bir sürü seçeneğin olacak. İlk aklıma gelen Blackstar ht 20 yada 40 serileri olabilir. Gerçi onlarda eq her kanal için ayrı ayrı değil. Tech 21 tm 60 da olabilir.

Daimi Üye Baris Silay kişisinin Avatarı
    mini rectifier
    Tunç Akın and ZknDmn like this.
    MESA/BOOGIE MARK III Purple Stripe 1986 (simul-class, rev, geq, short chasis, black)
    IBANEZ TSA 112C Cabinet (1 x celestion seventy eighty 12" speaker)
    EDEN EC10 Bass Combo (1 x 10")
    EPIPHONE LES PAUL CUSTOM 2010 w/seymour duncan sh-5 custom
    WARWICK Streamer Stage 1 1988 Bass Guitar w/Bartolini active bridge & neck
    CORT G Series Fretless Bass Guitar w/Mighty Mite active bridge & neck
    B.C. RICH ASM Bronze Series Electric Guitar

Cevap için teşekkürler fakat Peavey 6505 ve 6505+ iki ayrı model, + yani plus olan versiyonu şu an satışta gözüküyor.
    Bahsettiğim plus modeli bu.

Blackstar kabinlerin 1-5w ve HT20-40 olanlarını da o sebeplerden dolayı elemiştim.

Tech 21 de anladığım kadarıyla midrange ayarı var, 3 band EQ değil, ayrıca 2 kanal olmasına rağmen bu kanallardan hiç biri direk Clean sound için yapılmamış gibi algıladım, Clean sound için sürekli gitarın volume potansı ile oynamak gerekiyor, amfi üzerinde de her iki kanalda Drive filan yazıyor.

Forumdaki Tech konularını baştan sona okumayı az önce bitirdim, transistörlü olarak en iyi seçeneklerden biri olarak gözüküyor.

Alıntı Mesajın aslı Baris Silay tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    mini rectifier
    Bütçeyi aşıyor, 2000 lirayı geçmeyen demiştim, yine de cevap için teşekkürler.

Ibanezin istediğim gibi bir amfisini buldum ama maalesef bu model de sanrım yeni çıkmış ve türkiyede yok.

http://www.ibanez.co.jp/products/u_a...142&ampl_id=10
    En son RocKhan tafından güncellendi; 21-06-2014 17:58.

Taze Kan oseker kişisinin Avatarı
    İlk aklıma gelenler 2 kanal ve her kanalda bağımsız EQ olan, efekt loop olan, max. 2000 lira olan

Peavey Bandit 112
    Fender Champion 100

dubaiseyhi Tuğberk kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Rack preamp + combo amfi?

2000 TL'ye ADA MP-1, Marshall JMP-1, ENGL E-530, Voodoo Lab Preamp gibi bir şeyin yanına 1x12 transistörlü bir combo koyabilirsiniz. MIDI ile de çok kapsamlı bir kontrol imkanınız olur.

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı RocKhan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bütçeyi aşıyor, 2000 lirayı geçmeyen demiştim, yine de cevap için teşekkürler.

Ibanezin istediğim gibi bir amfisini buldum ama maalesef bu model de sanrım yeni çıkmış ve türkiyede yok.

Amplifiers Iron Label Amplifier - IL15 | Ibanez guitars
    Güzel amfiymiş ama. Erketeye yatıp kollamak gerek bence
    RocKhan likes this.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

GP Bağımlısı
    Bu fiyata ikinci el Engl Screamer, Orange Th30 var.Ayrıca geçenlerde ilk kez Peavey Classic 30 denedim, gayet başarılı bir amfiydi.Metal için belki booster gerekebilir ama diger türleri hakkıyla yapar gibi geldi.Ikinci el 1500 TL civarında sanırım.

The One and Only Tanju Eren kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Yazdıklarınızdan amfiler hakkında (modeller ve markalar değil, amfi nedir hangi çeşitleri vardır gibi) çok bilgili olmadığınızı görüyorum. Bu yüzden ancak deneyerek alabildiğiniz amfilere konsantre olmanızı öneririm.
    Mesela TM60 ın birinci kanalı gayet clean de olabilir, bayağı drive'lı da olabilir. Lambalı bir amfinin tam olarak clean olması ne derecede işe yarar bunu düşünmek gerek.
    İstediğiniz ton nasıl bir şey?
    Barış Şahin likes this.
    Go with the flow...

Sayfa 1 / 3 1 2 3 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal