Ditto 2x
Sayfa 4 / 5 İlkİlk ... 2 3 4 5 En SonEn Son
31 / 40 arası sonuçlar. Total: 43
Like Tree117Likes

Başlık: GAS mağdurları

Ibanez Gurusu Tekfur Barış Şahin kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    11
    Cemler
    7
    Alıntı Mesajın aslı Fatih tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bence ilginç hikayeler diye bir başlık olsun. Bu forumun üyeleri yaş itibariyle oldukça çok sayıda ilginç hatıraya sahiptir diye düşünüyorum. Ben biraz uzun yazacağım kendime arşiv olsun diye. İstatistikler biraz sıkabilir, şimdiden özür dilerim.

Benim GAS olayım da zamanında çektiğim açlıktan kaynaklanıyor. Yıl 2000 yanılmıyorsam. Kıvılcım Müzik'te sıfır bir ESP Custom Explorer var. James'in kullandığının Floyd Rose'lusu. Fiyatı 1490 Dolar ama ben öğrenciyim, evden harçlık almadan büyüdüm ve ailem çalışmama da izin vermiyor dersler aksamasın diye. Yani bu gitarı almak için hiç şansım yok. 2005'de işe girdiğimde gitar tabi ki çoktan satılmıştı. Herhalde foruma bir ara giren ESP'ci Tayfun aldı, emin değilim

2000'ler başında 3-4 yıl bayramlık biriktirip Kore yapımı Washburn WR154 aldım. Ibanez Prestige çakması 100-150 Dolar'lık bir gitardı. Amfi ise çok daha ucuz birşey. Elime ilk 5-6 yılda başka hiçbir gitar değmedi. Ekipman kötü, ton kötü, olanaklar kısıtlı (internet, software vs.) ama hayatımda en çok bu 5 yılda gitar çalıştım. Kısaca para yok ama azim, enerji ve zaman vardı.

O zamanın kralları Fender American Standard Strat, Gibson LP Standard ve Gibson LP Custom. Fiyatlar da inanılmaz yüksekti. LP'ler 3000 Dolardı hatırladığım kadarıyla. Custom shop nedir hiç bilmiyordum. Erkin Koray Vintage Beyaz SG'sini önce Akmerkez Uzelli sonra da Kıvılcım Müzik'te 4000 Dolar'a satılırken görmüştüm. Bir de sanırım Ibanez Satriani'si vardı 1500 Dolar civarında. Sadece headstocklarına dokunmuştum kimse görmeden. O zaman ekipman denemek haram, günah, kakaydı. Çünkü tipim genç, parasız ve ABD yapımı ekipman sayısı azdı Tünel'de.

Gibson içimde öyle bir ukteye dönüşmüştü ki, para kazanmaya başladıktan bir süre sonra bazı aile borçlarımızı kapatıp direkt Gibson gitarlara yöneldim, aç bırakılmış bir hayvan gibi. İstatistiklere göre 15 yılda 30 gitar almışım. Ancak bunların 13 tanesi son 2 yılda alınmış (son 2 yıldır asgari ücretten düşük bir aylık gelirim olmasına rağmen!). 30 gitarın 11'i Gibson, 9'u Fender markaymış. 4 tane 52 RI Tele almışım. 3 partcaster toplamışım. Hiç PRS edinmemişim. 10-11 gitar sıfır almışım/toplamışım. Sadece 1 kez isteyerek takas yaptım. Diğer 3-4 takasımı karşı taraf önerdi, çok çok gönüllü değildim. Bir gitarı ortalama 3 yıl tutuyormuşum elimde. Gerçi bu ortalamayı son 2 yıldaki takaslarım düşürdü. Yoksa 7-8 yıl kullandığım 4 gitarım vardı. Bugüne kadar SL2H dışında zararına sattığım gitarım olmadı, ancak hep uygun fiyatlarla sattım gitarlarımı (2500$'a LP Custom, 2600$'a Gilmour Strat gibi). Bu sebeple kendimi çok GAS mağduru gibi görmüyorum.

15 yıllık GAS listem

Neyse ki amfi tarafı çok karışık değil. Kendime Fender'in Tweed, Brown, Black dönemlerinden birer örnek, Marshall JTM ve Plexi yaptım. Daha amfi yapmak istiyordum Vox, Soldano gibi ancak gitar çalmaya zaman ayırmak lazım, ekipman amaç olmaya başlamıştı, korktum bıraktım. Bir Mesa Triaxis preamp ve Kemper Profiler da satın aldım.

Fatih sen akademik tarafı olan adamsın, bu nedir? Hani pasta grafikleri, hani tablolar, hani mini tab, excel analizleri, yükselen azalan trendleri görseydik. Referanslarda da eksiklik var. Bir düzeltme yazayım sana ;)

Koakolik alifocan kişisinin Avatarı
    Cemler
    1
    Dolar 4'e dayanmışken ben bundan sonra olsa olsa satarım gitar, almak en azından benim için baya zor gözüküyor artık.
    nacho_grande likes this.
    BUBBA SIMBA

Baba nacho_grande kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Cemler
    6
    Satmak da zor... 2.000$ lık gitar oldu 8.000TL

Tapatalk mobile
    alifocan and Djent Pilot like this.

"From now on I see a red sash, I kill the man wearing it. So run you cur. And tell the other curs the law is coming. You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"

Daimi Üye KeremOktay kişisinin Avatarı
    Cemler
    2
    Alıntı Mesajın aslı Dr. Barlo tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Bir ara anlat arkadaş nasıl geçti o sizin Liverpool olayı... Anlaşılan "çaldık geldik güzeldi" durumunun ötesinde.

Abicim iş olarak icra durumunun ne kadar sıkıcı ve yıpratıcı olacağının gayet net farkındayım. Ondan dolayı şaşırmıyorum. Keşke bu memlekette çok değil ama yetecek kadar kendini idame ettirecek kadar parayı, insan yapmayı sevdiği müzikten kazanabiliyor olsa...

B
    Sevdiğin müziği icra ederek hayatını idame ettirmekten ben geçeli çok olmuştu zaten ve rahatsız değildim bu durumdan ama hem maddi hem manevi olarak kayda değer bir şey olmamaya başlayınca e yeter artık dedim sonunda. Manevi yönü büyük açıda önemli oldu kararımda gerçi şöyle ki: 97den beridir bir sürü şehirde konser, bar programı vb yapmışlığım var, , orada bir haftada gördüğüm saygıyı, sevgiyi, takdiri hayatımda yaşamadım. Dönünce ilk işim piyasa grubundan ayrılmak oldu, çok sıkışmazsam bir daha da bulaşmayı düşünmüyorum artık. İlginçtir ki benden bu kadar dedikten sonra bir sürü teklif geldi hepsini de geri çevirdim. Bundan sonra çalanı kaydederim, görüntülerim o kadarla da kalır benim için. Haa Liverpool'a gidiyoruz denirse ona hayır demem o ayrı Detaya çok girmedim aslında bir sürü şey var orada yaşananlar ve bunların insana etkisi hakkında ama sadece hayat değiştirici, pozitif bir deneyimdi diyeyim siz anlayın.
    nacho_grande, Djent Pilot and Arda like this.
    ^.^

Koakolik alifocan kişisinin Avatarı
    Cemler
    1
    Alıntı Mesajın aslı nacho_grande tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Satmak da zor... 2.000$ lık gitar oldu 8.000TL

Tapatalk mobile
    Abi geçenlerde ilk alınan Suhr'un gümrük evraklarını buldum. Benden önceki sahibi olan Cenk Eroğlu tüm güvrük evraklarını da yanında vermişti sağolsun. Kendi ödediği fiyat falan da herşey açıkça ortada, orada gümrüğe tabi olan ürünün fiyatı ve TL karşılığı da yazıyor. TL'ye çevirirkenki kur da var: 1,2!!! Evet o zamanlar 4K'lık gitar almak mümkündü, ama şimdi ikinci el araba fiyatına gitar almak çok saçma. Geçen aynı şeyi ben de diyordum, hani almaktan vazgeçsek satmaya kalksak kim nasıl alacak ki. Gerçi okuduklarıma göre Fatih alabilir belki
    BUBBA SIMBA

Baba nacho_grande kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    1
    Cemler
    6
    Umudumuz Fatih

Tapatalk mobile
    alifocan, Evrim, ozzeng and 1 others like this.

"From now on I see a red sash, I kill the man wearing it. So run you cur. And tell the other curs the law is coming. You tell 'em I'm coming! And Hell's coming with me you hear! Hell's coming with me!"

Strat Shred Üstadı Özgür Öztürk kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı Fatih tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Hiç PRS edinmemişim.
    Lafı bile olmaz. Vereyim benim Custom 22'yi.
    nacho_grande and Fatih like this.

aka Megadeth79 Deniz kişisinin Avatarı
    Güncel döviz kurlarından sonra pahalı ekipman satmak çok ama çok zorlaştı. Fenalardayım.

StratCula wareyha kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı Deniz tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Güncel döviz kurlarından sonra pahalı ekipman satmak çok ama çok zorlaştı. Fenalardayım.

Sen sattın da biz almadık mı?
    Ne kaldı sen onu söyle.

aka Megadeth79 Deniz kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı wareyha tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Sen sattın da biz almadık mı?
    Ne kaldı sen onu söyle.
    Ayıp olur, özelden konuşalım Vedat
    wareyha and grundar like this.

Sayfa 4 / 5 İlkİlk ... 2 3 4 5 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal