Ditto 2x
Sayfa 1 / 5 1 2 3 ... En SonEn Son
1 / 10 arası sonuçlar. Total: 43
Like Tree117Likes

Başlık: GAS mağdurları

aka Megadeth79 Deniz kişisinin Avatarı

GAS mağdurları

Benim gibi zamanında olmayan çoluğunun çocuğunun rızkını gitara yatıranlar, Euro-Dolar'ın çoşmasından büyük yara alanlar, bu başlığa lütfen.

Akıllandım almıyorum artık ama satamıyorum da. Artık ekmek diye maun, gül ağacı kemiririm...

GP Bağımlısı fizyo_orkun kişisinin Avatarı
    Cemler
    15
    Pedal board kurasım var ciddi olarak ama tırsıyorum bakmaya. Gitar işi şimdilik (!!???) tamam ama amfi ve pedal eksikliği geldi iyice. 400 tl olan RC booster şu an almış başını gitmiş.

Bakmaya bile tırsıyorum gerçekten.

The One and Only Tanju Eren kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    3
    Cemler
    13
    Defterimde yazılı olan alım satım rakamını utandığım için söylemiyorum.

Şu anda 3 pedal board, 2 amfi ve 4 gitar ile olabilecek minimumda kalmaya çalışıyorum
    Secks and Barış Şahin like this.
    Go with the flow...

GP Bağımlısı
    Alıntı Mesajın aslı fizyo_orkun tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Pedal board kurasım var ciddi olarak ama tırsıyorum bakmaya. Gitar işi şimdilik (!!???) tamam ama amfi ve pedal eksikliği geldi iyice. 400 tl olan RC booster şu an almış başını gitmiş.

Bakmaya bile tırsıyorum gerçekten.
    Mooer namm'de çakma pedal formatı preamfi tanıtacak bu gidişle ancak onlara ulaşabileceğiz

GP Bağımlısı ozanoyunbozan kişisinin Avatarı
    Cemler
    5
    Yolda Gretsch var gelen. 1,5 ay oldu sipariş vereli, o gelirken bile fena halde bir MJT / 52 Tele gazına geldim ki evlere şenlik. Gretsch 5. olacak 6ya gerek yok gerçekten ama mantık dinlemiyor bu GAS.

Ama sağolsun böyle güçlü bir ekonomimiz var iken kur mantığın ve duyguların ötesine geçebiliyor.

Tradecholic taka kişisinin Avatarı
    Eve ödediğim kredi kadar gitarlar için çektiğim kredilere ödüyorum, bir de üstüne kredi kartındakiler var, daha alınacaklar var.
    PRS'ler var, Mesa'lar var, pedallar var...

Daimi Üye lgoncay kişisinin Avatarı
    İki hafta önce yedinci gitarımı aldım(uslanmazim.com)

2016 ekipman açısından benim için hiç olmadığı kadar bereketli geçti. Pedal konusunda uzun amfi konusunda ise daha kısa vadeli bir doyuma ulaştım.

Gel gelelim gitarlara hala açım. Şu charvel'in yeni gg modeli uçuyor yahu. Hayatımda daha iyi bir super strat çalmadım ve göründüğünün aksine vintage işlerde de başarılı.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Barış Şahin likes this.

Cemal Abi
    Alin alabildiginiz kadar. Ozellikle coluk cocuk yokken.

Olumlu dunya.

Rasputin simdi asagiya bakip "ah ulan Kardashian'i goturmek varmis simdi" diyordur.

Bir de elini Custom Tele'ye degdirmeden bu dunyadan gocmek var.

2007'ye kadar dort resonator, iki akustik ve bes elektrik vardi. Banjo'yu saymiyorum.

Simdi bir takatil akustik, emektar Dobro ve maalesef birkac ay once sapi kirilan elektrik kaldi. Grup ile calma imkanim olmadigi icin elim zaten elektrige degmiyor. Akustik isimi goruyor.

Daimi Üye KeremOktay kişisinin Avatarı
    Cemler
    2
    Aksine ben de elden çıkartıyorum şu aralar. Geçen bir elemanda G&L USA S500 çalıp tam niyeti bozacaktım ki ertesi gün parayı fotoğraf ekipmanına gömdüm. Back to basics yapacağım sanırım gitar konusunda bi prosesör bi 7 telli Ibanez tamam işte şeklinde zaten çalmayı da bıraktım artık piyasada, yeter o bana.
    Barış Şahin and karadoan like this.
    ^.^

Strat Shred Üstadı Özgür Öztürk kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı Tanju Eren tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Defterimde yazılı olan alım satım rakamını utandığım için söylemiyorum.

Şu anda 3 pedal board, 2 amfi ve 4 gitar ile olabilecek minimumda kalmaya çalışıyorum
    Estağfurullah... O utanç bana ait... Anladın sen onu...

1986 yılında gitar çalmaya başladım. Tipik Türk ailesi yaklaşımı olan " okuyup adam olmayacak, çalgıcı mı olacak " endişesine karşı mücadele ederek ilk gitarımı 1986 senesinde Vision marka Japon bir gitar alarak olaya adımımı attım. Tabii o gitarı almak için Tahtakale'de hamallık yapmıştım. Amfi niyetine de ucuz bir saz amfisi almıştım. Sonra Marshall'ın Master Reverb 30 adlı transistörlü bir amfisini almıştım. 1 adet Boss DS-1 ve 1 adet Boss DD-3 ile üniversite yıllarımın önemli bir bölümünü geçirdim.

Sonra kazancı biraz daha iyi olan bir işte çalışmaya başlayınca bitim kanlandı ve Ibanez RG 570 gitara sahip oldum. Bunu takiben Digitech GSP 21 Legend prosesörü ikinci el edindim. Bu iki cihazla o zamanki grubum olan TEARS ile Winds of Dreamland albümünü kaydettim.

Askerlik öncesi Deep Purple, Rainbow, Malmsteen ve Maiden aşkımdan dolayı Olympic White Maple Sap bir Fender Stratocaster sahibi oldum. Tabii Ibanez ile vedalaşarak. O gün bugün paso Fender. 1995 senesi askerlik dönüşü bir cinnet hali ile bütün her şeyimi sattım. Hala yanarım o Fender'e...

2000 senesine kadar müzikle alakalı bir adam olduğumu belirtecek hiçbir iz yoktu çevremde.

2000 senesinde hanımın da ittirmesi ile yine bir strat sahibi oldum. Öyle ufaktan ufaktan dirilmeye çalışıyordum ama uzun ara verince tekrar motoru ısıtmak zor oldu. 2011'e kadar peyderpey geçici bir takım hareketler yaptım ama 2011 senesinde geçirdiğim beyin anevrizması ameliyatı bende bir milat oldu.

Vahşi kapitalizm ruhumuzu, her şeyimizi eline geçirmişken radikal bir kararla " ne pahasına olursa olsun müzik yapacağım " dedim. Hayata beni tekrar döndürdü.

Ancak bu vahşi kapitalizm başka bir açıdan da beni vurmaya başladı. İşte bu GAS diye nitelendirilen illet 5 senedir yakama yapıştı ve bir türlü bırakmadı. Bitimiz daha da kanlanınca 7-8 gitara sahip olmalar, sayısını hatırlamadığım miktarda pedal, pickup vs derken bir serveti boşaltmışız.

Bu tüketim dünyası bu sektörü de derinden etkiliyor. Nitelik olarak birbirinin aynı, sadece şekil olarak farklı cihazları değiştirip değiştirip gazlıyorlar. Software programlarda da durum aynı. Millet birbirine giriyor yok Guitar Rig, yok Amplitube falan filan. " O ne, Bias çıkmış, hepsini öttürür " tarzı bir şey ifade etmeyen yorumlarla boğulup gidiyoruz.

Elbette bu iş bir keyif. Bu forumda yazanların çok önemli bir bölümü bu işi ağır bir hobi olarak icra ediyor. Dolayısı ile farklı bir alanda koleksiyoner kafası ile hareket eden kimselere benzer tavırlar sergiliyoruz.

Ben artık çok çok aklımı başımdan alacak bir durum olmadığı sürece hiçbir şey almayıp sadece müzikal üretime odaklanarak aktif kalmak istiyorum. Mümkün olduğu kadar da elimdekilerin önemli bir kısmını tasfiye etmeye başladım.

Bu kadar uzun yazmamın sebeplerinden biri de 80'li yıllardaki müzikal açlığıma ve elimdeki kısıtlı olanaklara rağmen bir şeyler yapabilme çabasıydı. Şimdi her tarafımdan ekipman fışkırıyor ama ölü toprağı serpilmiş üzerime. Bunu yenmem gerekiyor önce. Gitarların tel masrafına bile yetişemez oluyorsun.

Sevgiler...

Sayfa 1 / 5 1 2 3 ... En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal