Ditto 2x
Sayfa 1 / 4 1 2 3 ... En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 34
Like Tree89Likes

Başlık: Erdem Koca - Yeni gitar macerası

Mr. Boutique

Erdem Koca - Yeni gitar macerası

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bir başlık açmıyordum. Kısmet bugüneymiş

Sizlere sevgili Erdem koca ile girdiğimiz bu yolda çıkacak gitarı adım adım sizlerle paylaşacağım. Erdem Koca duruşu, vizyonu ve estetik algısı ile bence Türkiye'de Luthierlik makamında en üst basamaklarda yer almakta...

E ülkemizde böyle kıymetli insanlar varken, neyleyelim elin yabancısının gitarlarını.. Üstümüze düşen destek olmak ise biz hazırız!

Şimdi gelelim asıl probleme, ben gitar sipariş aslında çok önceden bıraktım... Bunun nedeni sipariş ettiğim gitarların %75'i beni hiç ama hiç tahmin etmedi. Peki neden? Çünkü gitar sipariş etmek, Las Vegas'ta kumar oynamaktan çok daha tehlikeli.. Hatta en tehlikeli kumar diyebilirim...

Şimdi size: '' Fender American Deluxe, Fender Masterbuiltten daha iyi tınlıyor diyorum''

Şayet dediğimi gülünç bulduysanız, okumayı derhal bırakmanızı öneririm. Mahallenizin ekmek fırınına daha sık ziyaretlerde bulunmanız gerekli...

Şayet, sonuçta ağaç bu herşey olabilir diyorsanız, Klube hoşgeldiniz

Bir dışbudak ve akçağaç sapta, uzay mühendisliği aramamak gerekiyor. 5000 dolarlık bir gitar, 500 dolarlık bir gitardan daha iyi tınlayacak diye bir kural kesinlikle yok.

Artık kendi gitarlarımı,gidip tek tek elle seçiyorum, hepsini çalıyorum ve tanıklık ediyorum.. Inanın ne squierlar gördüm, masterbuilt gibi tınlayan...

Beni enterese eden artık gitarın ne marka ne model ve ne fiyatta olduğu değil, doğanın kanunların o gitarda nasıl işlediği... Rezonansı, akustik sesi, hz aralıklarına verdiği tepkiler vs...

Ne zaman kafamdaki kalıplardan çıkmaya başladım, o zaman müthiş gitarlar bulmaya başladım..

Şu anda 50 strat'ı 5 dakikada eleyebilecek yöntemler geliştirdim. Yurt dışında kimse kullandığım methodlara inanamıyor ama hepsi doğru ve hepsi çok efektif. bu konuyla ilgili ilerde başka bir başlık açacağım....

Neyse konumuza geri dönelim...

Birgün sevgili Evrim bizim eve geldi ve yanında Erdem Koca gitarı vardı, ilk önce çok önemsemedim çünkü tarzım bir gitar değildi, o süre zarfına kadar sadece strat çalıyordum.. Ama yinede meraktan elime aldım ve inceledim..

2-3 test ile gitarın eleneceğini ve tüm %75 lik özel yapım gitarlar gibi aynı kaderi paylaşlaşacağını düşündüm.. Ne yanılmışım...
    Evrim'in gitarı iyi bir gitar averajının epey üstünde seyrediyordu.. Tek negatif birşey söylemem gerekirse oda ağırlığı olur.

Bu olay kafama takıldı, ince ince düşünmeye ve biraz kaşınmaya başladım Ve sonunda bu Kumar'ı oynamaya karar verdim

Specler kısaca şöyle:
    -Honduras maun gövde
    -Honduras maun sap
    -Koa kapak
    -Brezilya gül ağacı tuşe
    -Sex, Drugs & Rock'n Roll

Umarım sizlere güzel bir örnek teşkil eder, gelişmeler oldukça burda paylaşacağım

GP Bağımlısı fizyo_orkun kişisinin Avatarı
    Cemler
    15
    Çok güzel görünüyor. SSS mi olacak dizilim?

Bu arada headstock çok hoşuma gitti benim.

Umarım beklediğiniz gibi bir gitar olur, gerek ton gerek hissiyat açısından.

GP Bağımlısı Evrim kişisinin Avatarı
    Hayırlı olsun Demir. Sürecin başından sonuna hep içinde ol ve mümkün olduğunca fikirlerini paylaş yapım aşamasında.. Herhalde benim satmayacağım tek gitarım Erdem abinin yaptığıdır.. Herşeyini istediğim gibi seçip iştediğim şekilde dizayn etmiştik. Çok memnunum, hem görünüş hem tonal anlamda Umarım sende memnun kalırsın.

Baba nacho_grande kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Cemler
    6
    Erdem' in Redwood kapaklı gitarlarına uzundut yükseliyorum ve Demir' in gitarı merakla bekliyorum.

Tapatalk mobile

"From now on I see a red sash, I kill the man wearing it. So run you cur. And tell the other curs the law is coming. You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"

Mr. Boutique
    Alıntı Mesajın aslı fizyo_orkun tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Çok güzel görünüyor. SSS mi olacak dizilim?

Bu arada headstock çok hoşuma gitti benim.

Umarım beklediğiniz gibi bir gitar olur, gerek ton gerek hissiyat açısından.
    Çok teşekkürler! Erdem Kocanın imzası tipografik anlamda çok tatmin edici Bir Paul Reed Smith birde Erdem Koca imzası

Manyetikler S / H olacak. Ama manyetiklere hala karar veremedim...

Mr. Boutique
    Alıntı Mesajın aslı Evrim tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Hayırlı olsun Demir. Sürecin başından sonuna hep içinde ol ve mümkün olduğunca fikirlerini paylaş yapım aşamasında.. Herhalde benim satmayacağım tek gitarım Erdem abinin yaptığıdır.. Herşeyini istediğim gibi seçip iştediğim şekilde dizayn etmiştik. Çok memnunum, hem görünüş hem tonal anlamda Umarım sende memnun kalırsın.
    Çok teşekkürler Evrim! Bende merakla bekliyorum, kendisini çok rahatsız etmek istemedim, bildiği gibi yapsın diye, zira sanatçının işine çok karışılmaz Gitar oluştuğundan beri ziyarete gitmiş değilim ama telefonda 1-2 mesajlaşma bile günümü gün etmeye yetiyor

Mr. Boutique
    Alıntı Mesajın aslı nacho_grande tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Erdem' in Redwood kapaklı gitarlarına uzundut yükseliyorum ve Demir' in gitarı merakla bekliyorum.

Tapatalk mobile
    Evrim'in gitarı bir dene derim Yükseliş biraz hızlanabilir
    nacho_grande and Evrim like this.

Blog Yazıları
    1
    Cemler
    6
    Alıntı Mesajın aslı demiruyar tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Evrim'in gitarı bir dene derim Yükseliş biraz hızlanabilir
    Evrim' i düz ovada yakalasam neler yapacağım da...

Morgaine' e çok hallendiydim ama hanımın dayak korkusundan alamadım valla.

Tapatalk mobile
    hackeiommi likes this.

"From now on I see a red sash, I kill the man wearing it. So run you cur. And tell the other curs the law is coming. You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"

GP Bağımlısı Evrim kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı nacho_grande tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Evrim' i düz ovada yakalasam neler yapacağım da...

Morgaine' e çok hallendiydim ama hanımın dayak korkusundan alamadım valla.

Tapatalk mobile
    Aman abi
    nacho_grande likes this.

Blog Yazıları
    1
    Cemler
    6
    Alıntı Mesajın aslı Evrim tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Aman abi
    Korkma, korkma; bu yaşta artık kuru-sıkı.

Tapatalk mobile
    hackeiommi and lgoncay like this.

Sayfa 1 / 4 1 2 3 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal