Ditto 2x
Sayfa 1 / 2 1 2 En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 12
Like Tree1Likes

Başlık: Gitar toplamak ve ya modifiye hakkinda bilgilerinizi almak istiyorum

Taze Kan

Gitar toplamak ve ya modifiye hakkinda bilgilerinizi almak istiyorum

Merhaba arkadaslar,

Dune kadar USA Fender Standart Stratocaster, USA Fender Vintage Hot Rod '52 Telecaster 60th anniversary ve Blues Jr. I amfimle cok mutluydum fakat su an elde var sifir hepsini satmak zorunda kaldim.

Tekrar yolum Amerika'ya dusene kadar USA Fender almayi dusunmuyorum ama o surecte beni idare edecek bir gitar ariyorum yani yaklasik en asagi 2 yil. Aradigim sey kesinlikle mantik degil 1500-2000 tl ayiracagim ve extrem bir gitar olucak varsin satilmasin elimde kalsin ama ozel bir gitar olsun.

Eski ekipmanimdan anlasilacagi uzere blues caliyorum yani sira progressive, reverb ve delayin bolca oldugu yumusak tonlara da ihtiyacim var.

Size sorum; bu zamana kadar hazira kondum hep sadece dinleyerek enstruman aldim yani isin asli gitarin aksamindan agacindan cok anlamam, Ebay uzeri satilan govde ve saplari birlestirip ustune manyetik alip bir luthierde birlesimini yapmak sizce ne derece dogru olur? Neler yapabilirim? Verimi nasil olur? Turkiye'de de aksamlari fiyati asmadan bulabilir miyim?

Ve ya sap govde kalitesi iyi bir gitar var midir piyasada ustune oynamaya musait?

Hepinize tesekkurler simdiden, forumda turkce kurallarina dikkat edildigini fark ettim cok guzel bir olay fakat bilgisayarimda turkce karakterler yok malesef, affedin.

GP Bağımlısı Alshain kişisinin Avatarı
    Bu gitar. Üzerindeki donanım ve fret işçiliği çok iyi değildir muhtemelen ancak gövde tek parça bataklık dişbudağı, sap tek parça... 21 fret olması sorun olmayacaksa tam kurcalamalık bir gitar.

Cem
    Cem çevrimdışı
    GP Bağımlısı Cem kişisinin Avatarı
    Gidip bol SX deneyip, bazen çok güzel titreyenler denk geliyor. Fret işçiliği iyi olanlardan bir tane boyasına cilasına dikkat edip beğenip;

Köprüsünü, manyetiklerini ve burgularını değiştirip gayet mutlu olunabileceğini düşünüyorum. Eğer bu olmazsa, SRV music'teki meksika fender stratları denemekte fayda var.
    C

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı heval.e tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    ve extrem bir gitar olucak varsin satilmasin elimde kalsin ama ozel bir gitar olsun.

Hepinize tesekkurler simdiden, forumda turkce kurallarina dikkat edildigini fark ettim cok guzel bir olay fakat bilgisayarimda turkce karakterler yok malesef, affedin.
    Foruma hoşgeldiniz. En azından bazı normal yazım kurallarına, büyük küçük harf kullanımına özen gösterirseniz iyi olur

Dolaşıp denemekten sıkılmayacağınızı varsayarak, SX, Jay Turser, Dan Zelinsky gibi markalar içinde deneyip eleyerek alabileceğiniz ve üzerinde rahatça oynayabileceğiniz, emeğinize değecek gitarlar çıkar diyebilirim. Fiyatları 450 - 1200 arası tutar. İkinci el Meksika Fenderler içinde de sizi fazla yormayacak gitalar çıkması mümkündür.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

Taze Kan
    98 model Meksika Fender alma durumum var şu an bakalım alıp üstünde oynayabilirim

aka Megadeth79 Deniz kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Arkadaşlar güzelce anlatmış ama Meksika Fender cidden iyi seçenek. Yalnız hazır alıp kullanılacak hesaplı gitar da çok. Örneğin Godin Sesion. PRS Se serisi.

Taze Kan
    Biraz daha deneme tahtası olarak orjinalini bozma kaygım olmayacak aynı zamanda da kaliteli bir gitara ihtiyacım var bir takasta değerlendirecek gibiyim bu gitarı. Bu arada Floyd Rose iptali mümkün müdür başka bir köprü kullanarak? En azından bir luthierde yaptıracak olursak

Daimi Üye
    Mümkündür. Bütün boşluklar ağaçla doldurulup boyanır. Masraflı olacağını tahmin ediyorum, o işe girmeden bir kaç ustadan fiyat alın.

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı heval.e tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Biraz daha deneme tahtası olarak orjinalini bozma kaygım olmayacak aynı zamanda da kaliteli bir gitara ihtiyacım var bir takasta değerlendirecek gibiyim bu gitarı. Bu arada Floyd Rose iptali mümkün müdür başka bir köprü kullanarak? En azından bir luthierde yaptıracak olursak
    İptal etmek değil de, baş tarafta bir yerlerine tahta koyarak tek yönlü hareket etmesini böylece normal tremolo gibi çalışmasını sağlayabiliyorlar. Ama çıkarıp da yerine klasik tremolo takmak gibi seçenek sözkonusu değil. Olsa da bayağı bir masraflı olur, değer mi tartışılır.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

GP Bağımlısı ozanoyunbozan kişisinin Avatarı
    Cemler
    5
    Alıntı Mesajın aslı Cem tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Gidip bol SX deneyip, bazen çok güzel titreyenler denk geliyor. Fret işçiliği iyi olanlardan bir tane boyasına cilasına dikkat edip beğenip;

Köprüsünü, manyetiklerini ve burgularını değiştirip gayet mutlu olunabileceğini düşünüyorum. Eğer bu olmazsa, SRV music'teki meksika fender stratları denemekte fayda var.
    Bu fikre +1. Bende SX tele var mesela, denk geldi, aksamları dandik ama ağaç gerçekten muazzam. Titreşimler kükreme misali, gitarın akustiği çok iyi cidden. Ama gerisi çöp. Belirtilen masrafa girmek lazım.

Sayfa 1 / 2 1 2 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal