Ditto 2x
Sayfa 1 / 7 1 2 3 ... En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 70
Like Tree103Likes

Başlık: Enstrumantal Trio

Tekfur Michael Delaney kişisinin Avatarı
    Cemler
    53

Enstrumantal Trio

Arkadaşlar bizim enstrümantal trio işlerini derli toplu buradan paylaşayım istedim. Diğer türlü benim gitar konularının içinde kaybolacak…

Yaz ortası bu kadro + vokalist bir araya geldik ve o dönem bluesrock cover yapmaya başladık. 17-18 Parça oldu ama dinlemeyi sevsek de çalması bize çok zevkli gelmedi. Bir yerlerde çalmak niyeti de işin içine girince repertuar/parça seçimleri zevkimizin dışına çıkmaya başladı. Baktık provalarda görev gibi çalmaya başlamışız, suratlar asık, yine mi prova var serzenişleri… Olmayacak diyerek solist arkadaşımızla yolları ayırıp gerçekten istediklerimizi çalabilecek şekilde yola devam etme kararı aldık.

Şimdilik üç kişi takılıyoruz. Benimle beraber Ali Göğüşoğlu (Bass) ve Kerem Akay (Davul)… Aramıza bir klavyeci katmak gibi bir isteğimiz var ama bakalım zor gibi… En kısa sürede başlığı quartet yapma dileği ile diyelim

Pek öyle bir yerlerde çalma amacımız yok, kendimizi kendimize takılıyoruz. Maksat kendimizi geliştirmek, sevdiğimiz türde müzik yaparak keyif almak.

Provaları önce Zoom H1 ile kaydetmeye başladık. Amaç prova sonrası dinleyip yanlışları görüp, çalışıp düzeltmekti. Düzgün şeyler çıktıkça paylaşalım istedik. Baktık H1 ile alınabilecek sonuç belli geçtiğimiz hafta bir Zoom H6 aldık. Aletin güzelliği kendi onboard mikrofonunun yanına 4 tane de XLR giriş var. Basitçe kanal kayıt yapılabiliyor. Son iki video bizim kanal kayıt denemeleri… Bu sayede hem çalmayı öğreniyoruz hem de biraz biraz yaptıklarımızı adam gibi sunmayı…

Lafın kısası yaptıklarımızı buradan paylaşacağım. Fırsat bulup iki satır yorum eleştiri vs yazan olursa peşinen teşekkürler, bizlerin gelişmesine faydanız olacaktır.

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Senin bu stratın tonu ve çalımın adamı öldürür. Neresini eleştreyim bilemedim. Trio haliniz gayet iyi. Klavye de kafa adam olursa epey bir şey katar tabii ki. Ama şu haliniz gayet iyi.
    Michael Delaney likes this.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

Cemler
    53
    Alıntı Mesajın aslı hackeiommi tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Senin bu stratın tonu ve çalımın adamı öldürür. Neresini eleştreyim bilemedim. Trio haliniz gayet iyi. Klavye de kafa adam olursa epey bir şey katar tabii ki. Ama şu haliniz gayet iyi.
    Sağol Hakan İşin çok başındayız. Grupta hepimiz öğrenme sürecindeyiz. Herkes çalışıyor, bir şeyler kastırıyor. Bu anlamda olumlu/olumsuz her geri bildirimin bize ciddi faydası olur.

GP Bağımlısı hackeiommi kişisinin Avatarı
    Eyvallah, bana herkes işini, ne yapacağını biliyor gibi göründü hali hazırda. Olumsuz bir nokta görürsem de elbet yazarım.
    Hangi siteyi açarsan aç, nereye bakarsan bak, gitarpedalın her daim açık olsun \\//_

Hüramiral karadoan kişisinin Avatarı
    Cemler
    4
    Gürkan abi yapmış olduğunuz tercihe saygı duydum. Vokalisti şutlamak ve sahne alma kaygısı olmadan kendi sevdiğiniz müziği çalmak için bir araya gelmek... Olay budur. Keyfiniz daim olsun. Yönünüzü Heavy Metal'e doğru döndürürseniz vokalistlik yaparım
    "I don't believe in psychology. I believe in good moves" Bobby Fischer

Cemler
    53
    Alıntı Mesajın aslı karadoan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Gürkan abi yapmış olduğunuz tercihe saygı duydum. Vokalisti şutlamak ve sahne alma kaygısı olmadan kendi sevdiğiniz müziği çalmak için bir araya gelmek... Olay budur. Keyfiniz daim olsun. Yönünüzü Heavy Metal'e doğru döndürürseniz vokalistlik yaparım
    Sağolasın Doğan

Daimi Üye Aycan kişisinin Avatarı
    Oldukça iyi ekip. Klavyeci de gelince gayet iyi olur bu grup bence.

Cemler
    53
    Alıntı Mesajın aslı Aycan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Oldukça iyi ekip. Klavyeci de gelince gayet iyi olur bu grup bence.
    Çok teşekkürler Aycan Dediğim gibi ciddi bir öğrenme süreci geçiriyoruz, yazdıklarınız moral ve gaz olarak etki etmekte

Klavyeci işi çok zor ya ciddi esnaf herkes bizim kafada takılacak adam nasıl bulacaz bilemiyorum.

Baba nacho_grande kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Cemler
    6
    Hazır solist yokken Surf çalın, ben de geleyim. ;)

Tapatalk mobile
    Michael Delaney and Evrim like this.

"From now on I see a red sash, I kill the man wearing it. So run you cur. And tell the other curs the law is coming. You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"

GP Bağımlısı ozanoyunbozan kişisinin Avatarı
    Cemler
    5
    Gürkan selam, çalım tonlar gayet yerinde olmuş. En çok da A Go Go beğendim

Bu arada aslında o parçayı sendeki Les Paul ile çalsan ton tam oturur sanki? (hala duruyorsa tabi)

O Kaydı direkt H6 ile mi aldınız? Ses alımı çok iyiymiş yahu öyle ise.

Sayfa 1 / 7 1 2 3 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal