Ditto 2x
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 1 2
11 / 15 arası sonuçlar. Total: 15
Like Tree19Likes

Başlık: Magnatone Panoramic Stereo 2x10 Kombo Amfi İncelemesi

GP Bağımlısı bluesman kişisinin Avatarı
    Cemler
    20
    Öncelikle hayırlı, uğurlu olsun. Güzel amfi, güzel inceleme.... Teşekkürler keyifli ve de faydalı paylaşım için
    Ain't nothing but the BLUES.....

BsR TzM

Daimi Üye lgoncay kişisinin Avatarı
    Teşekkürler Başar Abi

Cemal Abi
    Alıntı Mesajın aslı lgoncay tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Teşekkürler Cemal Abi. Doğrudur. Benim daha önceki başka bir EL84 amfim de pedallar ile iyi anlaştığından bu sonuca vardım.

Hazır aklıma gelmişken geçtiğimiz günlerde sana bir soru sormuştum ama arada kaynadı. Amfide elim gitarın tellerine veya metal bir parçasına değdiğimde bir patlama sesi yapıyor. Elimi çektiğimde gürültü yapıyor ama tekrar koyduğumda gürültü bir miktar azalıyor. Bu evdeki topraklamayla mı alakalı bir durum yoksa gitarlara shielding mi yapmak gerekir?
    Patlama vucudundaki statik elektrigin ani desarj olmasindan kaynaklaniyor. Elini tellere ya da metal aksama degidirdiginde gurultunun azalmasinin sebebi ise gurultu akiminin vucudunun uzerinden topraklanmasi. Kesinlikle odur diyemeyiz ama gitarin ve amplifikatorun topraklamasinin iyi olmasinin buna tabii ki cok faydasi var.

Teşekkürler Cemal Abi. Sorun topraklamadaymış. Amfiyi farklı bir odada deneyince anlaşıldı. Prizde kablolarda gevşeklik varmış. Hem patlamalar tamamen sona erdi hem de gürültü kesildi. Çok rahatladım
    grundar likes this.

Okuduğum bir şeyi burada da paylaşmak istedim. Leo Fender'in Fender amfilere tremolo efektini koyup yıllarca vibrato diye lanse etmesinin sebebi aslında bu Magnatone amfilerin vibrato ünitesiymiş.

O yıllarda magnatone ile rekabet etmek istemesi ve gerçek bir tüplü vibrato ünitesi yapamaması nedeniyle kamuoyunun farketmemesi umuduyla(nasıl olsa o zamanlar reverb ve echo hariç gitar efekti diye bir şey söz konusu olmadığından) Leo Fender böyle bir yola başvurmuş. Daha sonra gitarlardaki vibrato ünitesini de tremolo olarak adlandırması da bu sebepten.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 1 2

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal