Ditto 2x
Sayfa 2 / 3 İlkİlk 1 2 3 En SonEn Son
11 / 20 arası sonuçlar. Total: 21
Like Tree24Likes

Başlık: Les paul boğuk ses sorunu ve çözümleri.

GP Bağımlısı bluesman kişisinin Avatarı
    Cemler
    20
    Alıntı Mesajın aslı Dr. Barlo tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Yahu sizlere kalsa, LP ile HB ile blues olmayacak nerdeyse...

haha!!!

(Mertay ve Serkan ve Shonage, sizlerin dışında )

Hadi bir örnek daha...

B
    Olmaz mı ya? Her türlü ;)
    Ain't nothing but the BLUES.....

https://www.youtube.com/c/Bluesman

Üye Shonage kişisinin Avatarı
    Hatta aşka geldim... tutana aşk olsun...

B
    Valla tutmayın kendinizi keşfediyorum sayeninde. King'i daha önce dinlememiştim teşekkür ediyorum 3 gündür epey haşır neşirin kendileriyle. Sevgiler

Taze Kan Hanagli kişisinin Avatarı
    Dediğiniz gibi aslında tona en büyük etki gitaristin tuşesi ve çalışkanlığıdır. Ama bunun dışında ben elimdeki ekipmanı ihtiyaçlarıma en iyi karşılık verecek şekilde oluşturmak istiyorum. Gitarımı değiştirmeyi hiç düşünmedim çünkü les paul de ki çalım rahatlığını başka gitarlarda bulamıyorum.Belki de alıştığımdan ötürü. Gitarı aldığımda üzerinde emg manyetik vardı. Emg manyetiklerin genel olarak metal müzikte kullanıldığını biliyorum. Sap pozisyondaki boğukluktan kurtulmak istiyorsan şu manyetik kombinasyonu daha tiz karakterlidir ve şu amfilere de bakmalısın dediğiniz tavsiyeleriniz varsa çok makbule geçer. Yakın zamanda İstanbul'a gidecem yönlendirmeleriniz işimi kolaylaştırabilir.
    Bu arada Alman Brothers'ın ekipmanını merak ettim mesela hemen araştırıcam.

GP Bağımlısı
    Alıntı Mesajın aslı Hanagli tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Dediğiniz gibi aslında tona en büyük etki gitaristin tuşesi ve çalışkanlığıdır. Ama bunun dışında ben elimdeki ekipmanı ihtiyaçlarıma en iyi karşılık verecek şekilde oluşturmak istiyorum. Gitarımı değiştirmeyi hiç düşünmedim çünkü les paul de ki çalım rahatlığını başka gitarlarda bulamıyorum.Belki de alıştığımdan ötürü. Gitarı aldığımda üzerinde emg manyetik vardı. Emg manyetiklerin genel olarak metal müzikte kullanıldığını biliyorum. Sap pozisyondaki boğukluktan kurtulmak istiyorsan şu manyetik kombinasyonu daha tiz karakterlidir ve şu amfilere de bakmalısın dediğiniz tavsiyeleriniz varsa çok makbule geçer. Yakın zamanda İstanbul'a gidecem yönlendirmeleriniz işimi kolaylaştırabilir.
    Bu arada Alman Brothers'ın ekipmanını merak ettim mesela hemen araştırıcam.
    Geleneksel manyetik olsa paralel/split (paf'larda strat gibi single coil tonu olmaz bu bölünmelerde ve bu iyi birşey) hemen önerilebilir. Manyetik üstündeki vida kutupların biraz yükseltilmesi,elektroniklerin farklı değerlerdeki parçalarla değişmesi...

Önerileri arkadaşlara bırakayım ama EMG'nin fazla mükemmel mid dengesi sorunun haricinde bu tip esneklikleri yok işte.

Lehimle pek arası olmayan biriyim ama bu şekilde kendi gitarımı götürüp getirerek güzel tonlamıştım, zamanında hatta bu foruma yazmıştım sonuçları. Hatta daha sonrasında bazı kablo ve parçaları eskidiği için değiştirmiştim gitar dahada parlayınca (belki lehimler yenilendi diye bilmiyorum) fazla tiz olmasın diye manyetik konumlarını değiştirmiştim

Cemler
    20
    Peter green mod deneyen oldumu hic? O nasil?
    Barış Şahin likes this.

Taze Kan Hanagli kişisinin Avatarı

Les paul boğuk ses sorunu ve çözümleri.

Bu arayışım sonunda şunu anladım 2. Gitar FARZ
    Les paulle çok güzel Blues yapılıyor ama Fender Amerikan Special strat tonu alınmıyormuş. Çok uğraştım 1.000-1.300 dolar gitmesin diye ama gidecek

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Alıntı Mesajın aslı bluesman tarafından gönderildi Mesajı Görüntüle
    Peter green mod deneyen oldumu hic? O nasil?
    Görmemişim...

Güzel. Seversin! Şaka maka değil.

Out of phase olunca full vol'de her iki manyetik, cılız olur. Ama birini kısınca öbürü daha fazla duyulacağınından aralarda çok güzel işler yapabilirsin. Sen senin LP'de orta tarafı çok kullanmıyorsan kesin dene.

Denemek için, mıknatısı çıkartıp ters çevirmek lazım bu arada. Kapağı geri takarken hafif dikkatli olmak lazım ki mikrofoni olmasın durup dururkene...

DAha fazla detay için, telefon kardeşim... Yazması uzun geliyor!

B

Cemler
    20
    Görmemişim...

Güzel. Seversin! Şaka maka değil.

Out of phase olunca full vol'de her iki manyetik, cılız olur. Ama birini kısınca öbürü daha fazla duyulacağınından aralarda çok güzel işler yapabilirsin. Sen senin LP'de orta tarafı çok kullanmıyorsan kesin dene.

Denemek için, mıknatısı çıkartıp ters çevirmek lazım bu arada. Kapağı geri takarken hafif dikkatli olmak lazım ki mikrofoni olmasın durup dururkene...

DAha fazla detay için, telefon kardeşim... Yazması uzun geliyor!

B
    Çok sağolasın be abi ama telefon işin kolayına kaçmak olur, en iyisi geleyim de o bahsettiğin mekanlarda sen bana anlat uzun uzun ;)
    Dr. Barlo likes this.

Terlikli Kasım Paşa... Dr. Barlo kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    19
    Cemler
    >99
    Tamamdır!

B

Ibanez Gurusu Tekfur Barış Şahin kişisinin Avatarı
    Blog Yazıları
    11
    Cemler
    7
    Bu arada çamurlu sap manyetiği konusunda Seymour Duncan'ın da şöyle bir önerisi vardı, bulunsun burada;

Mod Squad: Muddy sounding neck pickup? | Seymour Duncan

Muddy sounding neck pickup? Try Seymour’s quick tech fix

By Seymour Duncan Tech Guru Scott Miller

People often call and ask how to fix a muddy sounding neck pickup. Some years ago, Seymour taught me a cool trick to fix this exact problem. If you connect a .047 capacitor in series (directly in-line) with the hot output wire from your neck pickup, it will filter out the excess low-end, and clean up the muddy tone. Most of the time, this solution is perfect. And, it is an easy mod that most people can do themselves.

Yıllar önce, Özgen'in bir gitarındaki P-Rails'in sap manyetiği için denemiş ve sonucu "eskisinden daha iyi" bulmuştuk.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 1 2 3 En SonEn Son

Yerimleri

Yerimleri

gitarpedal