Ditto 2x
Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1 2 3 4 ... En SonEn Son
11 / 20 arası sonuçlar. Total: 43
Like Tree117Likes

Başlık: GAS mağdurları

Baba nacho_grande kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Cemler
    6
    Özgürcüğüm duygularıma tercüman olmuşsun, klavyene sağlık. İşte o 80 ve 90' lardaki çulsuz ama eğlenceli yıllar yaktı bizi zaten. Dediğin gibi koleksiyoner olduk çoğumuz, çalmayı unuttuk.

"From now on I see a red sash, I kill the man wearing it. So run you cur. And tell the other curs the law is coming. You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"

Strat Shred Üstadı Özgür Öztürk kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı Deniz tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Akıllandım almıyorum artık ama satamıyorum da. Artık ekmek diye maun, gül ağacı kemiririm...
    Eğer severek aldıysanız ve her çaldığınızda bir haz duyuyorsanız ekonomik bir değer bakış açısı ile olaya yaklaşmayın. O enstrümanlarda kendinizi buluyorsanız o gitarın değeri uçsuz bucaksızdır.
    taka, Michael Delaney and karadoan like this.

GP Bağımlısı
    Ekipman aşkı müzik aşkının önüne geçmediği sürece bir sıkıntı yok benim açımdan.

Ancak durumu olana geçse de sıkıntı yok, keyif meselesi en nihayetinde, bir nevi koleksiyonerlik

Alıntı Mesajın aslı lgoncay tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    İki hafta önce yedinci gitarımı aldım(uslanmazim.com)

Gel gelelim gitarlara hala açım. Şu charvel'in yeni gg modeli uçuyor yahu. Hayatımda daha iyi bir super strat çalmadım ve göründüğünün aksine vintage işlerde de başarılı.
    Sorma Levent, beni de çok fena çekiyor bu alet..
    The guitar junky !!

Alıntı Mesajın aslı nacho_grande tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Özgürcüğüm duygularıma tercüman olmuşsun, klavyene sağlık. İşte o 80 ve 90' lardaki çulsuz ama eğlenceli yıllar yaktı bizi zaten. Dediğin gibi koleksiyoner olduk çoğumuz, çalmayı unuttuk.
    Yav çok iyi hatırlıyorum. İTÜ Maçka G amfisinde bir konsere hazırlanıyoruz. Benim Vision gitar ölümüne ötüyor. Biraz drive verince kıyamet kopuyor. O zaman tabii ne internet var ne de çok fazla danışacak kişi. Rahmetli Murat Sezen ağabeye gittim. Parafin banyosundan girdi, çeşitli ayarlardan çıktı falan ama traş.

Moral sıfır. O halde konser falan yapılmaz. Provalara bile saz amfisini götürüp mikrofonlayarak volüm alıyordum. Durum o kadar feci idi.

Sonra Pentagram'da da kısa bir süre çalmış Burak Kalaycı köprü manyetiğini değiştirmemi söyledi. E nasıl yapacağız bunu ? " Seymour Duncan tak, bitsin iş " dedi. Türkiye'de yok. Guitar Player benzeri bir gitar dergisinde fotoğrafını gösterdi. O sayfanın fotokopisini çekip arkadaşımın Almanya'da işçi olarak çalışan babasına gönderdik mektupla. Adam fotoya bakarak beyaz renkli bir Seymour Duncan marka manyetiği gönderdi TIR ile. TIR şöföründen paketi aldık. 1 ayda geldi.

Düşünebiliyor musun, bugün forumlarda millet birbirini boğazlıyor marka - alt model kavgaları ile. Ben o zaman bu anlattığım vakada Seymour Duncan'ın hangi modelini kullandığımı dahi bilmiyorum. Rahmetli Murat Sezen'e manyetiği taktırıp heyecanla test etme aşamasında hissettiğim haz bambaşka idi. Gürültüsüz bir gitara sahip olmuştum sonunda.

Düşünüyorum da, ne hikayeler vardır bende. Sabah sabah coştum.

Daimi Üye Aycan kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı Özgür Öztürk tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Yav çok iyi hatırlıyorum. İTÜ Maçka G amfisinde bir konsere hazırlanıyoruz. Benim Vision gitar ölümüne ötüyor. Biraz drive verince kıyamet kopuyor. O zaman tabii ne internet var ne de çok fazla danışacak kişi. Rahmetli Murat Sezen ağabeye gittim. Parafin banyosundan girdi, çeşitli ayarlardan çıktı falan ama traş.

Moral sıfır. O halde konser falan yapılmaz. Provalara bile saz amfisini götürüp mikrofonlayarak volüm alıyordum. Durum o kadar feci idi.

Sonra Pentagram'da da kısa bir süre çalmış Burak Kalaycı köprü manyetiğini değiştirmemi söyledi. E nasıl yapacağız bunu ? " Seymour Duncan tak, bitsin iş " dedi. Türkiye'de yok. Guitar Player benzeri bir gitar dergisinde fotoğrafını gösterdi. O sayfanın fotokopisini çekip arkadaşımın Almanya'da işçi olarak çalışan babasına gönderdik mektupla. Adam fotoya bakarak beyaz renkli bir Seymour Duncan marka manyetiği gönderdi TIR ile. TIR şöföründen paketi aldık. 1 ayda geldi.

Düşünebiliyor musun, bugün forumlarda millet birbirini boğazlıyor marka - alt model kavgaları ile. Ben o zaman bu anlattığım vakada Seymour Duncan'ın hangi modelini kullandığımı dahi bilmiyorum. Rahmetli Murat Sezen'e manyetiği taktırıp heyecanla test etme aşamasında hissettiğim haz bambaşka idi. Gürültüsüz bir gitara sahip olmuştum sonunda.

Düşünüyorum da, ne hikayeler vardır bende. Sabah sabah coştum.
    Özgür abi zevkle okuyoruz hikayeleri paylaşmaya devam.

Alıntı Mesajın aslı Aycan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Özgür abi zevkle okuyoruz hikayeleri paylaşmaya devam.
    E tabii sen zevkle okursun.
    Aycan likes this.

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Alıntı Mesajın aslı KeremOktay tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Aksine ben de elden çıkartıyorum şu aralar. Geçen bir elemanda G&L USA S500 çalıp tam niyeti bozacaktım ki ertesi gün parayı fotoğraf ekipmanına gömdüm. Back to basics yapacağım sanırım gitar konusunda bi prosesör bi 7 telli Ibanez tamam işte şeklinde zaten çalmayı da bıraktım artık piyasada, yeter o bana.
    Aaa... Çalmayı bıraktın mı?

Hayırdır arkadaş? Detay ver detay, ben bangır bangır çalıyorsunuz diye şeediyordum?

B

Daimi Üye KeremOktay kişisinin Avatarı
    Cemler
    2
    Alıntı Mesajın aslı Dr. Barlo tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Aaa... Çalmayı bıraktın mı?

Hayırdır arkadaş? Detay ver detay, ben bangır bangır çalıyorsunuz diye şeediyordum?

B
    Piyasadan elimi ayağımı çektim, arada zevkine evde çalarsam çalıyorum. O Liverpool konserinden sonra buralarda dayanamaz oldum o yüzden performans kısmını bayağı geriye attım artık, anca Beetles grubu ile çalarım ayda yılda bir, onun haricinde bütün teklifleri geri çeviriyorum.
    Kafamda yerel amatörlere müzik ve video prodüksiyonuna yönelmek olduğundan fotoğraf, video malzemesine abandım, çekirdek kadro haricindeki müzik aletleri vbyi elden çıkartıyorum ufak ufak bunu finanse etmek için.
    nacho_grande, karadoan and grundar like this.
    ^.^

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Bir ara anlat arkadaş nasıl geçti o sizin Liverpool olayı... Anlaşılan "çaldık geldik güzeldi" durumunun ötesinde.

Abicim iş olarak icra durumunun ne kadar sıkıcı ve yıpratıcı olacağının gayet net farkındayım. Ondan dolayı şaşırmıyorum. Keşke bu memlekette çok değil ama yetecek kadar kendini idame ettirecek kadar parayı, insan yapmayı sevdiği müzikten kazanabiliyor olsa...

B

Ibanez Gurusu Tekfur Barış Şahin kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    11
    Cemler
    7
    Alıntı Mesajın aslı lgoncay tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    İŞu charvel'in yeni gg modeli uçuyor yahu. Hayatımda daha iyi bir super strat çalmadım ve göründüğünün aksine vintage işlerde de başarılı.
    Hemfikirim. Yılların ıhlamur antipatisini bitirir ;)

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1 2 3 4 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal