Ditto 2x
1 / 6 arası sonuçlar. Total: 6

Başlık: Apogee Mic ve Focusrite

Taze Kan

Apogee Mic ve Focusrite

Selamlar.Uzun zamandır kendi çapımda profesyonel olmadan müzik yapıyorum ve artık bunları kaydetme ihtiyacı duyuyorum. Öncelikle Mac kullanıcısıyım,alacağım mikrofonun işletim sistemiyle sorun yaşamasını istemem ve amfileme kaydetmeyeceğim. Sorum şu olacak,sizce Apogee Mic 96 k mı almak daha mantıklı olur? Yoksa Focusrite kayıt setlerinden birini mi? Bildiğiniz gibi,bu setlerin içinde ses kartı ve kulaklıkta veriyor,sizce hangisini almak daha mantıklı olur? Ve performans açısından hangisini tavsiye edersiniz. Çok teşekkür ederim.

Üye
    Apogee Mic 96k 'dan kastınız acaba Apogee Jam 96k olabilir mi ?

Eğer işin içinde mikrofon olmasını istiyorsanız Apogee Jam 96k sizin işinizi görmez. Madem Mac kullanıcısısınız , bu durumda size Apogee One iOS & Mac almanızı öneririm. Focusrite'ın studio paketine göre çok daha kalitelidir. Sisteminize ayrıca istediğiniz bir kulaklığı alırsınız ve mesele çözülmüş olur.

GP Bağımlısı sekoser kişisinin Avatarı

Taze Kan
    Cevabınız için çok teşekkür ederim fakat kastettiğim Apogee Jam değil,alttaki arkadaşın dediği gibi Mic 96k.

Apogee One'ların mikrofonları stüdyo kalitesinde olur mu? Ve gitara direk input edebilir miyim acaba

Üye
    Alıntı Mesajın aslı warist tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Cevabınız için çok teşekkür ederim fakat kastettiğim Apogee Jam değil,alttaki arkadaşın dediği gibi Mic 96k.

Apogee One'ların mikrofonları stüdyo kalitesinde olur mu? Ve gitara direk input edebilir miyim acaba
    Evet kusura bakmayın ben o ürünü bir an için gözden kaçırmışım.

Apogee One'ın mikrofonu için , kendileri stüdyo kalitesinde diyorlar ama bu biraz bence tartışmalı bir söylem. Ben şahsen stüdyo kalitesi denilince; Neumann, Akg, sE gibi markaların kondenser mikrofonlarını düşünürüm hep. Gerçi Apogee hiç bir zaman kalitesiz mal üretmez. Ürettiği cihazların bileşenlerinin kalitesi hep belli bir standardın üzerindedir. Sizin bu konudaki kalite beklentinizi bilmiyorum ama - Apogee markasına olan güvenim nedeniyle - büyük ihtimalle beklentilerinizi karşılayabileceğini düşünüyorum.

Esasında ; zaman içerisinde mikrofon konusundaki kalite çıtanızı yükseltirseniz ; alacağınız üst düzey mikrofonu, cihazın üzerindeki XLR girişi kullanarak cihaza bağlamanız da mümkün. Hatta herhangi bir dinamik mikrofonla ampli mikrofonlamak isterseniz yine bu girişi kullanmanız mümkün. Ayrıca gitarınızı cihazın üzerindeki analog enstrüman girişinden , direk cihaza bağlamanız da mümkün.

Ayrıca Apogee konvertörleri ile meşhur bir firmadır. Dolayısıyla cihazı Mac'inize bağlayarak kaliteli müzik dinleme imkanına da erişebilirsiniz.

Yani sonuç olarak ; Apogee One bana göre güzel ve fonksiyonel bir ürün.

GP Bağımlısı sekoser kişisinin Avatarı
    Sorulan ürün stidyo kalitesinde olur olmaz bilemem ancak, stüdyolarda kullanılmakta olan kayıt zincirini ve daha önemlisi bu cihazları ve yazılımları kullanan kişi tecrübesi olmadıkça elimizde, en iyi ekipman dahi bir şey ifade etmeyecek.

o yüzden benim tavsiyem, kafanıza atan bir sistemi bir an önce kurup hemen kayıt yapmaya başlamanız. Zaten duruma göre beklentileriniz netleşir.

Apogee kalitesi bir ürün koymaz bu arada piyasaya.

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal