Ditto 2x
Sayfa 1 / 6 1 2 3 ... En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 52
Like Tree49Likes

Başlık: Precision Guitar Kits Projesi #1: Explorer

Araştırmacı Gitarcı

Precision Guitar Kits Projesi #1: Explorer

Ara ara gazlıyorum bu adamları forumda:

https://buy.precisionguitarkits.com/

Kanadalı bir firma. Yabancı forumlarda kendileri hakkında konuşulanlar ilgimi çekti, uzun süre düşündüm ve az önce kendilerine bir kit sipariş verdim. Sıra bizim forumda başlığını açmaya geldi .

Warmoth, Musikraft, USACG gibi firmalardan en büyük farkları bolt on yerine set neck gitarlar üzerine uzmanlaşmış olmaları. Herkes bu adamların yaptıkları LPleri konuşuyor ancak SG, V, Explorer, Tele ve Strat (Son ikisi bolt on) gibi gövde formları da mevcut.

İlk önce LP kitlerine baktım. Bindingsiz, nokta inlayli, düz maple top LP kitleri de mevcut, LP Customlar gibi önlü arkalı 7-ply bindingli kitler de.

57 Carved Top – Single Pick Up, Bound and Flamed | Precision Guitar Kits
    59 Carved Top | Bound & Flamed 59 Neck | Precision Guitar Kits

Fiyatlar gördüğünüz gibi '57 ve '59 özelliklerindeki için 670 dolar civarı ancak bindingler olmasa da olur, flame topa da gerek yok derseniz 410$'a kadar düşüyor.

59 Carved Top | Our Best Seller | Precision Guitar Kits

Mevcut modeller oldukça mantıklı ancak kafanızda değişik şeyler varsa çok güzel bir sipariş formu da hazırlamışlar:

59 Carved Top Custom Guitars | Precision Guitar Kits

Buradan chambered korina gövdeli önlü arkalı 7-ply bindingi olan ince saplı jumbo perdeli bigsbyli bir gitar da yaratabilirsiniz, tek manyetikli wraparound köprülü tek parça honduras gövdeli 'baseball bat' saplı bir '58 de. Gelebilecek talepleri iyi öngörmüşler diyebilirim.

Gelelim benim siparişime;

The X | Precision Guitar Kits

Her ne kadar iyi şeyler konuşulsa da adamlardan sipariş etmek istediğim esas gitar 1150$ gibi bir fiyata geliyordu ve bu parayı ödemeden önce tabi ki görmek istediğim şeyler var. Bu yüzden çok daha ucuz bir kit sipariş ettim.

Explorer gövde:
    Korina gövde
    2-Humbucker
    ABR-1 + Tailpiece
    Elektronik boşluğunu açtırmıyorum. Pickguard istemiyorum ancak firma henüz sadece pickguardlı Explorerlar üretiyor. Hiç delik açmayın dedim, kendim açacağım.

Akçaağaç sap, abanoz tuşe
    Nokta inlay
    '59 sap profili
    Jescar 6100 perdeler, malesef çelik değil
    Binding yok

Buraya kadar keşke dediğim iki şey var, birincisi kendim oymak zorunda kalmamak isterdim elektronik boşluğunu. Flying V alacak olsam pickguardlı veya pickguardsız diye seçme şansım var ancak Explorer için bunu henüz sunmuyorlar. İkincisi de çelik perde seçme şansım yok.

410$ tuttu, 114$ da kargo. Canada Post ile gönderiyoruz, gümrük ödeme ihtimalimin en düşük olduğu seçenek bu. 5-6 hafta sürecek malesef. 145$'a TNT ile 5 günde elimde olmasını da sağlayabilirdim ancak fena bir gümrük riski var onda da.

Durum şimdilik budur, gelişmeler olduğunda yazacağım.

Renk, cila, manyetik, donanım gibi konularda fikirlerim var ancak hazır önümüzde uzun haftalar varken sizden de fikirler duymak isterim

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Konuştuğumuz mesele hayata geçti demek. Takipteyim
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

Kayseri Şubemiz gogostar kişisinin Avatarı
    İnsanın iştahı kabarıyor. Fotolar çok güzel.

Elektronik boşluğu biraz sabırla açılabilir, çok keşkelik bir durum yok bence çelik perdeler kadar. Nihayetinde gitarın neredeyse en kaba kısmı, ciddi uzmanlık istemez, hassas ölçüler yok o tarafta. Hem boya işleri öncesi gitarla aranızda ciddi elektrik oluşturur.

Ben de merakla takipteyim.

Araştırmacı Gitarcı
    Elimde pickguarsız bir Explorer var zaten, ondaki yuvanın aynısını açar geçerim .
    gogostar likes this.

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Akça sap mı?

Hayırdır?

B

Araştırmacı Gitarcı
    Zakk Wylde bilir misin?

Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    O zaman neden Korina?

B

Araştırmacı Gitarcı

Precision Guitar Kits Projesi #1: Explorer

Deneyelim dedim, aynı paraydı maunla (Honduras pahalı). Hafif de olur hem. Zaten boyayacağım o kesin.

Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Ben derdim ki obi trink parayı koyar ve Honduras'ı çakar... da...

Dalgası bir yana, kolay gelsin. EMG mi takacaksın, Zakk falan filan diyorsun?

B

Araştırmacı Gitarcı
    Bir alternatif o, belki şu PAF çakması EMGlerden takar ortaya karışık yaparım. Zebra Balckoutlardan alıp üstüne eskitilmiş nikel kapak da takabilirim, maksat sapıklık olsun.

Sayfa 1 / 6 1 2 3 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal