Ditto 2x
1 / 9 arası sonuçlar. Total: 9
Like Tree3Likes
  • 1 Post By woodsmoke
  • 1 Post By Dr. Barlo
  • 1 Post By Tubescreamerts9

Başlık: Heavy Metal İçin Hangisi Daha İyi Bir Seçenek?

Üye

Heavy Metal İçin Hangisi Daha İyi Bir Seçenek?

Tamamen Heavy Metal işlerinde kullanmak için bir gitar seçmek gerekiyor. Hem ilerde aynı seçimi yapacak arkadaşlara da belki bir fikir verir. Deneme şansı sadece Schecter de olacak çünkü ülkemiz fiyatları bu markada Thomann la hemen hemen aynı, diğerleri Thomann dan sipariş edilecek yüksek ihtimal. Çalınan tarz geniş yelpazede düşünürsek trash ile power arasında. Solo gitar olarak kullanılacak, ritm de biraz geri kalıp sololarda boostlayacak bir şekil işte. Gitarlar üç aşağı beş yukarı benzer gibiler ama denemeden alınacağı için benim bilmediğim ama sitedeki arkadaşların bildiği ufak tefek farklar bile seçimde tercih sebebi olabilir. O yüzden katkıda bulunan arkadaşlar en azından basitçe sebep de yazarlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürlerler...Here we go

Dean Guitars MAB-1 Signature AF
    Fiyat: 3305 TL
    Gövde: Kızılağaç
    Sap: Akçaağaç
    Klavye: Abanoz, 24 fret
    Manyetikler: EMG 81/SA/85
    Köprü: Floyd Rose

Jackson RRMG Rhoads Pro
    Fiyat: 2340 TL
    Klavye: Abanoz, 22 fret
    Manyetikler: EMG 81/85
    Köprü:Floyd Rose

İbanez RGIR20E-BK
    Fiyat: 1722 TL
    Gövde: Ihlamur
    Sap: Akçaağaç/Bubinga
    Klavye: Gülağacı, 24 fret
    Manyetikler: EMG 81/60

ESP LTD KH-602
    Fiyat: 2631 TL
    Sap: Thru-Neck
    Klavye: Gülağacı, 24 perde
    Manyetikler: EMG 81/60

Kramer SM-1
    Fiyat: 2010 TL
    Gövde: Maun
    Sap: Maun
    Klavye: Abanoz, 24 perde
    Manyetikler: EMG 81/SA/SA (Push-pull Humbucker on/off)

Schecter Jeff Loomis JLV 6 FR
    Fiyat: 2310 TL
    Gövde: Dişbudak
    Klavye: Akçaağaç, 24 fret
    Manyetikler: EMG 81/85

Daimi Üye woodsmoke kişisinin Avatarı
    Bunların hiç birine gerek yok çok para harcamak neden ki o kadar güzel gitarlar varken 1000 TL civarına ?

http://turkrock.com/konu/54944/
    http://turkrock.com/konu/54460/
    http://turkrock.com/konu/48885/
    O kadar bütçe varsa ESP var http://turkrock.com/konu/53644/#post-955477

Yani gerek yok hele thomanndan filan getirtme derdi yok gümrük yok bilmemne hiç gerek yok.
    Özgür Bolsu likes this.

Üye
    Bir yönden haklısın, verdiğin linklere baktım ESP çok şekilmiş ama bir yönden de ikinci elde çıkabilecek sorunları bolca yaşamış olmanın verdiği çekimserlik var. Zaten öncesinde alım-satım bölümüne bir mesaj yazıp sormuştum bilgi konusunda bir usa jackson'u ama yukarıda ki alternatifleri de değerlendirmek istedim. Tanıdığım olan, bildiğim bir insandan alınacak gitar tabi ki her zaman daha iyi bir alışveriş oluyor ama sanırım diğer türlüsü bana çok uygun değil. Teşekkür ederim katkın için...

Daimi Üye woodsmoke kişisinin Avatarı
    O sorunlar 1. elde de yaşanabilir thomandan alırsan nasıl garantiyle uğraşacaksın ? 1. elde sap burgu olabilir mesela

Üye
    O verilen seçeneklerin arasından Schecter'i seçerdim. Sebep söylemek gerekirse, bende bir Schecter var (Gary Holt V) ve gerçekten tonu çok sıkı, çalması da çok rahat. Gerçi bu seçeneklerin çoğunda büyük bir fark yaşayacağını zannetmem. İkinci seçeneğim LTD olurdu. Gerçi Clean için EMG 85'i 60'a tercih ediyorum ben.

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Şekil şemal işi çok önemli değilse, Özgür al bir gitar, sonra köprüye Invader sapa da ya Distortion ya da Gibson 496R... Bitti gitti.

3300 gibi rakamlar görüyorum. İşte o paraya yakın, 1650 dolara forumda Ankara'da Başar var, bluesman. Gibson USA classic satmakta, hatta üzerindeki 500T 496R senin istediğin taraflara da gelir. Misler gibi gitar. Düzgün de adam.

Yarın öbür gün baydın diyelim metal ıvır zıvır, şip şak PAF tipi iki manyetik hoppa olur gitar misler gibi bir Les Paul.

B

Taze Kan

Sapta LTD yazdığına bakma ESP Standart serileriyle kafa kafaya belki de daha iyi gitarlar bunlar. Fiyatı biraz tuzlu ama
    Özgür Bolsu likes this.

Üye
    Model ismi var mı?

Üye
    Model ismi var mı sorum saçma olmuş, iş yeri stresi diyerek geçeyim...Hala Google a ve aramaya inanıyorum katkı için teşekkür ederim...

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal