Ditto 2x
Sayfa 5 / 6 İlkİlk ... 3 4 5 6 En SonEn Son
41 / 50 arası sonuçlar. Total: 53
Like Tree37Likes

Başlık: Bu gitarın modeli nedir? ----ACİL---

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Ne güzel. Benden bizim grubun diğer gitarcısı Ç.ı.t.ı.r'a gitti, Özgür. (aramalarda çıkmasın diye bu trip, sağımız solumuz google botu zaten!) O da Özlem'in oradaki Volkan'a (yanlış hatırlamıyorsam) hem binding yaptırttı hem de rengini bu hale getirdi.

Bakınız eski resmi de bu:

Ne manyetikler var şimdi üstünde?

B

Üye
    Evet, sizdeyken olan bu renk de cok hosuma gitmisti...Volkan Ozdemir tarafindan binding yapilmis ve sadece govdenin ust kismi su anki kahverengimsi rengine boyanmis. Bence eski nar cicegi haliyle kalsaydi da olurmus.

Sanirim sizdeyken uzerinde Lollar p90 manyetikler vardi. Su anda (Tanju Bey'in bildirdigine gore) uzerinde Lindy Fralin P90 manyetikler var. Kimin degistir(t)digini bilemiyorum (Ozgur olabilir herhalde)? Bildigim kadariyla bunlar haricinde sizdeki haliyle duruyor gitar.

Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Eyvallah. Potansları CTS500K log'dur, aklında olsun. Hatta içinin resmini çekebilirsen, parçalar tam aynı mı söyleyebiirim. Tanju'dan önce zaten bütün değişiklik, abimiz işi bilir gitarını çalar...

Sprague Orange drop olacaktı onlar 33 ve 22 mi ne öyle değerler. Ve 50's wiring, yani tonun etkisi volümü kıstığında azalır. Basittir ama lazım.

Kulaklar Kluson'un vintage çaçalarından. Sevdiğimden değil, sap hazırdı, ona göre açılmıştı, ondan onlardan aldım. Yoksa tel sök tak bana zor gelir onlar, çok sevmem. Sap bağlantı vidaları, uçurmadılarsa, Fender. O vidalar yalama yapmaması için çok önemli, şaka maka değil! Fender olması önemli değil de, Fender düzgün yaptırıyor onları. Tornavida bozulur o vidaya bir şey olmaz...

Fralinler iyidir... Ben Lollar'ları biraz fazla steril buluyordum doğruya doğru. Yani bakıyorum a2li Duncan Phat Cat bile daha bağırtlak, bunlar daha kibar daha düzgün falan. Halbuki p90sın sen, midden midden bağırman lazım. Ondan belki daha iyi bile oldu, zira soruşturduğumda düzgün bu cins adam gibi p90 olarak hep karşıma Fralin çıktı...

B

Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Orjinal konuya dönecek olursak...

Sırmış daha bu sır!

NAMM 2017: Is Gibson about to reveal a new solidbody electric guitar model? | MusicRadar

24 perde durmakta... Gövdenin alt tarafı da yine simetrik, benim gördüğüm gibi asimetrik değil.

24 perdelik Double Cut LP Standartlara benzemekte gibi... "cut" biraz farklı.

B

Şıracı Arda kişisinin Avatarı
    Cemler
    5
    Gibson Schecter'e rakip mi oluyor?
    "GAS sebebiyle aile içinde oluşacak sorunlardan sitemiz ve yöneticileri sorumlu değildir."

The One and Only Tanju Eren kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Alıntı Mesajın aslı Dr. Barlo tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Ne güzel. Benden bizim grubun diğer gitarcısı Ç.ı.t.ı.r'a gitti, Özgür. (aramalarda çıkmasın diye bu trip, sağımız solumuz google botu zaten!) O da Özlem'in oradaki Volkan'a (yanlış hatırlamıyorsam) hem binding yaptırttı hem de rengini bu hale getirdi.

Bakınız eski resmi de bu:

Ne manyetikler var şimdi üstünde?

B
    Konuyu azıcık saptıracağım ama…

Bu nar çiçeği gitar feci bir gitar. Gördüğüm en güzel Tele'lerden biri.
    Ancak bunca gitardan sonra şunu tam olarak anlamış bulunuyorum; özellikle ve neredeyse sadece Tele için geçerli bir şey var bende. Her gitarcının kendisini bekleyen bir adet Tele'si olduğuna inanıyorum. Elinize alır almaz daha çalmadan ''Hah işte bu, bugüne kadar neredeydin yahu?'' dedirtiyor.
    Bu gitar tam öyle değildi benim için. Sadece bu yüzden elden çıkardım. Ultimate Tele'mi bulma yolunda bir fedakarlıktı. Çok paralı olsak elden çıkarılacak alet değildi aslında.
    Neyse herşey güzel gitti ve ''esas'' Tele'mi buldum ben.
    Buyrun:

nacho_grande, lgoncay, cem and 2 others like this.
    Go with the flow...

Daimi Üye lgoncay kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı ozzeng tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Evet daha once de sormustunuz akibetini forumda...

Cok guzel bir gitar. Cok seviyorum kendisini. Keyfi sihhati yerinde. Bol bol minciklaniyor.

Evet, govdenin ust kisminin rengi sanirim Tanju Bey'den onceki sahibi tarafindan degistirtilmis bir luthier'e. Su
    anda kahverengimsi. Tanju Bey'le takas yaptigimiz zamandan kalma kendisinin cektigi bir fotografi
    var su anda elimde. Tanju Bey'in affina siginarak onu paylasayim simdi cabuk olmasi acisindan.

Gitarın önceki hali de çok güzel ama ben bu rengine bayıldım açıkçası. Krem pickup cover, knoblar, binding ve maple sap ile çok uyumlu olmuş. Herşeyin yanında bir de thinline. Kesinlikle denemek isterdim. Güle güle kullanın.

Üye
    Cok tesekkur ederim. Burada biraz daha bilgi var bu gitar hakkinda:

USACG/Warmoth & Ufuk Biçer Finish Thinline P90 Raporu
    En son ozzeng tafından güncellendi; 12-01-2017 14:36.

Baba nacho_grande kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Cemler
    6
    Ben eski halini daha çok beğeniyordum. Renk bir derece de, özellikle Strat knobları -kendi zevkim doğrultusunda- LP diziliminde çok sırıtmış.

Şu set çok daha iyi olurmuş gibime geliyor:

ozzeng likes this.

"From now on I see a red sash, I kill the man wearing it. So run you cur. And tell the other curs the law is coming. You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"

Üye
    Alıntı Mesajın aslı Tanju Eren tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Konuyu azıcık saptıracağım ama…

Bu nar çiçeği gitar feci bir gitar. Gördüğüm en güzel Tele'lerden biri.
    Ancak bunca gitardan sonra şunu tam olarak anlamış bulunuyorum; özellikle ve neredeyse sadece Tele için geçerli bir şey var bende. Her gitarcının kendisini bekleyen bir adet Tele'si olduğuna inanıyorum. Elinize alır almaz daha çalmadan ''Hah işte bu, bugüne kadar neredeydin yahu?'' dedirtiyor.
    Bu gitar tam öyle değildi benim için. Sadece bu yüzden elden çıkardım. Ultimate Tele'mi bulma yolunda bir fedakarlıktı. Çok paralı olsak elden çıkarılacak alet değildi aslında.
    Neyse herşey güzel gitti ve ''esas'' Tele'mi buldum ben.
    Buyrun:

Merak ettik simdi. Bu tele nedir? Sanirim neck pickup The Creamery’den, compensated saddle’lar var… Ozellikleri tonu hakkinda bilgi verebilir misiniz?

Sayfa 5 / 6 İlkİlk ... 3 4 5 6 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal