Ditto 2x
Sayfa 1 / 3 1 2 3 En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 26

Başlık: Focusrite Scarlett 18i8 Ses Sorunu

Taze Kan Elektro_Gitarist kişisinin Avatarı

Focusrite Scarlett 18i8 Ses Sorunu

Merhaba arkadaşlar.
    Ses kartı arayışında olduğum konumdada belirttim ama en iyisi yeni bir konu açmak sanırım.

Dün Focusrite Scarlett 18i8 ses kartını aldım. Mixcontrol yazılımınıda güncel olarak yükledim. Ama büyük bir sorunum var.
    Bilgisayarda ses ile ilgili ne yaparsam yapayım ayarladığım buffer size boyutuna göre aynı orantıdaki sürelerde ses gidiyor ve cihazı açıp kapayınca geliyor. Veya ses olan video vb şeyleri kapayıp buffer size ı arttırıp tekrar açınca çalışıyor. Yani buffer size 1 ms iken youtube dan 20-30 sn dinliyebiliyorum sonra video duruyor ve pcde komple ses gidiyor. 10 ms dede 1 saat civarlarında gidiyor. Ya cihaz bozuk yada ben birşeyleri yanlış yapıyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa cevap yazarsa çok sevinirim. Kartı çok sevdim harika ama daha sevincini yaşayamadan bu sıkıntıyı yaşamak gerçekten çok kötü.

Daimi Üye chnbfr kişisinin Avatarı
    Cemler
    2
    Laptop mu kullanıyorsun masaüstü mü ?

Masaüstü kullanıyorum.

GP Bağımlısı
    Önce usb driver güncellemesimi istiyor diye düşündüm ama sanki yazılım uyumluluğu ile ilgili bir durum.

Bazen en yeni değilde 1-2 versiyon önceki sürümler daha iyi çalıabiliyor, birde onboard veya eski seskartı ile ilgili programlar varmı bakılabilir çakışma gibi bir durum varsa.

Dediğiniz gibi usb driver'larını yeni güncellemiştim. Onboard ses kartınıda biostan kaldırdım. Ama fayda etmedi onlar. Dün kartı aldığım yere verdim onlarda distrübütöre gönderdiler bakalım ne olacak.

GP Bağımlısı sekoser kişisinin Avatarı
    Başka bir pc'de denedin mi?

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Asio4all?

B

Başka pcdede denedim sorun aynı. Asio4all kullanmıyorum ses kartının kendi driver ını kullanırım her zaman.

Taze Kan
    Aynı karttan 2 adet var. Biri evde, biri stüdyoda kullanılıyor. Gayet stabil çalışıyor. Dediğiniz sorun sanki bana Adobe plugin sorunu gibi geldi. Youtube dışında bu sorun oluyor mu? Cubase veya Reaper'da durum nedir?

Bir süre önce YouTube dediğiniz gibi çalışmaya başlamıştı, bir kaç Adobe Flash güncellemesinden sonra düzelesi tuttu :/

Alıntı Mesajın aslı Elektro_Gitarist tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar.
    Ses kartı arayışında olduğum konumdada belirttim ama en iyisi yeni bir konu açmak sanırım.

Dün Focusrite Scarlett 18i8 ses kartını aldım. Mixcontrol yazılımınıda güncel olarak yükledim. Ama büyük bir sorunum var.
    Bilgisayarda ses ile ilgili ne yaparsam yapayım ayarladığım buffer size boyutuna göre aynı orantıdaki sürelerde ses gidiyor ve cihazı açıp kapayınca geliyor. Veya ses olan video vb şeyleri kapayıp buffer size ı arttırıp tekrar açınca çalışıyor. Yani buffer size 1 ms iken youtube dan 20-30 sn dinliyebiliyorum sonra video duruyor ve pcde komple ses gidiyor. 10 ms dede 1 saat civarlarında gidiyor. Ya cihaz bozuk yada ben birşeyleri yanlış yapıyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa cevap yazarsa çok sevinirim. Kartı çok sevdim harika ama daha sevincini yaşayamadan bu sıkıntıyı yaşamak gerçekten çok kötü.

Sorun sadece youtube da olmuyor. Pcde müzik dinlediğimde veya cubasede de oluyor.

Sayfa 1 / 3 1 2 3 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal