Ditto 2x
1 / 3 arası sonuçlar. Total: 3

Başlık: Manyetik Switchinde Bir Garip Sıkıntı

Taze Kan ellensgesang3 kişisinin Avatarı

Manyetik Switchinde Bir Garip Sıkıntı

Merhaba bugün bir problem yaşıyorum gitarda. 1 haftadır elime almamıştım gitar sahneden sonra askıda yattı bir hafta. Bugün ilk kez çaldım ve köprü manyetiğine geçtiğim zaman bir volume problemi yaşadığımı farkettim. Çok çok düşük bir volume geliyordu. O manyetiğin volume potansını sıfırladığımda ses bir miktar azalıyor fakat tam bitmiyor.

İlk başta sorunun potanstan kaynaklı olduğunu düşündüm fakat şimdi farkettim, switchi bir kaç denemede sertçe aşağı aldığım zaman sorun çözülüyor.

Sizce problem nerede olabilir, potansta mı switchte mi yoksa manyetikte mi. Gitar Gibson LP bu arada. Kolay çözülebilir bir şey mi yoksa değişim mi gerekli? Daha önce böyle bir şey yaşayan ya da mantık yürütebilecek olan var mı?

Daimi Üye
    Büyük ihtimalle switchdeki lehimin yenilenmesiyle çözülecektir. Daha önce 2 kere benzer sıkıntıyı yaşayıp o şekilde düzeltmiştim.

Daimi Üye
    Bence de switch lehimi sorunlu. İşin gerçeği avometre ile 5 dakikalık işi var. Açılır hem switch hem potans kontrol edilir, lehimlenir ve kapatılır.

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal