Ditto 2x
Sayfa 3 / 3 İlkİlk 1 2 3
21 / 26 arası sonuçlar. Total: 26
Like Tree24Likes

Başlık: Mesa Mark II Taraflarında bir OD pedalı?

Üye RocKhan kişisinin Avatarı
    Alıntı Mesajın aslı Barış Şahin tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Merhaba,

Mesa'nın mark II drive katını simule eden (veya ona yakın duran), nispeten makul ücretli bir pedal biliyor musunuz? Var mıdır bir öneriniz?

Mooer firması Mesa Mark III amp sim yapmış, ne kadar olmuş, olmuş mu olmamış mı kısmını bilemiyorum ama benim hoşuma gitti, aslında videoya göre ENGL Blackmore klonunu daha çok beğendim. Fiyat olarak 99 dolar demişler. Henüz Namm 2017'de tanıtıldı, piyasaya ne zaman düşer bilemiyorum.

Barış Şahin likes this.
    Schecter Omen Extreme 7 Seymour Duncan Full Shred Manyetik - Line 6 POD HD 500X - E-MU 0404 usb ses kart - Cordoba C5 Cet Klasik gitar.

GP Bağımlısı
    Alıntı Mesajın aslı RocKhan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    ...
    Pek mantıklı gelmediler bana, dijital ürünler tabii olması önemli aslında yani fiyatıda oldukça yüksek. Yani Aynı paraya zoom ms50g veya 2 tanesi fiyatına sahnede iyi kötü her işi görecek prosesör varken...

GP Bağımlısı ozanoyunbozan kişisinin Avatarı
    Cemler
    5
    Esas Ampli-Firebox çıktı. O bayağı bir bomba olacağa benziyor. Atomic Amplifire'ın pedal formatında olanı bu ürün.

3 adet Ampli-IR eklenebiliyor cihaza USB connection ile. Üzerinde boost tuşu da var ve 300 USD fiyatı olacak deniyor. Her ne kadar şirketin başındaki Tom arkadaşımız Andertons NAMM röportajında ürünün DSP ve özellikleri Amplifire ile aynı dese de ben pek ikna olamadım

Amplifire ürününü alamayanlar için güzel fırsat olacak orası kesin...
    Barış Şahin and Mertay like this.

Alıntı Mesajın aslı Mertay tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Pek mantıklı gelmediler bana, dijital ürünler tabii olması önemli aslında yani fiyatıda oldukça yüksek. Yani Aynı paraya zoom ms50g veya 2 tanesi fiyatına sahnede iyi kötü her işi görecek prosesör varken...
    Amaç direk distortion ses almaksa zoomda iyi kötü iş görür ama ben zoom'un bütün ürünlerinde hemen bu dijital ses hissini alıyorum, kendimde pod hd500x var fakat şu 99 dolarlık mooerlerden çıkan sesler bana daha doğal geldi, bilemiyorum kendi görüşüm, tabi bunları videodan değil de, her iki cihazı karşımıza koyup dinlemek lazım, o şekilde daha doğru bir karar olur, processor alacağım zaman zoomları da test ettim beğenmedim, hd500x almıştım, şimdi bu mooerler piyasaya çıkınca ENGL Blackmore almayı da bana ciddi ciddi düşündürttü. Hatta alırım büyük ihtimal.
    Mertay likes this.
    Schecter Omen Extreme 7 Seymour Duncan Full Shred Manyetik - Line 6 POD HD 500X - E-MU 0404 usb ses kart - Cordoba C5 Cet Klasik gitar.

GP Bağımlısı
    Alıntı Mesajın aslı RocKhan tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    ...
    Demo'nun sadece son ses örneğinde seskartından direct kayıt yapıldığı gözden kaçmasında...Ola, youtube'da güvenmediklerimden.

Alıntı Mesajın aslı Mertay tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Demo'nun sadece son ses örneğinde seskartından direct kayıt yapıldığı gözden kaçmasında...Ola, youtube'da güvenmediklerimden.
    Doğru söylüyorsun, kendisinin en dandik amfi tonunu bile mixing ile harika yapma gibi bir özelliği var.

Bu arada pedalların numarasına göre hangi amfi sim'e ait olduğuna dair bir liste buldum.

001. Diezel Hagen
    002. Marshall JCM900
    003. Koch Powertone
    004. Vox AC30
    005. EVH 5150
    006. Fender Blues Deluxe
    007. Tone King Falcon
    008. Mesa Boogie MK III
    009. Engl Blackmore
    010. Two-Rock Coral

Barış Şahin and alienx like this.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 1 2 3

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal