Ditto 2x
1 / 4 arası sonuçlar. Total: 4
Like Tree11Likes
  • 7 Post By Djent Pilot
  • 1 Post By Tuna Polat
  • 3 Post By Fatih

Başlık: TC Electronic Tone Print Hadisesi

Derebeyi Djent Pilot kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    4

TC Electronic Tone Print Hadisesi

Bu tarz preset,ayar,patch vs. paylaşımları şimdiye kadar hep beni hüsrana uğratan şeyler olmuştur.Axe veyahut Kemper tayfasında denemedim ama POD,Boss vs. paylaşılan şeyler hiçbir işe yaramaz şeyler idi.

Fakat velhasıl kelam şu tone print mevzu ve telefondan aktarım muhabbetini evde rahat rahat deneme imkanı bulunca anladım ki ciddi anlamda kullanışlı, hatta sahnede tone print atacak kadar kullanışlı. Tabii telefonunuzu iyi şarj etmeniz gerekiyor

Şimdi şöyle ki bu tone print olayı direkman delay time,level feedback ayarı gibi unsurların önceden kaydedilip ayarlanmış hali değil. Ciddi anlamda "control freak" olanlar için zibille parametre var, şöyle ki;

Buradan base bir seçenek belirliyorsunuz, atıyorum reverb için basement seçtiniz, sonra birsürü decay, hi cut, low cut vs. ayarlayabiliyorsunuz, 3-4 farklı modülasyon seçeneği açabiliyorsunuz.

Bu özellikler sayesinde delay'i tamamen kısıp sadece modülasyon, pitch shift vs. olarak kullanabiliyorsunuz mesela Flashback X4'ü ya da Trinity'i.

Gerçek zamanlı olarak tone print editor'den yaptığınız değişiklikleri duyabiliyorsunuz.

Ciddi anlamda üzerinde uğraşılmış ve ayarlanmış güzel toneprint'ler mevcut, basit bir usb kablo ile editorden atıp, beğendiğiniz tone printleri favorilere ekleyip sonra değiştire değiştire kullanabilirsiniz. Aynı şekilde iPhone kullanıcıları için de mevcut olan app sayesinde telefondan da çatır çutur aynı presetlere erişebiliyorsunuz fakat telefonda editor bulunmamakta.

Kim demiş TC'nin üzerinde yeterli parametre yok diye?

En son Djent Pilot tafından güncellendi; 26-10-2014 10:16.
    "Practice cures most tone issues"

Taze Kan Tuna Polat kişisinin Avatarı
    Normalde reverb olması gereken Hall of fame pedalımı Univibe olarak kullanıyorum.
    alienx likes this.

Whitecholic Fatih kişisinin Avatarı
    Cemler
    10
    Bu iş çok zevkli yahu. Geçen hafta forumda Deniz'in (Sayman) sattığı Flashback X4'ü edindim. Resmen tek kutuda 4 tane farklı tip modülasyon pedalı (sadece delay değil) almış gibi oldum. İstediğim zaman da algoritmaları değiştirebiliyorum. Mis gibi iş cidden.

StratCula wareyha kişisinin Avatarı
    Bende çok sevdim bu işi, fakat yazılımsal olarak biraz eksikleri var sanki donmalar yavaşlıklar sinir bozucu.

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal