Ditto 2x
Sayfa 3 / 3 İlkİlk 1 2 3
21 / 30 arası sonuçlar. Total: 30
Like Tree30Likes

Başlık: ANG TRIO

The One and Only Tanju Eren kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    VT20'de epey seçenek olmasına karşı Bruno dışında diğer bütün amp simleri bana göre çöp.
    Ama Bruno için bu amfi alınır valla. Kullandığım tek seçenek. Sanki tek kanal amfiymiş gibi takılıyorum. 4 kilo olmasının da faydası benim gibi 51 yaşında biri için anlatılmaz

Son konserde amfinin 8 inch apallesi bass vermiyordan dolayı bir adet kullanılmayan bass amfisinin üzerine koydum. O amfinin 15 inch opalleri pasif bass olarak görev gördü ve basır basır ses aldık.

Reha Bey'in sahip olduğu zamanında Zeki Müren'e ait gerçek Binson Echorec ile de çalmak bazen gözyaşartıcı sonuçlar vermekte.
    Go with the flow...

Baba nacho_grande kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Cemler
    6
    Adineko kendine kariyer yapmış, sevindim. :-)

Tapatalk mobile

"From now on I see a red sash, I kill the man wearing it. So run you cur. And tell the other curs the law is coming. You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"

Cemal Abi
    Alıntı Mesajın aslı Tanju Eren tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    ......................

Reha Bey'in sahip olduğu zamanında Zeki Müren'e ait gerçek Binson Echorec ile de çalmak bazen gözyaşartıcı sonuçlar vermekte.
    Ooooo. Super tarih iste.

Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Alıntı Mesajın aslı Cemalettin Takona tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Ooooo. Super tarih iste.
    Valla o aletin sahnede duruyor olması bile işleri etkiliyor söyleyeyim. Mojo artıyor, hava değişiyor. Nelere tanıklık etmiş bilince insanda bir ruh hali yaşanıyor ki sorma
    Go with the flow...

Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    nickthechopper and grundar like this.
    Go with the flow...

Cemal Abi
    Alıntı Mesajın aslı Tanju Eren tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Valla o aletin sahnede duruyor olması bile işleri etkiliyor söyleyeyim. Mojo artıyor, hava değişiyor. Nelere tanıklık etmiş bilince insanda bir ruh hali yaşanıyor ki sorma
    Kesinlikle.

Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13

Kötülüğe karşı durmanın bir tek yolu var, o da olduğun kişiyi muhafaza etmek.
    Kötülük virüs gibi insandan insana ya da havadan yayılır. Kötülüğün karşısında öfke, nefret gibi duygulara kapılan, ya da olan bitenden dolayı içindeki iyiyi hissetmeyi azaltan her kişi ruhuna kötülüğün birazının girmesine izin vermiş demektir.

Basit Aristo mantığı ile anlatayım; Herkes iyi olsaydı kötülük olmazdı. Yani kötülük olmaması için bizim iyi olmamız gerekir. Başkalarının nasıl davranacağı konusunda fikir üretmek ve dillendirmek aslında kendi isteğini empoze etmenin başlangıcıdır. Bu, en hafifinde konuşmak, en extreminde de kendi gibi olmayana yaşam hakkı vermemekle sonuçlanır. Bu da kötülüğün tanımlarından biridir.

Biz müziğimizi iyi hissetmek ve hissettirmek için yaparız. Kötüye karşı duruşumuz da burdan başlar.
    Ezber cümlelerle bir başka nefret akışı yaratmak hiç bir işe yaramaz.
    Biz kendimizi bozmamanın yararına inanıyoruz.

19 Ocak perşembe günü Divine'da bu kafayla çalacağız.
    karadoan and Zsigmond like this.
    Go with the flow...

Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Go with the flow...

Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Sahnede yaptığımız bazı şeyler hakkında sorulan sorulara verdiğim cevapları buraya da yazmak istedim.
    Deliliğimizin de bir sistemi olduğunu anlatmak için sanırım.

Armonik enstruman olarak gitar ve klavye olduğu için ve de yıllardır beraber çaldığımız için kimin ne yapacağını tahmin etmek kolay oluyor.
    Bir kaç isaretimiz var, mesela ''komple kaos'' adlı işaret ile beraber herkes diğerinin çaldığının ritmik ve armonik olarak tersini yapmaya çalışıyor, davul dahil.
    Ayrılık yasası ile mesela bassta mi/fa# yürüyorsa (minör-majör diye birşeye inanmıyoruz) bassta mi giderken gitar fa# çalmakta, sonra da tersi.
    Eğer bir süre parçanın vokalleri gereği armoni ve ritm çok düzgün ilerlerse hemen ara bölüm olarak tamamen konu dışı bir ritm patterni ve armoni çalmamız icap ediyor.

Ben gitarda akor düşünmekten ziyade armoniyi oluşturan notalara altere ve substitude notaları da katarak hepsinin toplamını içeren triadlar çalıyorum.

Berbat tınlayan, dissonant sesleri dikkat dağıtmak için kullanıyorum. Hani kokuları birbirinden ayırd edebilmek için arada kahve koklanır ya, onun gibi arada bir cluster akorlar iyi geliyor seyirciye.

Amaç, acıyı ve zevki ardı ardına yaşatmak. Eğer bir bölüm çok alkış alırsa hemen yüzlerin ekşidiği bir şey çalıyoruz. Tam seyirci salonu terketmeye niyetlenirken de ''Fly me to the moon'' gibi sakız olmuş bir şeyi karikatürize ediyoruz.

Müzikte amacımız Salvador Dali ile Zappa'nın kavga ederken bir yandan da solo atmaya çalışmasını yakalamak.
    Ya da değil.

Yarın çalacağız. Sahnede ne yapacağımız konusunda bir fikrim yok, ama öncesinde pizza yeme konusunda niyetim var.
    grundar and Zsigmond like this.
    Go with the flow...

Daimi Üye Zsigmond kişisinin Avatarı
    Abi tam free jazz kafası konsepti işlere benziyor. Meraklılarına Take The Aid Train var Kaset Mitanni'de haftaya pazar bu arada.
    İşin garip tarafı ise bunları Divine'dan eve gelip, okuyor olmam.
    Takılmak için gitmedim tabi, ekip ayarlamak için

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 1 2 3

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal