Ditto 2x
Sayfa 1 / 2 1 2 En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 13
Like Tree4Likes

Başlık: Fender Road Worn '50s Telecaster

Üye Tele Player kişisinin Avatarı

Fender Road Worn '50s Telecaster

Piyasada şuan sıfır olarak, istediiğim vintage tarz ve benim bütçemde bulabileceğim tek telecaster(baja telecasterı düşünmüyorum) olduğu için bu gitarı almaya sıcak bakıyorum.Hakkında bilgisi olan veya çalmışlığı olan kişiler yorum yaparsa çok sevinirim.Şuan mağazalarda denemek için bulamadım.Eski konuları araştırınca hakkında yorum yazan çok yok.Öncelikle diyebileceğim bazı yabancı forumlarda yeni serilerin eskilere göre daha iyi olduğu yönünde aşağıda paylaştığım videoda da böyle yorumlar var.Eski gitarımın radiusu 7.25 olduğu için çalım konuda pek zorluk çekmem diye düşünüyorum ama bendleri daha rahat yapmak için neler tavsiye edersiniz?

En son Tele Player tafından güncellendi; 20-02-2015 21:04.

GP Bağımlısı J.M. kişisinin Avatarı
    Cemler
    4
    Bu Roadworn serisi bana hep işe yaramayan veya elde kalmış ağaçları değerlendirmek için çıkardıkları bir seri gibi geliyor nedense Üstündeki nitro cilalarda çok özensiz ve baştan savma bence. Strat modellerinide, Tele modellerinide elleme ve inceleme fırsatım oldu.

Düşünmüyorum yazmışsınız, sebebini bilmiyorum tabi sizin zevkiniz ama ben olsam 2. el bir Baja bakardım. Kusursuz bir işçilik var ve ne zaman görüp denesem çok iyi çıkıyor ses olarak bu Bajalar. Eğer sizi cezbeden şey nitro cila ve relic görüntü ise gerçekten bu gitarlardaki boya ve relic işlemi çok özensiz. Benim gibi bir relic manyağı bile bu gitarı çalacağıma Poly cilalı gıcır gıcır bir Tele çalarım daha iyi diyorsa..

Mesela bu sarı 50's Telelerdeki en nefret ettiğim şey sanki gövdeyi pickguard gövdeye takılı iken boyamışlar gibi. Pickguardda da aynı renk boya kenarlarda mevcut. Eğer sararmış pickguard efekti vermek istedilerse pickguard butterscotch olarak sararmaz yani

Taze Kan teoman kişisinin Avatarı
    Bu seriyi hiç denemedim ama 7.25 radius 12. perdeden sonra bendlerde zorlar hatta bend yaptirmaz. Iyi bir ayarayarla ve de tesfiye yapılırsa düzelir bir miktar ama istediğiniz gibi olmama ihtimali yüksek.

@J.M. Bu hafta 50's baja telecasterı deneme fırsatım oldu.Tek sorun sapı biraz kalın onun dışında twisted tele manyetikleri gayet yeterli tınlıyor.Ayrıca bu sene 60's baja telecaster çıkıyormuş ve renk olarak çok beğendiğim sonic blue ve rosewood klavye birleşimi var.50's baja telecasterdan farklı olarak normal "C" biçimli sap ve 58' manyetikleri var.Bakalım buraya geldiği zaman direk deneyeceğim.

@teoman bir arkadaşım 7.25 lik roadworn stratı tesfiye yaptırdı ama çok memnun kalmadı ondan haklısınız

Cem
    Cem çevrimdışı
    GP Bağımlısı Cem kişisinin Avatarı
    50's roadworn kesinlikle baja'dan daha iyi bir gitar. Çok iddialıyım ve arkasında dururum. 3 farklı baja ile 3 farklı 50's roadwornu kıyasladım. Roadworn her seferinde açık ara öndeydi. Baja kötü gitar değil, ama roadworn'lar görüntüsüyle bi alıp veremediğiniz yoksa, amerikan standardlardan bile iyi denk gelebiliyor. (Bende bir tane tam o şekilde olanı mevcut, şanslıyım )

50's roadworn'un sapı gayet rahat, radius bir sıkıntı çıkartmıyor.

Bende bir adet mevcut, iş gitarı gibisinden kullanıyorum son zamanlarda. Çok düşük actionlara izin veriyor gitar ve gayet çatır çatır bend yapıyorum her pozisyonda

Tesfiye ve ayar yapanla çok alakası var. Feridun Tanrıkut ayarlayınca gitarı tele haliyle bile formula 1 olabiliyor yani
    C

Tekfur Michael Delaney kişisinin Avatarı
    Cemler
    53
    Alıntı Mesajın aslı teoman tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bu seriyi hiç denemedim ama 7.25 radius 12. perdeden sonra bendlerde zorlar hatta bend yaptirmaz. Iyi bir ayarayarla ve de tesfiye yapılırsa düzelir bir miktar ama istediğiniz gibi olmama ihtimali yüksek.
    "Bence" demeyi unuttunuz herhalde çünkü bu yazdığınız genel geçer bir kural değil.

Alıntı Mesajın aslı Cem tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    50's roadworn kesinlikle baja'dan daha iyi bir gitar. Çok iddialıyım ve arkasında dururum. 3 farklı baja ile 3 farklı 50's roadwornu kıyasladım. Roadworn her seferinde açık ara öndeydi. Baja kötü gitar değil, ama roadworn'lar görüntüsüyle bi alıp veremediğiniz yoksa, amerikan standardlardan bile iyi denk gelebiliyor. (Bende bir tane tam o şekilde olanı mevcut, şanslıyım )

50's roadworn'un sapı gayet rahat, radius bir sıkıntı çıkartmıyor.

Bende bir adet mevcut, iş gitarı gibisinden kullanıyorum son zamanlarda. Çok düşük actionlara izin veriyor gitar ve gayet çatır çatır bend yapıyorum her pozisyonda

Tesfiye ve ayar yapanla çok alakası var. Feridun Tanrıkut ayarlayınca gitarı tele haliyle bile formula 1 olabiliyor yani
    Aslında en önemlisi güzel bir tane denk gelmesi ama piyasada çok gitar olmadığı için karşılaştırma yapma şansımda olmuyor.

DrB
    DrB çevrimdışı
    Terlikli... DrB kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı J.M. tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bu Roadworn serisi bana hep işe yaramayan veya elde kalmış ağaçları değerlendirmek için çıkardıkları bir seri gibi geliyor nedense Üstündeki nitro cilalarda çok özensiz ve baştan savma bence. Strat modellerinide, Tele modellerinide elleme ve inceleme fırsatım oldu.

Düşünmüyorum yazmışsınız, sebebini bilmiyorum tabi sizin zevkiniz ama ben olsam 2. el bir Baja bakardım. Kusursuz bir işçilik var ve ne zaman görüp denesem çok iyi çıkıyor ses olarak bu Bajalar. Eğer sizi cezbeden şey nitro cila ve relic görüntü ise gerçekten bu gitarlardaki boya ve relic işlemi çok özensiz. Benim gibi bir relic manyağı bile bu gitarı çalacağıma Poly cilalı gıcır gıcır bir Tele çalarım daha iyi diyorsa..

Mesela bu sarı 50's Telelerdeki en nefret ettiğim şey sanki gövdeyi pickguard gövdeye takılı iken boyamışlar gibi. Pickguardda da aynı renk boya kenarlarda mevcut. Eğer sararmış pickguard efekti vermek istedilerse pickguard butterscotch olarak sararmaz yani
    Aynen... Baja daha iyi bir gitar.

B

Not: Bir de işin komedisi ne biliyor musun! Amerika'da yapılıyor gövde ve sapları, sonra montaj için Meksika'ya gitmekte. Fabrikasonda bizzat gezdim, aman söylemeyin ortalıkta hehe diye çalışanları anlattı...
    J.M., Tele Player, ozzeng and 1 others like this.
    B! the Balta! B! the Jammer!

GP Bağımlısı J.M. kişisinin Avatarı
    Cemler
    4
    Bu çok güzel bir detaymış Mehmet abi Ben bilmiyordum tabi doğal olarak.

Maple klavyeli olan baja telecasterın sapı soft "v" olduğu için düşünmüyordum.2-3 ay önce 60's bajayı görüncede kesin yine sapı böyledir diye hiç bakmadım ama sizin yorumlardan sonra bir daha bakınca modern "C" ye çok yakın olduğunu gördüm.Ayrıca detay için çok teşekkürler Mehmet Bey

Sayfa 1 / 2 1 2 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal