Ditto 2x
Sayfa 1 / 2 1 2 En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 18
Like Tree1Likes

Başlık: UR12 Ses Kartı ve Cubase 8 ile Gitar Kaydı

Taze Kan Necat Barış kişisinin Avatarı

UR12 Ses Kartı ve Cubase 8 ile Gitar Kaydı

Merhabalar. Bugün UR12 ses kartı satın aldım. Bununla birlikte Cubase 8 programı da verildi ve ikisinin de kurulumunu yaptım. Gitar kaydı almak istiyorum ancak Cubase programında gitarı nasıl kaydedeceğimi bilmiyorum. Uğraştım ama çözemedim. Gitarı ses kartına jack kablo ile bağladım ama bu yeterli mi onu bilmiyorum. Ses kartı o programda tanılı mı onu bile bilmiyorum. Bilgisayar Windows 7 işletim sistemine sahip belki bilmek istersiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Telecaster

GP Bağımlısı sekoser kişisinin Avatarı
    Hepsi kullanma kılavuzunda var.

Alıntı Mesajın aslı sekoser tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Hepsi kullanma kılavuzunda var.
    Evet baktım zaten ve anlamadığım için sizlere soruyorum.
    Telecaster

Taze Kan
    Cubase 8 içerisindeki ayarlardan ses kartınızı seçmeniz gerekiyor.
    Bilgisayarımda cubase kurulu değil tam olarak şurdan şunu yapın diyemem ama. Youtube’da "how to setup sound card in cubase" diye arattığınızda faydalı sonuçlar karşınıza çıkacaktır.
    Eğer bu adımı hallettiyseniz kayıt yaparken yeni bir ses kanalı ekliyoruz. (add new audio channel)
    Bu ses kanalının ayarları var. Giriş olarak sağ ve sol jack portundan gelen sesi eklediğiniz kanala yönlendirir.
    Sağ veya sol kanalı da doğru seçtiniz ama hala ses gelmiyor ise. Kanalın "monitoring" yani dinleme ayarı aktif değildir. Onu da açarsanız kayıt yapacak şartlar oluşmuş olur
    Bayağı yazı yazdım ama cubase 5 ile ilgili Türkçe eğitim videosu vardı. Onun linkini bulabilirsem buraya linkini yapıştıracağım.
    Edit: Linki buldum. Cubase 5 için anlatıyor ama senin kullandığın sürüm için de aynıdır diye tahmin ediyorum.
    Kanaldaki videoları sırayla izlemeniz size kolaylık sağlar.
    https://www.youtube.com/watch?v=Aum1WY2eOyE
    En son metaltrrocker tafından güncellendi; 28-05-2015 12:22. Sebep: ekleme

Alıntı Mesajın aslı metaltrrocker tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bilgisayarımda cubase kurulu değil tam olarak şurdan şunu yapın diyemem ama. Youtube’da "how to setup sound card in cubase" diye arattığınızda faydalı sonuçlar karşınıza çıkacaktır.
    Eğer bu adımı hallettiyseniz kayıt yaparken yeni bir ses kanalı ekliyoruz. (add new audio channel)
    Bu ses kanalının ayarları var. Giriş olarak sağ ve sol jack portundan gelen sesi eklediğiniz kanala yönlendirir.
    Sağ veya sol kanalı da doğru seçtiniz ama hala ses gelmiyor ise. Kanalın "monitoring" yani dinleme ayarı aktif değildir. Onu da açarsanız kayıt yapacak şartlar oluşmuş olur
    Bayağı yazı yazdım ama cubase 5 ile ilgili Türkçe eğitim videosu vardı. Onun linkini bulabilirsem buraya linkini yapıştıracağım.
    Edit: Linki buldum. Cubase 5 için anlatıyor ama senin kullandığın sürüm için de aynıdır diye tahmin ediyorum.
    Çok teşekkürler. Sonucu paylaşacağım.
    Telecaster

Ses kartını tanıtmayı başardım ancak gitardan ses alamıyorum. Gitara vurduğumda sinyali görüyorum yani ses kartının üstündeki "peak" kısmında bulunan ışık vuruşa göre yanıyor ama herhangi bir ses yok oynama yok. Kayıt almaya çalıştım ama yine herhangi bir şey yok. Jack'ın bir ucunu gitara diğer ucunu ses kartındaki HI-Z kısmına taktım. Yanlış mı yaptım acaba?
    Telecaster

Taze Kan
    Doğru takmışsın. Peki cubase in mikserinde ya da açtığın kanaldaki vumetre de ses sinyali gelince ışıklar yanıyor mu?

GP Bağımlısı sekoser kişisinin Avatarı

Bunun yardımcı olması gerekir.

Kanalı arm ediyor musun, yani orada bir yerde kayıt ikonu olacak onu açman gerek. Bu videoyu bir izle. İşin zor tarafını halletmişsin, küçük bir ayrıntı kalmış bana göre. Cubase'i de unuttum kaç senedir kullanmıyorum.

Doğru takmışsın. Peki cubase in mikserinde ya da açtığın kanaldaki vumetre de ses sinyali gelince ışıklar yanıyor mu?
    Evet ama çok çok hafif bir oynama var. Ses kaydı aldım dinledim ama ses gelmedi sadece çok düşük sinyal sesi alıyorum kayıttan.
    Telecaster

Alıntı Mesajın aslı sekoser tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle

Bunun yardımcı olması gerekir.

Kanalı arm ediyor musun, yani orada bir yerde kayıt ikonu olacak onu açman gerek. Bu videoyu bir izle. İşin zor tarafını halletmişsin, küçük bir ayrıntı kalmış bana göre. Cubase'i de unuttum kaç senedir kullanmıyorum.
    Evet hocam açıyorum. Bu arada gönderdiğiniz her neyse gelmemiş. Sağolun yine de.
    Telecaster

Sayfa 1 / 2 1 2 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal