Ditto 2x
1 / 6 arası sonuçlar. Total: 6
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Ahmet R.

Başlık: Current draw meselesi

GP Bağımlısı

Current draw meselesi

Güç kaynağı olarak T-Rex Fueltank Jr var aklımda pedallar için.
    Hem ufak tefek, hem izole, hem ülke içinde bulmak kolay.

Kafamda board'a son olarak bir delay eklemek vardı ve sağda solda okuyup izlediklerimden en kafama yatan Empress Tape Delay oldu.

Empress'in sitesine bakınca pedalın current draw'unun 280mA olduğunu görüyorum.

T-Rex Fueltank Jr.'ın her çıkışında 120mA güç var diyor.

Bu ikisini beraber kullanmak için bir çözüm var mı, özel bir kablo vs?
    Yoksa ikisinden birinden vaz mı geçmem lazım?

Sent from my iPhone using Tapatalk

GP Bağımlısı
    İkisinden birini elemeniz gerekiyor.

Current draw, cihazın çektiği maksimum akım. T-rex fueltank jr özelliklerine baktım, çıkışlar birbirinden izole. Örneğin, izole olmasaydı, çıkışlardan birini kullanmayayım böylece empress tape delay kullanabileyim diyebilirdiniz. Şu durumda kullanamazsınız.

Kendi sitesinde de belirtmiş, sizinki gibi durumlarda fuel tank classic ya da chameleon tercih ediniz şeklinde.

Eğer pedalboardunuzu geniş tutan biri iseniz genel olarak, bence fueltank jr u elinizden çıkarın ve büyüğünü tercih edin. Çünkü bu jr, cidden "jr". 5 adet 9V 120mA çıkış bence çok düşük.

Ekleme: İngilizceniz iyi ise, buradaki linkten "lesson to learn" kısmına bakarak çeşitli varyasyonlar için ne yapmanız gerektiğini görebilirsiniz.

GP Bağımlısı
    Eyvallah.
    Henüz Fueltank da yok zaten. 5, tsuchi gitmezse maksimum 6 pedallık bir board planım var yaz bitmeden.
    Pedalların biri zaten pille çalışacak hep, Mike pille çalıştırın diyor Beano'yu.
    Diğerlerinin tümü 120'nin altında. En yükseği 90 hatta, ditto looper.
    O zaman ikisi arasında bir seçim yapılacak. Şu keeley'in mag echo'suna bakayım biraz. Sanırım o 120mA'nın altında.

Sargent Pain eminesref kişisinin Avatarı
    Cemler
    2
    3 çıkışı paralel kullanıp 360 ma olarak kullanabilirsiniz. Onun için özel kablo yapılması lazım tabi.
    Her Türlü Halı Kilim Karpıt.

GP Bağımlısı
    O da epey kullanışsızlaştırıyor gibi.
    Chameleon'a bakıyorum da, gayet jr gibi ayarlayarak 5 çıkışı da 9v DC olarak kullanabiliyormuşuz. Ben öyle olduğunu bilmiyordum.
    Solo 18'in altına o da sığar gibi. İzolasyon durumu ne chameleon'da, jr gibiyse eğer direk onu almak problemi çözüyor gibi.
    300mA imiş onun her çıkışı.

rottenbear
    Bir tane ayri 9V DC adaptor alin bu is cozulsun. Boss adaptoru de bu isin ustesinden gelir. Ulkede bulmak da kolay, cok yer de kaplamaz. Trex gibi pahali da degil
    Djent Pilot likes this.
    Bir tek delay'im var, mute'lu ol yeter!

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal