Ditto 2x
Sayfa 1 / 2 1 2 En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 20
Like Tree5Likes

Başlık: Vintage Guitars (Proje gitar calistayi)

Daimi Üye suskunnefer kişisinin Avatarı

Smile Vintage Guitars (Proje gitar calistayi)

Herkese iyi gunler. aklimda ne zamandir bir tele projesi vardi. Butce acisindan ucuz bir gitar alip kendi capimda yavas yavas modifiye ederek cok da tanimadigim bir gitar turu olan tele sahibi olmakti. Internetten uygun fiyatli gitarlari arastirdim ve squer classic vibe serisi olsun fender standart MIM serisi olsun degisik gitarlar denedim. Lakin o aradigim baslangic gitarini bulamadim. Sonra Vintage Guitars (JHS) adli Ingiliz bir firmaya rastladim. Bir de size sorayim dedim bu marka hakkinda bir fikriniz var mi denediniz mi diye? Paris'te pek bu gitarlara rastlayamadim. Aklimda olan bir modeli var "VINTAGE® V62MRABICON"asagida linkini veriyorum:

Product Range from John Hornby Skewes & Co. Ltd.

Gitarin ozellikleri:

Body: Alder
    Neck: Hard maple – bolt-on
    Fingerboard: Rosewood
    Scale: 25.5"/ 648mm
    Frets: 22 Medium
    Neck Inlays: Pearloid Dot
    Tuners: Wilkinson® Deluxe WJ55S
    Bridge: Wilkinson® WTB intonatable
    Pickups: Wilkinson® single coil x 2 (N) MWTN (B) MWTB
    Scratchplate: White single ply
    Controls: 1 Volume/ 1 Tone/ 3-Way Lever
    Finish: Ash Blonde

Fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim simdiden cok tesekuurler

GP Bağımlısı
    Hem 52 tele, hem dişbudak yerine kızılağaç. Madem "vintage", bu iş ne oluyor? Hem jhs hem de vintage laflarıyla arama yapmak sakat biraz. TGP'ye falan bakayım dedim ama ya morning glory ya da 63 strat çıkıyor karşıma.

aka Megadeth79 Deniz kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Bu firma fena değil. Trevor Wilkinson ile bir alakası olması lazım. Ama yanılıyor olabilirim.

Şu fena değildi mesela. İngiltere'de tutuluyor.

Vintage V6MRTGB ICON Thomas Blug Signature Electric Guitar, White at Gear4Music.com

Tekfur Michael Delaney kişisinin Avatarı
    Cemler
    53
    Ben bu markanın stratlarından denedim, fiyatına göre fena değildi. Seçip deneyip alınabilir.

Alıntı Mesajın aslı Deniz tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bu firma fena değil. Trevor Wilkinson ile bir alakası olması lazım. Ama yanılıyor olabilirim.

Şu fena değildi mesela. İngiltere'de tutuluyor.

Vintage V6MRTGB ICON Thomas Blug Signature Electric Guitar, White at Gear4Music.com
    Bildigim kadariyla Wilkinson ile ortak bir marka.

Alıntı Mesajın aslı Michael Delaney tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Ben bu markanın stratlarından denedim, fiyatına göre fena değildi. Seçip deneyip alınabilir.
    Selam, eger hatirliyorsan hangi modellerdi? Biraz daha detay verebilirsen cok sevinirim. Burda deneyip almak cok zor olacak cunku pek bu markaya rastlayamiyorum magazalarda.

Tekfur Michael Delaney kişisinin Avatarı
    Cemler
    53
    V6 diye geçen Stratların SSS olanlarından biri olmalı benim denediğim, ama neresinden baksan 2 yıl olmuştur.

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Strat ve LP'lerini görmüştüm. Fena değiller. Ama denediğim SG'si elime oturmadı. Kötü bir marka değil ama denemeden de almamak gerek.

Ekleyeyim, Kadıköy'de bir aralar mevcuttu ürünleri. Sanırım sağda solda bir iki stratı kaldı. İstersen vakit bulduğumda Kadıköy'de Telesine rast gelirsem senin için deneme sürüşü yapayım.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

Ibanez Gurusu Tekfur Barış Şahin kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    11
    Cemler
    7
    Trev Wilkinson danışmanlıklarını yapıyor, anladığım kadarıyla. Bu "vintage", Fret-King filan hepsi bir firmanın ürünleri. İngiliz bir firma ve ürünlerin çok az ve pahalı bazı modelleri İngiltere'de üretiliyor. Kalanı uzak doğu.

Alıntı Mesajın aslı hackeiommi tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Strat ve LP'lerini görmüştüm. Fena değiller. Ama denediğim SG'si elime oturmadı. Kötü bir marka değil ama denemeden de almamak gerek.

Ekleyeyim, Kadıköy'de bir aralar mevcuttu ürünleri. Sanırım sağda solda bir iki stratı kaldı. İstersen vakit bulduğumda Kadıköy'de Telesine rast gelirsem senin için deneme sürüşü yapayım.
    Cok sevinirim. Ozellikle yukardaki bahsettigim gitari deneyebilirsen cok iyi olur.

Sayfa 1 / 2 1 2 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal