Ditto 2x
Sayfa 1 / 3 1 2 3 En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 22
Like Tree5Likes

Başlık: PRS Studio

Daimi Üye lgoncay kişisinin Avatarı
    DSC_2452 by Levent Göncay, on Flickr
    DSC_2454 by Levent Göncay, on Flickr
    DSC_2475 by Levent Göncay, on FlickrDSC_2469 by Levent Göncay, on Flickr

PRS custom 22'imi satıp doreden prs studio modelini almış bulunmaktayım. Custom 22'yi satış nedenim manyetiklerin yüksek çıkışlı olması ve benim daha sakin daha net bir pickup set arayışımdı. Bare Knuckles-The Mule taktırmayı düşündüm ama gitarın orijinalliğini bozmak istememiştim. Studio modeli üretimden kalkmış bir model ve sadece iki tane kalmıştı.

Gövde 10 top faded blue burst diye geçiyor olması lazım. Maun üzerine flame maple kapak. Rosewood klavye.
    Finish emin değilim fakat sanırım v12 denilen finish olmalı. PRS bu finish'i şöyle tanımlamış: ''it is intended as a midpoint between nitro and acrylic with a classic feel all its own. V12 is extremely thin to allow the guitar to resonate, but it is still incredibly durable with no risk of reacting to leather or guitar stands in a negative way.''
    Köprü stop-tail bridge denilen sabit köprü. Tremolo'lu olan modeli de vardı ama bunu tercih ettim.

Bu gitarın asıl olayı manyetiklerde ve dolayısıyla volume düğmesinde. Köprüde bir adet 57/08 ve middle ve neck manyetiklerinde ''Narrowfield'' adı verilen 57/08'in küçültülmüş hali olan mini humbucker kıvamında bir manyetik var. Köprüdeki 57/08'de push/pull var. Narrowfieldlara ise push/pull işlemiyor. Kullananlar narrowfieldlar için ne P90 ne humbucker ne de single diyorlar. 4. tip bir manyetik gibi daha çok.

Tonlara gelince aletten clean kanalda enteresan bir strat tonu çıkıyor özellikle 2. ve 4. pozisyonlarda ve gram volume loss yok çünkü narrowfieldlar split olmuyor. Şaşırtıcı bir clean tona sahip. Net ve parlak ama tam da strat gibi değil daha tok bir tonu var. Cidden bayıldım. Drive karakteri ise kendine has bir tonu var custom gibi değil. Narrowfield'larda gürültü sıfır. Köprüdeki 57/08 gerçekten güzel bir PAF manyetik ben ilk defa kullanıyorum. Push&pull aktive edildiğinde biraz ses kaybı var sanki ama zaten diğer pickuplar single karakterini başarıyla verdikleri için kullanırım gibi gözükmüyor. Saptaki narrowfield biraz bas karakterli. Gereğinden fazla gain verince hafif bir çamurlaşma var ama manyetik yüksekliğiyle biraz düzelir sanıyorum. Kısaca genel olarak ton daha vintage taraflarda. Anlayacağınız modern tonlara pek gelmiyor. Onun için custom 22,24. Bu biraz alakasız onlara göre.

Volume knob'u bu gitarda inanılmaz etkili. Normalde de kullanırım volume düğmesini fakat bunda olay cidden enteresan bir hal almış.Manyetikler acaip karakter değiştiriyor. Drive'da 4.-5. seviyede sanki bir strat çalarken 7-8 gibi p90'a dönüşen bir karakteri var.

Şimdiden bir bağ oluştu gibi bakalım
    manualwah and Evrim like this.

Tekfur Michael Delaney kişisinin Avatarı
    Cemler
    53
    Keyifle çal Levent

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Güzel gitar
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

GP Bağımlısı Şükrü Ersal kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Cemler
    32
    Güle güle kullan Levent
    Şükrü Ersal ÖZTÜRK

[ S o u n d c l o u d ]------[ Y o u T u b e ]-------[ Blog'um Müzik Çarşısı ]

GP Bağımlısı
    Bu studioların stratımsı sesleri Burgs'ün demolarda hep ilgimi çekmiştir. Çok güzel görünüyor, hayırlı olsun.

Alıntı Mesajın aslı Michael Delaney tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Keyifle çal Levent
    Teşekkürler Gürkan Abi

Alıntı Mesajın aslı hackeiommi tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Güzel gitar
    Teşekkür ederim Hakan Abi.

Alıntı Mesajın aslı kursatcoruhlu tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bu studioların stratımsı sesleri Burgs'ün demolarda hep ilgimi çekmiştir. Çok güzel görünüyor, hayırlı olsun.
    Çok teşekkür ederim. Ben de rast gelmiştim araştırırken.

Alıntı Mesajın aslı Şükrü Ersal tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Güle güle kullan Levent
    Abi teşekkürler

Daimi Üye chnbfr kişisinin Avatarı
    Cemler
    2
    Gitar hayırlı olsun ,çok yakışıklı.Yazıda V12'yi görünce birden içim cız etti.Çok dikkatli kullan derim aşırı sıcak soğuk gibisinden söylüyorum. V12 genelde sap ve tüm gövdeye uygulanıyor, inşallah V12 yoktur seninkinde.Çünkü sorunlu bir cila prsler'ın genelde fret diplerinde hava alıp balon balon sapın arkasına doğru yürüyor ,su toplamış gibi ...Bir noktadan sonra çaldıkça dahada yayılıyor falan.

Hevesini kursakta bıraktıysam çok özür dilerim, Çok yakın iki arkadaşımın üst seviye prs gitarların da var bu durum.İnşallah onlara denk gelmiştir.Güle güle kullan.

Alıntı Mesajın aslı chnbfr tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Gitar hayırlı olsun ,çok yakışıklı.Yazıda V12'yi görünce birden içim cız etti.Çok dikkatli kullan derim aşırı sıcak soğuk gibisinden söylüyorum. V12 genelde sap ve tüm gövdeye uygulanıyor, inşallah V12 yoktur seninkinde.Çünkü sorunlu bir cila prsler'ın genelde fret diplerinde hava alıp balon balon sapın arkasına doğru yürüyor ,su toplamış gibi ...Bir noktadan sonra çaldıkça dahada yayılıyor falan.

Hevesini kursakta bıraktıysam çok özür dilerim, Çok yakın iki arkadaşımın üst seviye prs gitarların da var bu durum.İnşallah onlara denk gelmiştir.Güle güle kullan.
    Estağfurullah ne demek Çok teşekkür ederim.
    Arkadaşlarınızın gitarlarının üretim tarihi nedir? V12lerde okumuştum bunu da pek sık olmayan bir durum ve sadece ilk çıktığı zaman üretilen v12lerde var diye biliyorum. 2011-2012 gibi ilk üretim zamanı. Bana bu muhabbet hani gibson'ın headstock'u eğri diye illa kırılacak muhabbeti gibi geldi o yüzden pek önemsemedim

Daimi Üye chnbfr kişisinin Avatarı
    Cemler
    2
    Alıntı Mesajın aslı lgoncay tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Estağfurullah ne demek Çok teşekkür ederim.
    Arkadaşlarınızın gitarlarının üretim tarihi nedir? V12lerde okumuştum bunu da pek sık olmayan bir durum ve sadece ilk çıktığı zaman üretilen v12lerde var diye biliyorum. 2011-2012 gibi ilk üretim zamanı. Bana bu muhabbet hani gibson'ın headstock'u eğri diye illa kırılacak muhabbeti gibi geldi o yüzden pek önemsemedim

Yok biri 2005 artist serisi , biri 2013 custom 22 .Ben nacizane uyarımı yapayım da. Senin kinde çıkmaz inşallah. Ayrıca gibsonlarda bozuk gitar kırılır o headstock eğri çünkü tabiki şaka

Alıntı Mesajın aslı chnbfr tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Yok biri 2005 artist serisi , biri 2013 custom 22 .Ben nacizane uyarımı yapayım da. Senin kinde çıkmaz inşallah. Ayrıca gibsonlarda bozuk gitar kırılır o headstock eğri çünkü tabiki şaka
    V12 benim bildiğim 2010 da piyasaya sunuldu. 2005 artist serisinde olmaması lazım. O konuda bir bilginiz var mı? Bu fretboarddaki kabarma meselesi v12den başka cilalı prslerde de mevcut. Belki de cilanın tüm sapa uygulanmasıyla alakalı bir problemdir. Zaten araştırdığımda çok fazla bir bulguya rastlamamıştım evet birkaç örnek var ama oldukça nadir bir durum sanırım. PRS'e sorduğumda ise V12ye ait bir probleme dair bilgilerinin olmadığını hala kullandıklarını söylediler ama emin olmamamıştım. Bazı gitarların refinish için kabarmadan ötürü geldiğini ama v12 veya başka bir cila ile alakasının olmadığını söylemişlerdi.

Sayfa 1 / 3 1 2 3 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal