Ditto 2x
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 1 2 3 En SonEn Son
11 / 20 arası sonuçlar. Total: 27
Like Tree13Likes

Başlık: Focusrite iTrack Solo İnceleme

Uykulukçu T-Rex Dr.K. kişisinin Avatarı
    Cemler
    3
    Ben Surface 2 ile ( ki 3 ile guc olarak ayni gibi) benim plexi amfiyi preamp gibi kullanip ustune de red wirex kabin simleri ile kayit yapiyordum.

Ipad ile fasttrack proyu baglamistim ve garage band ile kayit almistim. Amfiyi pre olarak baglayip sadece kabin sim ile ugrasmadim hic.
    Söz Konusu Rezonans İse Gerisi Teferruattır...

Daimi Üye KeremOktay kişisinin Avatarı
    Cemler
    2
    Alıntı Mesajın aslı Daggerstroke tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Reverb, eq, noise gate tarzı efektler JamUp'dan halledilebiliyor. Amfiyi BIAS'dan ayarlayıp, efekleri JamUp'dan ekleyip Garageband'e kayıt yapılabiliyor. İnception gibi iç içe açılabiliyor Fakat malesef sadece kabin simulasyonu sağlayamıyorsunuz. Biraz önce BIAS programlarını kontrol ettim. Preamp katını devreden çıkarıp sadece poweramp + kabin simulasyonu sağlayamadım. Dolayısı ile sizin Hybrid işleri için ios pek uygun gibi durmuyor. İlerde RedWirez bir mobil uygulama çıkarır mı bilinmez İçinde Windows 8 yüklü Surface'ler bence bu tür hybrid işlerine daha uygun gibi...
    Normalde güncelleme ile istediğin bölümü iptal edebilirsin diyor güncelleme notlarında, böylece misal pre katını iptal edip sadece power amp ve kabin sim. kullanabiliyor olman lazım fakat şu anda izin vermiyor. Biraz daha gideceğim üstüne. Eğer yapılabiliyor olsa hybrid işlere gayet gidebilir aslında. Aklımda benim E530un arkasına koyup kabin power vs. ve diğer fxleri ipadden almak vardı ilerisi için.

Edit: Sağdaki çarka basıp gelen seçeneklerden "Unlock Signal Path" dediğiniz anda komponentleri iptal edebiliyorsunuz şimdi çözdüm. Kabin de dahil istediğiniz herşeyi iptal edebilirsiniz. İsterseniz power katını iptal edip power amfiye girin ister preampın arkasına koyun.
    Daggerstroke likes this.
    ^.^

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Bias için konuşuyoruz değil mi Kerem?

O zaman Bias'ın kabin simlerini, power amp'ini vs. kullanabiliyorum, preamp katını bypass geçerek, değil mi? Gayet sağlam başlangıç... RedWirez tarafı yok ama daha bildiğin değil mi?

B

Cemler
    2
    Hocam daw anlamında ipad de cubasis diye bir şey gördüm, bildiğimiz cubase in daha düşük versiyonu ama 100 küsur lira fiyatı var diye hiç bulaşmadım. Tahminim onda yapılabileceği yönünde ama impulse response yükleyici vst olduğundan şüpheliyim yoksa masaüstünde yaptığımız gibi farklı farklı komponentleri interapp audio denen teknoloji sayesinde kullanmak mümkün. Misal garageband içinden ben jamup çağırabiliyorum aynı şekilde cubasisde de bu mümkün ister fx prosesörü ister sanal enstruman olsun. Aslında bir haftasonu buluşma tarzı birşeyler ayarlayıp bu aletlerin üstünden geçsek bir yandan da ne güzel olur. Bayağı geçti en sonuncunun üstünden.
    ^.^

Üye Daggerstroke kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı KeremOktay tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Normalde güncelleme ile istediğin bölümü iptal edebilirsin diyor güncelleme notlarında, böylece misal pre katını iptal edip sadece power amp ve kabin sim. kullanabiliyor olman lazım fakat şu anda izin vermiyor. Biraz daha gideceğim üstüne. Eğer yapılabiliyor olsa hybrid işlere gayet gidebilir aslında. Aklımda benim E530un arkasına koyup kabin power vs. ve diğer fxleri ipadden almak vardı ilerisi için.

Edit: Sağdaki çarka basıp gelen seçeneklerden "Unlock Signal Path" dediğiniz anda komponentleri iptal edebiliyorsunuz şimdi çözdüm. Kabin de dahil istediğiniz herşeyi iptal edebilirsiniz. İsterseniz power katını iptal edip power amfiye girin ister preampın arkasına koyun.
    Sağolun, bende dediğinizi yaptım preamp'ı devreden çıkartabildim. Hybrid işleri için çok faydalı olmuş. En kısa zamanda denemek lazım
    8vb

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Alıntı Mesajın aslı KeremOktay tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Hocam daw anlamında ipad de cubasis diye bir şey gördüm, bildiğimiz cubase in daha düşük versiyonu ama 100 küsur lira fiyatı var diye hiç bulaşmadım. Tahminim onda yapılabileceği yönünde ama impulse response yükleyici vst olduğundan şüpheliyim yoksa masaüstünde yaptığımız gibi farklı farklı komponentleri interapp audio denen teknoloji sayesinde kullanmak mümkün. Misal garageband içinden ben jamup çağırabiliyorum aynı şekilde cubasisde de bu mümkün ister fx prosesörü ister sanal enstruman olsun. Aslında bir haftasonu buluşma tarzı birşeyler ayarlayıp bu aletlerin üstünden geçsek bir yandan da ne güzel olur. Bayağı geçti en sonuncunun üstünden.
    Valla süper olur Kerem. Bu ay başı işler vs. biraz çok bolca, hala adam gibi düzene geçemedim bu yaz başından beri... Cemler var mesela bekleyen, onları bile daha adam gibi halledemedim, koşturmaca oldu. Ama az kaldı gibi. Biter bitmez ayarlayalım. Haber ederim, hani laf olarak kalmaz.

Mobilite önemli olan tarafı bence. Hani biraz büyükçe bir pedal düşün, preamp olsun, bir lamba 12AX7 ve üzerinde sadece bir vol ve bir ton olabilir. Bas tiz de, hatta iki lamba olup da daha bol gain stage de olabilir de maksat bende high gain değil. Aletin minik olması önemli. Bunun üzerine üzerine bütün adam gibi programların VSTlerin yok RedWirez'ın falan olduğu bir Surface 3 düşün. Windows 8 ile nasıl olur bilemem de. Artı bir de bu ses kartı... Valla bu hybrid işini mobil hale getirir gibi geliyor bana. Ki sonuçlar bence hiç fena değil, benim hani zevkime ve bilgime göre.

Surface da ucuz değil ki!

Benim sorulardaki maksat evdeki iPad'in üzerine konabilir miyim? Onunla bu işleri dilediğim gibi yapabilirsem...

B

Cemler
    2
    En ucuz 700euro diyor surface için. Zaten o şey tablet değil bildiğin laptopun dokunmatik olanı gibi bir şey direkt i serisi işlemcilerle girişmişler. Benim masaüstünü aşacak işlemciler var muhtemelen de soğutma olayını nasıl yapacaklar acaba, bu kadar güç çok fazla ısı demektir gerçi ses işlerinde o kadar ısınmıyor da grafik yüklendiğin zaman bendeki ipad ateş gibi oluyor.

Bu arada illa da ipad için özel yapılmış bir ses arabirimi şart değil. Kamera bağlantı kiti ile usb bir ses kartı da bağlanabiliyor, bende öyle bir kart olmadığı ve maksimum rahatlık için iRig pro ya yöneldim. Bu tarz bir şey alacak arkadaşlar apple store zorlasınlar piyasada 560tl gözüken irigi 430a aldım oradan. Üzerinde hem midi girişi var, hem de condenser mikrofonlar için +48 mevzusu var benim gayet işimi görüyor. Hçi utanmıyorum şahsen barlara tek ipad ile gidiyorum patch değiştirmeyi de elle yapıyorum arada kopukluk olmasına aldırmadan. FCB1010 midi controller de var ama çok büyük diye götürmüyorum. Bir ara çanta yaptırırsam düşünebilirim.
    cemcengiz likes this.
    ^.^

Uykulukçu T-Rex Dr.K. kişisinin Avatarı
    Cemler
    3

Focusrite iTrack Solo İnceleme

Surface aynen dedigin gibi dokunmatik bilgisayar. Bence cok da basarili bir alet. Hele yeni cikan 3 serisi ile ekran da buyudu. 2/3 oranli oldu. Isinma biraz oluyor film felan bakarken. Fanlari var onlar devreye giriyor ve cok sessiz. Duyman icin dinlemen lazim ozellikle. Surface i aldiktan sonra ipad artik oglanin oldu donup bakmiyorum bile. Ama iste fiyat olayi var. Amerikadan almak lazim.

Ipad icin usb donusturucusu ile fasttrack proyu bagladim ama her ses karti olur mu bilmiyorum. O donusturucu ile is bitmiyor ama. Ipad ses kartinin gucunu karsilayamiyor ve kendinden power'a sahip usb arayuz gerekiyor. Ne oluyor; gitti mobilite.

Bu ipad usb arayuzu ile elektrik baglantili usb arayuze 150 tlden fazla para vermistim hatirliyorum. Onun icin ipada uyumlu ses karti almak daha mantikli. Mobilite sorun olmuyor.
    Söz Konusu Rezonans İse Gerisi Teferruattır...

Cemler
    2
    Karşılayamadığını bilmiyordum bak gerçi bir adaptöre bakar sahnede ama sokakta parkta takılacağım diyen adam için olmaz tabi benim kafa hep sahneye gittiği için o kısmı düşünmemiştim. 150tl bağlantıya çıkana kadar irig almak daha mantıklı, benimki biraz abartı tabi de hem hybrid işlere götürürüm fcb ile hem bakarsın ortam ses kaydına çıkarım mikrofon ile vb. düşündüğüm için komplike bir arabirim tercih ettim.
    ^.^

Üye Daggerstroke kişisinin Avatarı
    Ek olarak her kamera kiti veya usb powered hub uyumlu olmuyor Ben bikaç ay önce Focusrite 2i2'yi bu şekilde iPad'e bağlamayı denedim başarısız oldu. Çakma 20 liralık kamera kiti ve yanlış hatırlamıyorsam Dark marka Powered USB Hub kullandım kayıt alamadım. Yabancı forumlara baktığımda, bazı çakma kamera kitler ve hub'lar sorunsuz çalışırken bazıları benim gibi sorun çıkarmış. Tamda bir standardı yokmuş kısacası şansa kalmış. Bu işi sorunsuz yapabilmek için orijinal Apple kamera kiti ve Belkin Powered USB Hub öneriyorlardı. Fiyatlarına baktım. Apple'ın orjinal kamera kiti Türkiyede 95 TL, Belkin Powered USB Hub daha da pahalı 150 160 TL. Onun yerine 100 küsür euro'ya bu aleti alıyım dedim bende.
    8vb

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 1 2 3 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal