Ditto 2x
Sayfa 1 / 8 1 2 3 ... En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 71
Like Tree88Likes

Başlık: Ibanez 2017

Ibanez Gurusu Tekfur Barış Şahin kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    11
    Cemler
    7

Ibanez 2017

Bu senenin başlığını ben açayım. Son bir kaç senedir nasip olmuyordu

İlk flaş haber benden olsun; jem 30.yıl serisine merhaba deyin.

Ibanez bu sene jemin piyasaya çıkışının 30. yılını kutlamak adına 87'deki ilk seri jemleri tekrar üretti. Sınırlı sayıda ve astronomik fiyatlarla geleceği kesin, 7000$'lardan bahsediliyor.

Daimi Üye pecado kişisinin Avatarı
    O zaman parti baslasin

3500 Dollares diyor yandaki etikette , kolleksiyonerler kacirmazlar bunlari

Japonya taraflarindan ilk hareketler

RG7PCMLTD | Ibanez Wiki | Fandom powered by Wikia

Her ne kadar "late 2016" dese de , bu is gec Roma - erken Bizans donemi tarihlemeleri gibi

Ibanez Japonya sayfasina yonlendiren linkler calismiyor lakin.

RG6PCMLTD | Ibanez Wiki | Fandom powered by Wikia

Taze Kan
    Bayılıyorum şu 777 jemlere - şeker gibiler - uygun olsa almak isterdim bir tane - ya da premium versiyonu çıksa

Daimi Üye Monster_YGT kişisinin Avatarı
    H-H dizilimli maple saplı, floydlu prestige bekliyorum bu sene ibanezden. RG652 serisinin devamı gelir umarım. Gerçi ülke olarak bir iki sene geriden takip ettiğimiz için, elbet gelecektir diyorum zamanı geçince

Premium logosu değişmiş sanırım. O ne lan yeni seri mi çkmış dedim kendi kendime.

Koakolik alifocan kişisinin Avatarı
    Cemler
    1
    Bu pyramid inlay'li 87 model JEM'lerin şu anki fiyatları kaç civarında geziyor?

Sadece fosforlu renklere boyanmış pyramid inlay'li JEM değil mi bunlar sonuçta? Eski usul Edge tremolo olsa anca bir o fark olur, kalanı kozmetik yani?

7000$ çok uçuk geldi bana, eğer ki 87 model olanları 12-13 bin dolar bandında gezmiyorsa (4000 üstüne göremedim, 7000 ise valla ne olduğunu ne işe yaradığını anlamadım).
    BUBBA SIMBA

GP Bağımlısı
    Jackson Custom Shop bile direk Mike Shannon'ın elinden çıkan 30uncu yıldönümü soloistlerine o kadar istemedi.

Sent from my HUAWEI TAG-L01 using Tapatalk

Ibanez Gurusu Tekfur Barış Şahin kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    11
    Cemler
    7
    Alıntı Mesajın aslı alifocan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bu pyramid inlay'li 87 model JEM'lerin şu anki fiyatları kaç civarında geziyor?

Sadece fosforlu renklere boyanmış pyramid inlay'li JEM değil mi bunlar sonuçta? Eski usul Edge tremolo olsa anca bir o fark olur, kalanı kozmetik yani?

7000$ çok uçuk geldi bana, eğer ki 87 model olanları 12-13 bin dolar bandında gezmiyorsa (4000 üstüne göremedim, 7000 ise valla ne olduğunu ne işe yaradığını anlamadım).
    3-5000$ arasında dolaşıyor genelde. İstisnai olarak daha pahalı olduklarını gördüm ama dedim ya, istisnai.

Son dönemde 6-7bin $'ın üzerindeki (eğer yanlış hatırlamıyorsam) tüm ibanezler sugi (Makoto Sugimoto'nun şirketi) yapımıydı, pahalı olmaları biraz da ondan. Yani standart fujigen üretimi değil de butik üretim ve lütiye elinden çıkma aletler. Son dönem js blackdog ve "evo" replikaları sugi çıkışlıydı ve ikisi de 8000$ liste fiyatıyla girdi piyasaya.

Sugi Guitars – Official Web International - Guitars and Basses

Bu arada Makoto Sugimoto şöyle bir amca;
    Nick has been working in the stringed instrument industry for more than thirty five years. In 1976, he went to United States for 1 year and studied guitar repair from Kunio Sugai owner of Performance Guitar Co., also at Hoshino USA. After he came back to Japan he joined Fujigen Inc. from 1978 until 1992 and Fujigen Hirooka Inc. from 1993 when Fujigen Hirooka Inc. was established until 2002 . During this time he worked for 23 years in R&D, custom guitar building and engineering. He has been the main force at Fujigen in the creation and engineering of all Fujigen’s design and manufacturing for twenty years. His designs and abilities have been indispensable to customers like FENDER USA and JAPAN, IBANEZ, EPIPHONE, YAMAHA, GRECO, ROLAND, FERNANDES, CASIO, TOBIAS, and many other OEM customers and of cource Fujigen’s own brands Heartfield and FgN. He has worked at the Fender Custom Shop in 1990 to help in the design work for a joint venture with Fender Musical Instruments and Fujigen Inc.In his 23 years at Fujigen he has written up more than 1,500 engineering spec. sheets and engineering packages for manufacturing. You can see a lot of his ideas in the catalogs of the brands listed above.
    Nick has worked for three different Custom Shops during his years in the music industry. First he worked for the “Greco Order Made Section” for two years. Second he established the “Fender Japan Order Made Section” where he made or produced more than 500 guitars. Third he established the “Fujigen Custom Shop”. He has been the General Director of Fujigen Custom Shop for the last five years.
    Bugüne kadar çalıştığı bazı müzisyenler ise Steve Vai, Joe Satriani, George Benson, Allan Holdsworth, Lee Ritenour, Steve Lukather, Pat Metheny, John Scofield, Steve Miller, Phil Collen, Jaco Pastorius, Z.Z.Top, Bob Weir, Sting, Paul Gilbert, Victor Bailey, Adrian Belew, Yngwie J. Malmsteen, Paul Stanley, Joe Pass, Billy Sheehan, Kenny Loggins, Allman Brothers şeklinde...

Daimi Üye grundar kişisinin Avatarı
    87-90 arasında sadece Loch ness green olanı diğerlerine göre pahalı çünkü 777 adet üretilmiş...Diğerleri durumlarına göre maksimum 3000$ civarı oluyor...Bende de, bir tane shocking pink vardı ...Çok güzel gitarlar, ama 7000$ bence çok abartı olmuş, hele ki orjinallerini bu fiyatın yarısına bulabiliyorken...
    Same as ever was...

Sayfa 1 / 8 1 2 3 ... En SonEn Son

Bu Başlık için Etiketler

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal