Ditto 2x
1 / 4 arası sonuçlar. Total: 4
Like Tree9Likes
  • 6 Post By Tanju Eren
  • 1 Post By nacho_grande
  • 2 Post By Kaan ERDAL

Başlık: Northeffects Voxigen

The One and Only Tanju Eren kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13

Northeffects Voxigen

Efenim hikayesi şöyle;
    Üç board ve çekmeceler dolusu pedal sonrası artık sadece enteresan veya vintage pedallar ilgimi çekmekte. Londra'ya gitmeden önce Gumtree olsun local ads olsun araştırdım. Baktım ki heriflerin sattığı şeyler ya burada da var ya da çok da beni ilgilendiren şeyler değil. Ben de ''aman pedal medal boşver, bira içerim o parayla'' kafasıyla gittim.

Ama tabii Denmark'a uğramadan geçilmez. Kafamda denk gelirse Sola Sound, colorsound veya British pedal company pedallarına bir bakmak vardı.
    Hepsini buldum denedim. Çok güzel olanları var ama Das Haşırtingen adlı fiyatları da var. Mesela BPC tonebender'lar 300 Pound. Colorsound'lar 250'den yola çıkıyor.
    Neyse Regent Sound'a uğradım, içerde camekanlı dolapta üstünde birşey yazmayan pedallar var. Ordaki İngiliz adamına ''ha bunlar ne lan?'' dedim. O da bana ''Hackney'de bir manyak var eski pedalların birebir ya da gelişmiş kopyalarını yapıyor bi dene abi'' dedi.
    Bi çaldım bütün pedallar acaip. Ama acaip, mesela bir octav fuzz var, ohannesburg diyeyim siz anlayın.
    Neyse sonuçta kafada ToneBender olduğu için bu Voxigen'i kaptım. 105 pound bayıldım. Mantıklı sayılır. Sıradan pedalların bile 150 pound'dan satıldığı yerde ucuz bile

Bu ToneBender meselesi ince iş. Ayarı tam olmazsa o eski sevdiğimiz tonları yakalamak zor. Ya cılız oluyor ya da fazla kuvvetli oluyor.
    Voxigen ise tam olmuş. Temiz amfide kendini göstermiyor, ama hafif kırık amfide peeee, crema gibi. Gitar volümünü kısınca da tertemiz ve parlak. Hafif bir mid durumu var full gaz verince, ki çok hoş. Ayrıca bazı ayarda nota sonlarında o eski pedallarda olan bitik pil hissiyatı var.
    British Pedal Company'ye beş çeker diyim.

Sevgiler.
    Go with the flow...

Baba nacho_grande kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Cemler
    6
    Tepine tepine kullan Tanju Baba
    Tanju Eren likes this.

"From now on I see a red sash, I kill the man wearing it. So run you cur. And tell the other curs the law is coming. You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"

Üye Kaan ERDAL kişisinin Avatarı
    Tam bir fuzz cahili olmama rağmen bu pedal çok hoşuma gitti. Dükkanlarda denediğim bir sürü fuzz pedalında aradığımı bulamamıştım, bu tonebender kafası tam bana göreymiş. Dinlediğim diğer tonebender tarzı pedallardan biraz daha parlak, notalar tane tane de geliyor sanki, setuptan olduğunu sanmıyorum.

Bu cahil bunu beğendi!
    nacho_grande and Tanju Eren like this.

The One and Only Tanju Eren kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Alıntı Mesajın aslı Kaan ERDAL tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Tam bir fuzz cahili olmama rağmen bu pedal çok hoşuma gitti. Dükkanlarda denediğim bir sürü fuzz pedalında aradığımı bulamamıştım, bu tonebender kafası tam bana göreymiş. Dinlediğim diğer tonebender tarzı pedallardan biraz daha parlak, notalar tane tane de geliyor sanki, setuptan olduğunu sanmıyorum.

Bu cahil bunu beğendi!

Güle güle çal kardeşim
    Go with the flow...

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal